fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Національний банк спростив валютне регулювання операцій з єврооблігаціями

28/ 04/ 2021
  Коротко Національний банк України вніс зміни до нормативно-правових актів, які стосуються валютного регулювання, та послабив деякі обмеження стосовно єврооблігацій, розміщених українськими емітентами за кордоном. Починаючи з 27 квітня 2021 року, на операції емітента-резидента з виплати доходу та погашення боргових цінних паперів, розміщених ним за кордоном, не поширюватиметься граничний ліміт у 2 мільйони євро на рік на здійснення валютних операцій з переказу коштів з України. Основні моменти Впроваджені зміни мають на меті сприяти прямому розміщенню іноземних боргових цінних паперів (наприклад, єврооблігацій) українськими емітентами. Відтепер для виконання власних зобовязань із виплати доходу та погашення боргових цінних паперів, розміщених за кордоном, емітент має право придбавати та накопичувати іноземну валюту без обмеження строку її використання до найближчих дат платежів за умовами розміщення (окремо з виплати доходу та окремо з погашення) у сумі, необхідній для своєчасного виконання цих зобовязань. За новими правилами купівля, накопичення та переказ іноземної валюти для цих цілей мають здійснюватися через один банк (за вибором емітента). До запровадження зазначених змін операції українських компаній з виплати доходу та погашення боргових цінних паперів, розміщених ними за кордоном, обмежувалися річним лімітом у 2 мільйони євро.  З цієї причини для будь-яких випусків облігацій українськими компаніями за кордоном використовувалися спеціальні іноземні юридичні особи (SPV). Для отримання додаткової інформації та обговорення того, як зазначена вище інформація може вплинути на вас, будь ласка, зверніться до своїх контактних осіб в Baker McKenzie. Контактна інформація Сергій Чорний​ Керуючий партнер Baker McKenzie   Богдан Дякович Юрист Baker McKenzie

Коротко

Національний банк України вніс зміни до нормативно-правових актів, які стосуються валютного регулювання, та послабив деякі обмеження стосовно єврооблігацій, розміщених українськими емітентами за кордоном.

Починаючи з 27 квітня 2021 року, на операції емітента-резидента з виплати доходу та погашення боргових цінних паперів, розміщених ним за кордоном, не поширюватиметься граничний ліміт у 2 мільйони євро на рік на здійснення валютних операцій з переказу коштів з України.

Основні моменти

  • Впроваджені зміни мають на меті сприяти прямому розміщенню іноземних боргових цінних паперів (наприклад, єврооблігацій) українськими емітентами.
  • Відтепер для виконання власних зобов’язань із виплати доходу та погашення боргових цінних паперів, розміщених за кордоном, емітент має право придбавати та накопичувати іноземну валюту без обмеження строку її використання до найближчих дат платежів за умовами розміщення (окремо з виплати доходу та окремо з погашення) у сумі, необхідній для своєчасного виконання цих зобов’язань.
  • За новими правилами купівля, накопичення та переказ іноземної валюти для цих цілей мають здійснюватися через один банк (за вибором емітента).
  • До запровадження зазначених змін операції українських компаній з виплати доходу та погашення боргових цінних паперів, розміщених ними за кордоном, обмежувалися річним лімітом у 2 мільйони євро.  З цієї причини для будь-яких випусків облігацій українськими компаніями за кордоном використовувалися спеціальні іноземні юридичні особи (SPV).

Для отримання додаткової інформації та обговорення того, як зазначена вище інформація може вплинути на вас, будь ласка, зверніться до своїх контактних осіб в Baker McKenzie.

Контактна інформація

Сергій Чорний​
Керуючий партнер Baker McKenzie
 
Богдан Дякович
Юрист Baker McKenzie

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: