fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Уряд запровадив процедуру продажу непрацюючих кредитів державними банками

28/ 04/ 2020
  15 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив критерії та умови управління непрацюючими кредитами (NPL) українськими державними банками (Умови). Зазначені Умови встановлюють, серед іншого, процедуру дисконтованого продажу державними банками своїх непрацюючих кредитів. Досі державні банки неохоче продавали непрацюючі кредити з дисконтом (тобто нижче номінальної вартості), аргументуючи це тим, що за відсутності чітких принципів дисконтованого продажу, встановлених урядом, будь-який продаж з дисконтом може стати підставою для притягнення керівництва банку до відповідальності за розтрату майна. Як наслідок, упродовж останніх кількох років, коли Україна зіткнулася з безпрецедентною фінансово-економічною нестабільністю, і значна кількість позичальників оголосила дефолт за своїми кредитами, українські державні банки накопичили дві третини загального обсягу NPL банківського сектору України. На сьогодні понад 63% кредитного портфелю державних банків визнано непрацюючим, а загальна сума портфелю непрацюючих кредитів державних банків складає 403 мільярди гривень. Процедура продажу непрацюючих кредитів, викладена в Умовах, встановлює такі основні правила продажу непрацюючих кредитів: Продаж здійснюється шляхом проведення відкритих та прозорих торгів (аукціонів) за моделлю голландських аукціонів, яка передбачає автоматичне покрокове зниження початкової (стартової) ціни лота. Покупцем не може бути боржник, кінцевий бенефіціарний власник боржника, заставодавець, поручитель або повязана з ними особа. Початкова (стартова) ціна лота та мінімальна ціна продажу мають визначатися відповідно до вимог, встановлених Умовами. Затвердження Урядом Умов є значним прогресом у вирішенні проблеми NPL в Україні. Ми вважаємо, що ці Умови сприятимуть більш активним продажам непрацюючих кредитів українськими державними банками. Інші новини, огляд законодавчих ініціатив щодо COVID-19 та інша інформація доступні у Довідковому центрі щодо коронавірусу, який надає доступ до інформаційних ресурсів, повідомлень про законодавчі зміни в різних країнах, а також до контактних осіб в наших офісах, які можуть відповісти на додаткові питання. Додаткова інформація Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів Baker McKenzie та інших зацікавлених осіб про зміни в законодавстві, які можуть мати для них наслідки або представляти для них інтерес. Викладені вище коментарі не є юридичною або іншою порадою та не повинні вважатися такими, що замінюють консультації у конкретній справі. Контакти Сергій Чорний Керуючий партнер Baker McKenzie   Богдан Дякович Юрист Baker McKenzie

15 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив критерії та умови управління непрацюючими кредитами (NPL) українськими державними банками (Умови). Зазначені Умови встановлюють, серед іншого, процедуру дисконтованого продажу державними банками своїх непрацюючих кредитів.

Досі державні банки неохоче продавали непрацюючі кредити з дисконтом (тобто нижче номінальної вартості), аргументуючи це тим, що за відсутності чітких принципів дисконтованого продажу, встановлених урядом, будь-який продаж з дисконтом може стати підставою для притягнення керівництва банку до відповідальності за розтрату майна.

Як наслідок, упродовж останніх кількох років, коли Україна зіткнулася з безпрецедентною фінансово-економічною нестабільністю, і значна кількість позичальників оголосила дефолт за своїми кредитами, українські державні банки накопичили дві третини загального обсягу NPL банківського сектору України. На сьогодні понад 63% кредитного портфелю державних банків визнано непрацюючим, а загальна сума портфелю непрацюючих кредитів державних банків складає 403 мільярди гривень.

Процедура продажу непрацюючих кредитів, викладена в Умовах, встановлює такі основні правила продажу непрацюючих кредитів:

  • Продаж здійснюється шляхом проведення відкритих та прозорих торгів (аукціонів) за моделлю голландських аукціонів, яка передбачає автоматичне покрокове зниження початкової (стартової) ціни лота.
  • Покупцем не може бути боржник, кінцевий бенефіціарний власник боржника, заставодавець, поручитель або пов’язана з ними особа.
  • Початкова (стартова) ціна лота та мінімальна ціна продажу мають визначатися відповідно до вимог, встановлених Умовами.
Затвердження Урядом Умов є значним прогресом у вирішенні проблеми NPL в Україні. Ми вважаємо, що ці Умови сприятимуть більш активним продажам непрацюючих кредитів українськими державними банками.

Інші новини, огляд законодавчих ініціатив щодо COVID-19 та інша інформація доступні у Довідковому центрі щодо коронавірусу, який надає доступ до інформаційних ресурсів, повідомлень про законодавчі зміни в різних країнах, а також до контактних осіб в наших офісах, які можуть відповісти на додаткові питання.

Додаткова інформація

Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів Baker McKenzie та інших зацікавлених осіб про зміни в законодавстві, які можуть мати для них наслідки або представляти для них інтерес. Викладені вище коментарі не є юридичною або іншою порадою та не повинні вважатися такими, що замінюють консультації у конкретній справі.

Контакти

Сергій Чорний
Керуючий партнер Baker McKenzie
 
Богдан Дякович
Юрист Baker McKenzie

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: