fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

В Україні з’являться галузеві кліматичні політики

24/ 06/ 2020
  Про це стало відомо учасникам Комітету промислової екології та сталого розвитку Асоціації у понеділок, 22 червня, під час зустрічі з Іриною Ставчук, Заступницею Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, та експертами Міненерго, Мінекології, ЄБРР. Наразі в Україні триває процес обговорення сценаріїв щодо створення другого Національно-визначеного внеску України (НВВ) до Паризької угоди, який Україна має презентувати ООН вже цього року. Цілі зі скорочення викидів мають бути не лише амбіційними, але й реалістичними. На фоні загального падіння економіки та промисловості, зокрема, а також за умов відсутності державної стратегії розвитку промисловості в Україні, потрібно сформулювати чітке бачення розвитку промисловості у найближчі роки та шляхи скорочення викидів парникових газів для кожної галузі окремо. Відтак, на зустрічі Уряд та бізнес домовились про об’єднання зусиль задля розробки політик та обговорення цілей, відповідно до НВВ, для енергетики, промисловості, транспорту, сільського господарства, землекористування та відходів. Бізнес звернув увагу на важливі фактори, що наразі відсутні у сценаріях скорочення викидів, але які доцільно врахувати при підготовці другого НВВ. В першу чергу, необхідно включити додаткові параметри в сценарії, окрім інвестицій та зниження обсягів викидів: вартість електроенергії на оптовому ринку, вартість електроенергії для кінцевого споживача, розмір держборгу та платіжний баланс. Окрім цього, необхідно допрацювати розрахункові прогнози на 2020 рік, який є базовим для моделювання. З урахуванням того, що сценарії розроблялись у 2019 році, деякі прогнози потребують оновлення. Окрім цього представники Асоціації обговорили з Мінекології питання припущень та даних, використаних при моделюванні сценаріїв обсягів викидів парникових газів; джерел, обсягу та спрямування інвестицій, необхідних для зменшення викидів парникових газів; врахування специфіки структури економіки країни та вразливість домогосподарств з низьким доходом у процесі здійснення політики декарбонізації. Бізнес підтримує Уряд у прагненні дотримуватись світових тенденцій зеленої економіки та сподівається на подальшу плідну співпрацю у даному напрямку!  

Про це стало відомо учасникам Комітету промислової екології та сталого розвитку Асоціації у понеділок, 22 червня, під час зустрічі з Іриною Ставчук, Заступницею Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, та експертами Міненерго, Мінекології, ЄБРР.

Наразі в Україні триває процес обговорення сценаріїв щодо створення другого Національно-визначеного внеску України (НВВ) до Паризької угоди, який Україна має презентувати ООН вже цього року. Цілі зі скорочення викидів мають бути не лише амбіційними, але й реалістичними. На фоні загального падіння економіки та промисловості, зокрема, а також за умов відсутності державної стратегії розвитку промисловості в Україні, потрібно сформулювати чітке бачення розвитку промисловості у найближчі роки та шляхи скорочення викидів парникових газів для кожної галузі окремо. Відтак, на зустрічі Уряд та бізнес домовились про об’єднання зусиль задля розробки політик та обговорення цілей, відповідно до НВВ, для енергетики, промисловості, транспорту, сільського господарства, землекористування та відходів.

Бізнес звернув увагу на важливі фактори, що наразі відсутні у сценаріях скорочення викидів, але які доцільно врахувати при підготовці другого НВВ. В першу чергу, необхідно включити додаткові параметри в сценарії, окрім інвестицій та зниження обсягів викидів: вартість електроенергії на оптовому ринку, вартість електроенергії для кінцевого споживача, розмір держборгу та платіжний баланс. Окрім цього, необхідно допрацювати розрахункові прогнози на 2020 рік, який є базовим для моделювання. З урахуванням того, що сценарії розроблялись у 2019 році, деякі прогнози потребують оновлення.

Окрім цього представники Асоціації обговорили з Мінекології питання припущень та даних, використаних при моделюванні сценаріїв обсягів викидів парникових газів; джерел, обсягу та спрямування інвестицій, необхідних для зменшення викидів парникових газів; врахування специфіки структури економіки країни та вразливість домогосподарств з низьким доходом у процесі здійснення політики декарбонізації.

Бізнес підтримує Уряд у прагненні дотримуватись світових тенденцій зеленої економіки та сподівається на подальшу плідну співпрацю у даному напрямку!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: