fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Обладнання легкої та текстильної галузі більше не підпадає під категорію підвищеної небезпеки

29/ 05/ 2019
  Відтепер обладнання текстильної та легкої галузі не підпадає під таке, що має підвищену небезпеку. Відповідні зміни було внесено Постановою № 330 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Ще минулого року обладнання легкої та текстильної галузі було визнано устаткуванням підвищеної небезпеки. Регулювання було впроваджено постановою КМУ №48 від 7 лютого 2018 року. Постанова стосувалася великої кількості питань охорони праці. Водночас, для бізнесу було незрозуміло, чому саме ці дві галузі увійшли до переліку із характеристикою «обладнання підвищеної небезпеки». Адже конкретних досліджень або кейсів, які б підтверджували цей факт – не було. Так, із прийнятими змінами, до прикладу, компанії, які користувались швейним обладнанням мали проходити експертизу та отримувати дозвіл на устаткування. Якщо такого дозволу компанія не мала, інспектори департаменту охорони праці мали право видати припис, яким заборонялася експлуатація устаткування. Фактично ж, така ситуація  зупиняла діяльність компанії. Крім того, необхідність отримувати дозвіл створювала додаткові фінансові витрати для компанії, які могли б бути спрямовані напряму на забезпечення безпечних умов праці, розвиток підприємств та створення нових робочих місць. До прикладу, одна компанія, що мала на своєму балансі 18 машин мала б заплатити близько 40000 грн за здійснення експертизи. Юлія Легка. Координатор Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації. Прирівняння устаткування легкої та текстильної галузей за рівнем небезпеки до обладнання, до прикладу, хімічної, нафтовидобувної, ливарної галузей було дещо дивною ситуацією для компаній. Бізнес вдячний Мінсоцполітики, що врешті цю норму вдалось виключити. За інформацією компаній-членів Асоціації, під час роботи, наприклад, на швацькому верстаті, за умов дотримання техніки безпеки, виробничі травми є малоймовірними. Крім того, тканина при розрізанні із загального відрізка та зшиванні окремих частин, не змінює свої властивості – тож і це не може бути причиною підвищеної небезпеки. Неодноразово Європейська Бізнес Асоціація зверталась до Міністерства соціальної політики, Державної регуляторної служби, Верховної ради України із закликом внести корективи до цієї даної норми і врешті минулого місяця цю ситуацію було вирішено. Бізнес вдячний, що його думку було почуто.

Відтепер обладнання текстильної та легкої галузі не підпадає під таке, що має підвищену небезпеку. Відповідні зміни було внесено Постановою № 330 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Ще минулого року обладнання легкої та текстильної галузі було визнано устаткуванням підвищеної небезпеки. Регулювання було впроваджено постановою КМУ №48 від 7 лютого 2018 року. Постанова стосувалася великої кількості питань охорони праці. Водночас, для бізнесу було незрозуміло, чому саме ці дві галузі увійшли до переліку із характеристикою «обладнання підвищеної небезпеки». Адже конкретних досліджень або кейсів, які б підтверджували цей факт – не було.

Так, із прийнятими змінами, до прикладу, компанії, які користувались швейним обладнанням мали проходити експертизу та отримувати дозвіл на устаткування. Якщо такого дозволу компанія не мала, інспектори департаменту охорони праці мали право видати припис, яким заборонялася експлуатація устаткування. Фактично ж, така ситуація  зупиняла діяльність компанії.

Крім того, необхідність отримувати дозвіл створювала додаткові фінансові витрати для компанії, які могли б бути спрямовані напряму на забезпечення безпечних умов праці, розвиток підприємств та створення нових робочих місць. До прикладу, одна компанія, що мала на своєму балансі 18 машин мала б заплатити близько 40000 грн за здійснення експертизи.

Юлія Легка Координатор Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації
Прирівняння устаткування легкої та текстильної галузей за рівнем небезпеки до обладнання, до прикладу, хімічної, нафтовидобувної, ливарної галузей було дещо дивною ситуацією для компаній. Бізнес вдячний Мінсоцполітики, що врешті цю норму вдалось виключити.

За інформацією компаній-членів Асоціації, під час роботи, наприклад, на швацькому верстаті, за умов дотримання техніки безпеки, виробничі травми є малоймовірними. Крім того, тканина при розрізанні із загального відрізка та зшиванні окремих частин, не змінює свої властивості – тож і це не може бути причиною підвищеної небезпеки.

Неодноразово Європейська Бізнес Асоціація зверталась до Міністерства соціальної політики, Державної регуляторної служби, Верховної ради України із закликом внести корективи до цієї даної норми і врешті минулого місяця цю ситуацію було вирішено. Бізнес вдячний, що його думку було почуто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: