fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Національний банк України (НБУ) розпочав пілотний проект для стимулювання розвитку фінансових технологій

15/ 05/ 2019
  8 травня 2019 року набула чинності постанова НБУ, яка надає можливість будь-якій вітчизняній чи іноземній компанії (ініціатору) випробувати інноваційну фінансову послугу в українському регуляторному середовищі. НБУ приймає заяви як щодо розроблених послуг, так і щодо послуг у стадії розробки. Інноваційна послуга ініціатора повинна відповідати низці вимог, які умовно можна поділити на вимоги до послуги та регуляторні вимоги. Перша група включає такі вимоги: послуга повинна бути унікальною або істотно поліпшувати наявні, повинна поліпшувати обслуговування користувачів, спрощувати надання послуг та сприяти розвитку фінансового ринку. Ініціатор повинен мати план заходів впровадження послуги. Друга група включає такі вимоги: упровадження послуги не порушуватиме законодавства України, включаючи вимоги законодавства про захист конкуренції. Якщо при використанні послуги виникають ризики, то ініціатор повинен розробити систему управління ризиками. НБУ може залучати до участі в розгляді заяв низку органів державної влади, представників професійних асоціацій та експертів. Більше того, НБУ може підготувати пропозиції Кабінету Міністрів України щодо доцільності внесення змін до законодавства України, якщо чинне законодавство перешкоджає запровадженню інноваційної послуги. Ця постанова НБУ була прийнята на виконання одного з пунктів діючої Комплексної програми НБУ розвитку фінансового сектору, прийнятої у 2015 році. Пілотний проект триватиме до кінця 2019 року. Додаткова інформація Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів Бейкер Макензі” та інших зацікавлених осіб про розвиток законодавства, що може вплинути на них чи іншим чином їх зацікавити. Вищевикладені коментарі не є юридичною порадою чи позицією та не мають розглядатися як такі, що замінюють окрему пораду у конкретній справі.   За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до: Максима Глотова, юриста Baker McKenzie, [email protected]

8 травня 2019 року набула чинності постанова НБУ, яка надає можливість будь-якій вітчизняній чи іноземній компанії (ініціатору) випробувати інноваційну фінансову послугу в українському регуляторному середовищі. НБУ приймає заяви як щодо розроблених послуг, так і щодо послуг у стадії розробки.

Інноваційна послуга ініціатора повинна відповідати низці вимог, які умовно можна поділити на вимоги до послуги та регуляторні вимоги. Перша група включає такі вимоги: послуга повинна бути унікальною або істотно поліпшувати наявні, повинна поліпшувати обслуговування користувачів, спрощувати надання послуг та сприяти розвитку фінансового ринку. Ініціатор повинен мати план заходів впровадження послуги. Друга група включає такі вимоги: упровадження послуги не порушуватиме законодавства України, включаючи вимоги законодавства про захист конкуренції. Якщо при використанні послуги виникають ризики, то ініціатор повинен розробити систему управління ризиками.

НБУ може залучати до участі в розгляді заяв низку органів державної влади, представників професійних асоціацій та експертів. Більше того, НБУ може підготувати пропозиції Кабінету Міністрів України щодо доцільності внесення змін до законодавства України, якщо чинне законодавство перешкоджає запровадженню інноваційної послуги.

Ця постанова НБУ була прийнята на виконання одного з пунктів діючої Комплексної програми НБУ розвитку фінансового сектору, прийнятої у 2015 році. Пілотний проект триватиме до кінця 2019 року.

Додаткова інформація

Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів “Бейкер Макензі” та інших зацікавлених осіб про розвиток законодавства, що може вплинути на них чи іншим чином їх зацікавити. Вищевикладені коментарі не є юридичною порадою чи позицією та не мають розглядатися як такі, що замінюють окрему пораду у конкретній справі.
 
За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до: Максима Глотова, юриста Baker McKenzie, [email protected]

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: