fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Мінагрополітики та експортери зерна погодили обсяги експорту пшениці

27/ 10/ 2017
  Україна має надзвичайно великий потенціал аграрної галузі та претендує стати світовим лідером у виробництві зерна. За деякими прогнозами, експорт зернових може скласти 60-70 млн тонн вже в 2020 році. Про це повідомляє Європейська бізнес асоціація (ЄБА). Відповідно, стабільність та прогнозованість експорту зернових є пріоритетом для України та одним із головних чинників як національної, так і продовольчої безпеки. Ось уже сьомий рік поспіль одним із головних факторів збереження балансу між внутрішнім споживанням зернових та експортними можливостями є Меморандум про взаєморозуміння між Мінагрополітики і суб’єктами господарювання ― експортерами зерна. Цього року Меморандум було підписано 28 липня, що, фактично, ознаменувало початок нового маркетингового року. Однак узгодження експортних показників відбувається пізніше в рамках додатків до Меморандуму. Так, Додаток І до Меморандуму з погодженими обсягами експорту пшениці підписано 18 жовтня (з можливістю перегляду обсягів непродовольчої пшениці у січні 2018 року) з такими погодженими показниками: загальний обсяг пшениці ― 16,5 млн т; експорт продовольчої пшениці ― 10,7 млн т; експорт непродовольчої пшениці ― 5,8 млн т. Цей документ має забезпечити передбачуваність та гнучкість ринку у питаннях експорту зернових культур, що є важливими чинниками успішної експортної діяльності. «На цьому тижні ЄБА, що представляє провідних гравців зернового ринку, підписала Додаток до Меморандуму про взаєморозуміння між Мінагрополітики та суб’єктами ринку зерна. Зокрема, на 2017/2018 МР погоджено обсяг поставок пшениці на зовнішні ринки у розмірі 16,5 млн тонн, з яких продовольча пшениця складатиме 10,7 млн тонн, а непродовольча ― 5,8 млн тонн», ― зазначила Ірина Душник, виконавчий директор Комітету зернових та олійних культур ЄБА. «Також було домовлено про перегляд граничних обсягів експорту непродовольчої пшениці на початку 2018 року. Цьогорічні темпи експорту пшениці з України майже на рівні минулорічних показників», ― додала вона. Нагадаємо, станом на 12 жовтня Україна експортувала 11,7 млн тонн зерна, що на 223 тис. тонн менше, ніж станом на аналогічну дату минулого року. Джерело: Агравері

Україна має надзвичайно великий потенціал аграрної галузі та претендує стати світовим лідером у виробництві зерна. За деякими прогнозами, експорт зернових може скласти 60-70 млн тонн вже в 2020 році.

Про це повідомляє Європейська бізнес асоціація (ЄБА).

Відповідно, стабільність та прогнозованість експорту зернових є пріоритетом для України та одним із головних чинників як національної, так і продовольчої безпеки.

Ось уже сьомий рік поспіль одним із головних факторів збереження балансу між внутрішнім споживанням зернових та експортними можливостями є Меморандум про взаєморозуміння між Мінагрополітики і суб’єктами господарювання ― експортерами зерна.

Цього року Меморандум було підписано 28 липня, що, фактично, ознаменувало початок нового маркетингового року. Однак узгодження експортних показників відбувається пізніше в рамках додатків до Меморандуму.

Так, Додаток І до Меморандуму з погодженими обсягами експорту пшениці підписано 18 жовтня (з можливістю перегляду обсягів непродовольчої пшениці у січні 2018 року) з такими погодженими показниками:

  • загальний обсяг пшениці ― 16,5 млн т;
  • експорт продовольчої пшениці ― 10,7 млн т;
  • експорт непродовольчої пшениці ― 5,8 млн т.

Цей документ має забезпечити передбачуваність та гнучкість ринку у питаннях експорту зернових культур, що є важливими чинниками успішної експортної діяльності.

«На цьому тижні ЄБА, що представляє провідних гравців зернового ринку, підписала Додаток до Меморандуму про взаєморозуміння між Мінагрополітики та суб’єктами ринку зерна. Зокрема, на 2017/2018 МР погоджено обсяг поставок пшениці на зовнішні ринки у розмірі 16,5 млн тонн, з яких продовольча пшениця складатиме 10,7 млн тонн, а непродовольча ― 5,8 млн тонн», ― зазначила Ірина Душник, виконавчий директор Комітету зернових та олійних культур ЄБА.

«Також було домовлено про перегляд граничних обсягів експорту непродовольчої пшениці на початку 2018 року. Цьогорічні темпи експорту пшениці з України майже на рівні минулорічних показників», ― додала вона.

Нагадаємо, станом на 12 жовтня Україна експортувала 11,7 млн тонн зерна, що на 223 тис. тонн менше, ніж станом на аналогічну дату минулого року.

Джерело: Агравері

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: