fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Адвокація на рівні ЄС: що потрібно знати українським компаніям

20/ 05/ 2024
  17 травня Європейська Бізнес Асоціація спільно з FTI Consulting провела семінар, присвячений питанням адвокації та лобіювання в Європейському Союзі. Досвідчені фахівці FTI Consulting зробили огляд системи прийняття рішень в ЄС та ключових інституцій, зокрема, Європейської Комісії, Європейського Парламенту, Європейської Ради та Ради Європейського Союзу. Брюссель є центром адвокаційної та лобістської діяльності ЄС, де працюють 15-20 тисяч лобістів, а також 150 професійних сервісних та юридичних фірм, 700 торгових асоціацій та 30 торгових палат. Близько 40 тисяч чиновників ЄС працюють у 5 основних інституціях ЄС, а 1000 акредитованих журналістів ЄС працюють у Брюсселі. Цього року в ЄС розпочинається новий 5-річний політичний цикл. Ключові пріоритети політичного порядку денного для законодавчого органу на 2024-2029 роки включають стратегічну автономію, економічну конкурентоспроможність та промислову політику, а ключовим питанням є забезпечення взаємодоповнюваності між промисловою та кліматичною політикою, оскільки мета кліматичної нейтральності до 2050 року залишається беззаперечною. Експерти FTI Consulting розповіли про процеси формування політики ЄС, її етапи та можливості впливу. Варто зазначити, що в середньому на розробку одного законодавчого акту йде до 30 місяців. І хоча зараз цей процес прискорюється, існує велика різниця між процесом вироблення політики в ЄС та Україні в цьому відношенні. Учасники семінару також отримали уявлення про роботу ключових інституцій ЄС, структури цих інституцій та ключових гравців, а також поради щодо того, що можна і чого не можна робити під час спілкування з особами, які приймають рішення. Спікери також поділилися додатковою інформацією про роботу та мету Реєстру прозорості ЄС - бази даних представників зацікавлених сторін, які беруть участь у діяльності, спрямованій на вплив на політику та процес прийняття рішень в ЄС. Він включає в себе публічний веб-сайт для реєстрації діяльності ЄС, кодекс поведінки для взаємодії з інституціями ЄС та механізм розгляду скарг для розслідування порушень кодексу. Створений у 2011 році, Реєстр налічує близько 12 500 реєстрантів з різних країн. Ми також змогли обговорити ключові припущення та рекомендації для українських компаній щодо лобіювання в ЄС, а також основні відмінності між процесами адвокації в Україні та ЄС. Більш детальна інформація доступна у презентації FTI Consulting, за матеріалами семінару звертайтеся до Антона Басистого [email protected]. Ми вдячні нашим спікерам з FTI Consulting - Керстін Думе, старшій керуючій директорці, керівниці брюссельського офісу з питань енергетики та промисловості, Матеушу Станкевичу-Шинці, керуючому директору з питань енергетики та промисловості, та Ользі Бєльковій, старшому раднику з питань енергетики та промисловості.

17 травня Європейська Бізнес Асоціація спільно з FTI Consulting провела семінар, присвячений питанням адвокації та лобіювання в Європейському Союзі.

Досвідчені фахівці FTI Consulting зробили огляд системи прийняття рішень в ЄС та ключових інституцій, зокрема, Європейської Комісії, Європейського Парламенту, Європейської Ради та Ради Європейського Союзу.

Брюссель є центром адвокаційної та лобістської діяльності ЄС, де працюють 15-20 тисяч лобістів, а також 150 професійних сервісних та юридичних фірм, 700 торгових асоціацій та 30 торгових палат. Близько 40 тисяч чиновників ЄС працюють у 5 основних інституціях ЄС, а 1000 акредитованих журналістів ЄС працюють у Брюсселі.

Цього року в ЄС розпочинається новий 5-річний політичний цикл. Ключові пріоритети політичного порядку денного для законодавчого органу на 2024-2029 роки включають стратегічну автономію, економічну конкурентоспроможність та промислову політику, а ключовим питанням є забезпечення взаємодоповнюваності між промисловою та кліматичною політикою, оскільки мета кліматичної нейтральності до 2050 року залишається беззаперечною.

Експерти FTI Consulting розповіли про процеси формування політики ЄС, її етапи та можливості впливу. Варто зазначити, що в середньому на розробку одного законодавчого акту йде до 30 місяців. І хоча зараз цей процес прискорюється, існує велика різниця між процесом вироблення політики в ЄС та Україні в цьому відношенні. Учасники семінару також отримали уявлення про роботу ключових інституцій ЄС, структури цих інституцій та ключових гравців, а також поради щодо того, що можна і чого не можна робити під час спілкування з особами, які приймають рішення.

Спікери також поділилися додатковою інформацією про роботу та мету Реєстру прозорості ЄС – бази даних представників зацікавлених сторін, які беруть участь у діяльності, спрямованій на вплив на політику та процес прийняття рішень в ЄС. Він включає в себе публічний веб-сайт для реєстрації діяльності ЄС, кодекс поведінки для взаємодії з інституціями ЄС та механізм розгляду скарг для розслідування порушень кодексу. Створений у 2011 році, Реєстр налічує близько 12 500 реєстрантів з різних країн.

Ми також змогли обговорити ключові припущення та рекомендації для українських компаній щодо лобіювання в ЄС, а також основні відмінності між процесами адвокації в Україні та ЄС. Більш детальна інформація доступна у презентації FTI Consulting, за матеріалами семінару звертайтеся до Антона Басистого [email protected].

Ми вдячні нашим спікерам з FTI Consulting – Керстін Думе, старшій керуючій директорці, керівниці брюссельського офісу з питань енергетики та промисловості, Матеушу Станкевичу-Шинці, керуючому директору з питань енергетики та промисловості, та Ользі Бєльковій, старшому раднику з питань енергетики та промисловості.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: