fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Kinstellar Energy Digest: Україна, травень 2018

05/ 05/ 2018
  НОВІ ДІЛЯНКИ: Держгеонадра анонсували виставлення на аукціон нафтогазових ділянок Ділянки для видобування корисних копалин  Державна служба геології та надр України (“Держгеонадра”) розмістила на своєму офіційному веб-сайті інформацію про заплановане у 2018 році виставлення на аукціон прав на 40 нафтогазоносних ділянок. Зокрема, йдется про (і) 22 перспективні ділянки на шельфі Чорного і Азовського морів, (іі) Черницьку площу нафти і газу в Стрийському районі та Липовецьку площу в Яворівському районі, а також (ііі) дев’ять нафтогазоносних ділянок на територіях Дніпропетровської, Харківської, Сумської та Полтавської областей. Хоча розміщення Держгеонадрами інформації про аукціони є чітким сигналом для потенційних інвесторів у нафтогазову сферу, наразі незрозуміло, коли саме права на нові нафтогазоносні ділянки будуть виставлені на аукціон. Обговорення скасування процедури “апробації”  Окрім виставлення ділянок на аукціон, у травні 2018 року активно обговорювалося скасування процедури апробації геологічної інформації. Серед гравців ринку механізм апробації критикується як непрозорий та неконкурентний спосіб отримання спеціальних дозволів в поза аукціонному порядку. Очільник Держгеонадр заявив про підготовку змін до нормативної бази щодо вилучення процесу апробації, яка, за його словами,  “нівелює аукціонну діяльність з продажу вуглеводнів”. ПРОЗОРІСТЬ: підготовлено звіт з прозорості видобувних галузей за 2016 рік Ініціатива прозорості видобувних галузей представила третій Національний звіт України за 2016 рік (“Звіт”). Відповідно до Звіту, станом на 01 січня 2017 року балансові запаси нафти родовищ України оцінені у 121 124 тис. т, балансові запаси природного газу – у 905 623 млн куб. м, а  позабалансові запаси природного газу – у 9 553 млн куб. м. Національний звіт України розміщений на веб-сайті профільного міністерства та є доступний для ознайомлення англійською та українською мовами. РЕГУЛЯТОР: призначення нових членів забезпечить кворум 29 травня 2018 року Президент України призначив п’ятеро нових членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (“Регулятор”). За декілька днів до цього, Президентом було звільнено Голову Регулятора у зв’язку з плановою ротацією. Призначенню нових членів Регулятора передувало проведення відкритого конкурсу, за результатами якого спеціально створена комісія відібрала десять кандидатів, які були подані Президенту для призначення. Відповідно до профільного закону, Регулятор приймає рішення принаймні чотирма голосами членів Регулятора, присутніх на засіданні. З кінця березня цього року кількість членів Регулятора складала дві особи, що призвело до неможливості прийняття ним рішень. _________ У разі виникнення будь-яких додаткових питань звертайтесь до: Олени Кучинської, партнера, за адресою [email protected], Вікторії Письменної, юриста, за адресою [email protected], Мар’яни Антонович, юриста, за адресою [email protected], або відвідайте наш сайт.

НОВІ ДІЛЯНКИ: Держгеонадра анонсували виставлення на аукціон нафтогазових ділянок

Ділянки для видобування корисних копалин 

Державна служба геології та надр України (“Держгеонадра”) розмістила на своєму офіційному веб-сайті інформацію про заплановане у 2018 році виставлення на аукціон прав на 40 нафтогазоносних ділянок.

Зокрема, йдется про (і) 22 перспективні ділянки на шельфі Чорного і Азовського морів, (іі) Черницьку площу нафти і газу в Стрийському районі та Липовецьку площу в Яворівському районі, а також (ііі) дев’ять нафтогазоносних ділянок на територіях Дніпропетровської, Харківської, Сумської та Полтавської областей.

Хоча розміщення Держгеонадрами інформації про аукціони є чітким сигналом для потенційних інвесторів у нафтогазову сферу, наразі незрозуміло, коли саме права на нові нафтогазоносні ділянки будуть виставлені на аукціон.

Обговорення скасування процедури “апробації” 

Окрім виставлення ділянок на аукціон, у травні 2018 року активно обговорювалося скасування процедури апробації геологічної інформації. Серед гравців ринку механізм апробації критикується як непрозорий та неконкурентний спосіб отримання спеціальних дозволів в поза аукціонному порядку.

Очільник Держгеонадр заявив про підготовку змін до нормативної бази щодо вилучення процесу апробації, яка, за його словами,  “нівелює аукціонну діяльність з продажу вуглеводнів”.

ПРОЗОРІСТЬ: підготовлено звіт з прозорості видобувних галузей за 2016 рік

Ініціатива прозорості видобувних галузей представила третій Національний звіт України за 2016 рік (“Звіт”).

Відповідно до Звіту, станом на 01 січня 2017 року балансові запаси нафти родовищ України оцінені у 121 124 тис. т, балансові запаси природного газу – у 905 623 млн куб. м, а  позабалансові запаси природного газу – у 9 553 млн куб. м.

Національний звіт України розміщений на веб-сайті профільного міністерства та є доступний для ознайомлення англійською та українською мовами.

РЕГУЛЯТОР: призначення нових членів забезпечить кворум

29 травня 2018 року Президент України призначив п’ятеро нових членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (“Регулятор”). За декілька днів до цього, Президентом було звільнено Голову Регулятора у зв’язку з плановою ротацією.

Призначенню нових членів Регулятора передувало проведення відкритого конкурсу, за результатами якого спеціально створена комісія відібрала десять кандидатів, які були подані Президенту для призначення.

Відповідно до профільного закону, Регулятор приймає рішення принаймні чотирма голосами членів Регулятора, присутніх на засіданні. З кінця березня цього року кількість членів Регулятора складала дві особи, що призвело до неможливості прийняття ним рішень.

_________

У разі виникнення будь-яких додаткових питань звертайтесь до:

Олени Кучинської, партнера, за адресою [email protected],

Вікторії Письменної, юриста, за адресою [email protected],

Маряни Антонович, юриста, за адресою [email protected],

або відвідайте наш сайт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: