fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Про вдосконалення процедури виконавчих проваджень та відповідальність виконавців

22/ 09/ 2023
  Авторка: Віолетта Федорко, юрист Dynasty Law & Investment Звертаємо увагу, що з 20.06.2023 на офіційному сайті Верховної Ради з’явився законопроект №9407 «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» щодо деяких питань виконання виконавчих проваджень та відповідальності виконавців». Яка проблема вирішується? Доволі часто виконавці накладають арешт не на частину, а на всі кошти боржника. Тобто виходить ситуація коли розмір арештованих коштів значно перевищує суму необхідну для виконання за виконавчим документом. Аби виконавці не зловживали своїми повноваженнями, законопроектом пропонується заборонити накладати арешт на майно та кошти боржника у більшому розмірі, ніж необхідно для забезпечення реального виконання рішення. Що також змінюється? Законопроектом пропонується доповнити перелік осіб щодо яких припиняється виконання виконавчого провадження особами, які проходять службу у складі Сил ТрО, а також особами які приймають участь у заходах щодо забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф. Також, вказаним актом пропонується доповнити Закон України «Про виконавче провадження» новою статтею 76-1, яка передбачатиме підстави притягнення виконавців до дисциплінарної відповідальності. Так, цією статтею встановлено, що серед дисциплінарних проступків державних виконавців можуть бути, зокрема, але не виключно прояв неповаги до держави, державних символів, народу України; поява на роботі в нетверезому стані; прийняття рішення, що суперечить закону чи висновкам Верховного Суду. Тоді, як для приватних виконавців дисциплінарним проступком вважатиметься недотримання строків виконавчих дій; порушення правил професійної етики; порушення вимог щодо сумісності із професією. З наведеного можна дійти висновку, що прийняття та реалізація цього законопроекту матиме позитивний ефект та найголовніше сприятиме захисту прав та інтересів сторін виконавчого провадження. Тож, якщо Ви вважаєте, що Ваші законні права та інтереси були порушені, спеціалісти Dynasty Law & Investment готові вступити в бій за їх захист та поновлення.

Авторка: Віолетта Федорко, юрист Dynasty Law & Investment

Звертаємо увагу, що з 20.06.2023 на офіційному сайті Верховної Ради з’явився законопроект №9407 «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» щодо деяких питань виконання виконавчих проваджень та відповідальності виконавців».

Яка проблема вирішується?

Доволі часто виконавці накладають арешт не на частину, а на всі кошти боржника. Тобто виходить ситуація коли розмір арештованих коштів значно перевищує суму необхідну для виконання за виконавчим документом.

Аби виконавці не зловживали своїми повноваженнями, законопроектом пропонується заборонити накладати арешт на майно та кошти боржника у більшому розмірі, ніж необхідно для забезпечення реального виконання рішення.

Що також змінюється?

Законопроектом пропонується доповнити перелік осіб щодо яких припиняється виконання виконавчого провадження особами, які проходять службу у складі Сил ТрО, а також особами які приймають участь у заходах щодо забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф.

Також, вказаним актом пропонується доповнити Закон України «Про виконавче провадження» новою статтею 76-1, яка передбачатиме підстави притягнення виконавців до дисциплінарної відповідальності.

Так, цією статтею встановлено, що серед дисциплінарних проступків державних виконавців можуть бути, зокрема, але не виключно прояв неповаги до держави, державних символів, народу України; поява на роботі в нетверезому стані; прийняття рішення, що суперечить закону чи висновкам Верховного Суду. Тоді, як для приватних виконавців дисциплінарним проступком вважатиметься недотримання строків виконавчих дій; порушення правил професійної етики; порушення вимог щодо сумісності із професією.

З наведеного можна дійти висновку, що прийняття та реалізація цього законопроекту матиме позитивний ефект та найголовніше сприятиме захисту прав та інтересів сторін виконавчого провадження.

Тож, якщо Ви вважаєте, що Ваші законні права та інтереси були порушені, спеціалісти Dynasty Law & Investment готові вступити в бій за їх захист та поновлення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: