fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Ковальська підняла актуальну тему – збереження архітектури модернізму в Україні

11/ 06/ 2019
    31 травня у Національній бібліотеці імені Володимира Вернадського відбулася  презентація книги «Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism Buildings and Structures in Ukraine 1955-1991», яку видавництво «Основи» опублікувало за підтримки Ковальської. Робота над виданням тривала понад 2 роки. Автори книжки Олексій Биков та Євгенія Губкіна об’їздили всю Україну у пошуках об’єктів модернізму. Вони працювали в архівах та спілкувалися з архітекторами, щоб дослідити історію створення цих будівель. Книга розповідає не лише про відомі у Києві будівлі, а сотні унікальних бібліотек, концертних залів та ринків України, які вже за кілька років можуть бути зруйновані. В межах презентації відбувся public-talk із соавтором книги Олексієм Биковим, директоркою видавництва Даною Павличко та Сергієм Пилипенко – директора ПБГ «Ковальська». «Ми живемо у сучасному світі, де нас оточують багатоповерхівки, мости і магістралі. Проте є сотні унікальних споруд, парків, площ, які памятають минуле. Ми не маємо права говорити про розвиток та розбудову українських міст без інструментів збереження їхніх історичних пам’яток. Для Ковальської важливо підтримувати соціальні ініціативи у розрізі дбайливого ставлення до культурної та архітектурної спадщини. Будуючи міста України, ми намагаємося не втратити звязок поколінь: залучаємо практику розвинених країн, профільних фахівців для пошуку оптимальних рішень», – коментує Сергій Пилипенко, генеральний директор ПБГ «Ковальська». Архітектор та фотограф Олексій Биков: «Наш проект – це своєрідний стрибок в останній вагон. Можливо, за 10 років більшість цих об’єктів будуть перебудовані або повністю зруйновані». «Люди в Україні вважають, що памятки архітектури модернізму це пережиток радянської України. Їм дозволяють занепадати. Видаючи цю книгу, ми хочемо розпочати діалог про наше минуле, звернути увагу на обєкти, які скоро можуть стати забутими», – коментує директорка видавництва «Основи» Дана Павличко.   Проект “Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955-1991” є унікальним прикладом співпраці бізнесу та незалежного видавництва для розвитку української культури. Від зародження ідеї до презентації книгу підтримує ПБГ «Ковальська»,  провідний виробник будівельних матеріалів і девелопер в Україні. Мова видання – англійська. Цього року книга “Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955-1991 була  представлена на Книжковому Арсеналі. Також книжку можна замовити онлайн. Короткий фільм у підтримку проекту: https://vimeo.com/274901531 Сторінка в Instagram: https://www.instagram.com/sovietmod/
01/

 

31 травня у Національній бібліотеці імені Володимира Вернадського відбулася  презентація книги «Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism Buildings and Structures in Ukraine 1955-1991», яку видавництво «Основи» опублікувало за підтримки Ковальської.

Робота над виданням тривала понад 2 роки. Автори книжки Олексій Биков та Євгенія Губкіна об’їздили всю Україну у пошуках об’єктів модернізму. Вони працювали в архівах та спілкувалися з архітекторами, щоб дослідити історію створення цих будівель. Книга розповідає не лише про відомі у Києві будівлі, а сотні унікальних бібліотек, концертних залів та ринків України, які вже за кілька років можуть бути зруйновані.

В межах презентації відбувся public-talk із соавтором книги Олексієм Биковим, директоркою видавництва Даною Павличко та Сергієм Пилипенко – директора ПБГ «Ковальська».

«Ми живемо у сучасному світі, де нас оточують багатоповерхівки, мости і магістралі. Проте є сотні унікальних споруд, парків, площ, які пам’ятають минуле. Ми не маємо права говорити про розвиток та розбудову українських міст без інструментів збереження їхніх історичних пам’яток. Для Ковальської важливо підтримувати соціальні ініціативи у розрізі дбайливого ставлення до культурної та архітектурної спадщини. Будуючи міста України, ми намагаємося не втратити зв’язок поколінь: залучаємо практику розвинених країн, профільних фахівців для пошуку оптимальних рішень», – коментує Сергій Пилипенко, генеральний директор ПБГ «Ковальська».

Архітектор та фотограф Олексій Биков: «Наш проект – це своєрідний стрибок в останній вагон. Можливо, за 10 років більшість цих об’єктів будуть перебудовані або повністю зруйновані».

«Люди в Україні вважають, що пам’ятки архітектури модернізму це пережиток радянської України. Їм дозволяють занепадати. Видаючи цю книгу, ми хочемо розпочати діалог про наше минуле, звернути увагу на об’єкти, які скоро можуть стати забутими», – коментує директорка видавництва «Основи» Дана Павличко.  

Проект “Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955-1991” є унікальним прикладом співпраці бізнесу та незалежного видавництва для розвитку української культури. Від зародження ідеї до презентації книгу підтримує ПБГ «Ковальська»,  провідний виробник будівельних матеріалів і девелопер в Україні.

Мова видання – англійська.

Цього року книга “Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955-1991″ була  представлена на Книжковому Арсеналі. Також книжку можна замовити онлайн.

Короткий фільм у підтримку проекту: https://vimeo.com/274901531

Сторінка в Instagram: https://www.instagram.com/sovietmod/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: