fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

«Ілляшев та Партнери» виграли у Верховному Суді справу проти АМКУ, довівши неможливість антиконкурентних узгоджених дій між підприємствами, пов’язаними відносинами контролю

29/ 09/ 2020
  Команда практики антимонопольного права юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» відстояла інтереси КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) ім. І. Сікорського», а також ТОВ «Мастер-Авіа», що займається розвитком і обслуговуванням зазначеного аеропорту, в справі про нібито здійснення антиконкуретних узгоджених дій, які призвели до обмеження конкуренції на ринку наземного обслуговування в межах території цього аеропорту. Спір фактично виник у зв’язку з укладенням у 2014 році між ТОВ «Мастер-Авіа» і КП «МА «Київ» (Жуляни)» Генеральної угоди про надання послуг з наземного обслуговування повітряних суден, нібито на підставі якої одній з хендлінгових компаній, які раніше працювали на території аеропорту, було відмовлено у продовженні контракту. У листопаді 2018 року Антимонопольний комітет України (надалі – АМКУ) ухвалив рішення № 635-р у справі № 136-26.13/20-17 про порушення ТОВ «Мастер-Авіа» і КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни)» законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу. З метою захисту інтересів клієнта «Ілляшев та Партнери» оскаржила рішення АМКУ в суді. Верховний Суд, погодившись з рішеннями на користь позивачів, ухваленими раніше першою та апеляційною інстанціями, підтвердив законність дій ТОВ «Мастер-Авіа» та КП «МА «Київ» (Жуляни)» і скасував рішення АМКУ про накладення штрафних санкцій. «Оскільки ці компанії, в результаті здійснення дозволеної АМКУ концентрації, пов’язані відносинами контролю, Верховний Суд погодився з висновками Господарського суду міста Києва та Північного апеляційного господарського суду, що угоди, які укладаються між ними, не можуть вважатися антиконкурентними узгодженими діями, – прокоментував рішення партнер, адвокат, керівник практики антимонопольного та конкурентного права Олександр Фефелов. – Крім того, Верховний Суд підтвердив, що в тексті Генеральної угоди про надання послуг з наземного обслуговування повітряних суден в аеропорту «Київ» немає положень, спрямованих на обмеження конкуренції на ринку наземного обслуговування аеропорту». ЮФ «Ілляшев та Партнери» представляла інтереси ТОВ «Мастер-Авіа» і КП «МА «Київ» (Жуляни)» на всіх стадіях судового розгляду аж до Верховного Суду. Нагадаємо, що в 2010 році, КП «МА «Київ» (Жуляни)» передало ТОВ «Мастер-Авіа» в оренду цілісний майновий комплекс, окрім злітно-посадкової смуги і об’єктів соціальної сфери. Метою проведеної концентрації була реструктуризація КП для отримання прибутку і розвитку підприємства. В рамках інвестпроекту ТОВ «Мастер-Авіа» вклало близько 93 млн дол. у будівництво трьох термінальних комплексів – міжнародного терміналу «А», терміналу «D» для внутрішніх рейсів і терміналу «В» для бізнес-авіації, пасажирське і наземне обслуговування.

Команда практики антимонопольного права юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» відстояла інтереси КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) ім. І. Сікорського», а також ТОВ «Мастер-Авіа», що займається розвитком і обслуговуванням зазначеного аеропорту, в справі про нібито здійснення антиконкуретних узгоджених дій, які призвели до обмеження конкуренції на ринку наземного обслуговування в межах території цього аеропорту.

Спір фактично виник у зв’язку з укладенням у 2014 році між ТОВ «Мастер-Авіа» і КП «МА «Київ» (Жуляни)» Генеральної угоди про надання послуг з наземного обслуговування повітряних суден, нібито на підставі якої одній з хендлінгових компаній, які раніше працювали на території аеропорту, було відмовлено у продовженні контракту.

У листопаді 2018 року Антимонопольний комітет України (надалі – АМКУ) ухвалив рішення № 635-р у справі № 136-26.13/20-17 про порушення ТОВ «Мастер-Авіа» і КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни)» законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу.

З метою захисту інтересів клієнта «Ілляшев та Партнери» оскаржила рішення АМКУ в суді.

Верховний Суд, погодившись з рішеннями на користь позивачів, ухваленими раніше першою та апеляційною інстанціями, підтвердив законність дій ТОВ «Мастер-Авіа» та КП «МА «Київ» (Жуляни)» і скасував рішення АМКУ про накладення штрафних санкцій.

«Оскільки ці компанії, в результаті здійснення дозволеної АМКУ концентрації, пов’язані відносинами контролю, Верховний Суд погодився з висновками Господарського суду міста Києва та Північного апеляційного господарського суду, що угоди, які укладаються між ними, не можуть вважатися антиконкурентними узгодженими діями, – прокоментував рішення партнер, адвокат, керівник практики антимонопольного та конкурентного права Олександр Фефелов. – Крім того, Верховний Суд підтвердив, що в тексті Генеральної угоди про надання послуг з наземного обслуговування повітряних суден в аеропорту «Київ» немає положень, спрямованих на обмеження конкуренції на ринку наземного обслуговування аеропорту».

ЮФ «Ілляшев та Партнери» представляла інтереси ТОВ «Мастер-Авіа» і КП «МА «Київ» (Жуляни)» на всіх стадіях судового розгляду аж до Верховного Суду.

Нагадаємо, що в 2010 році, КП «МА «Київ» (Жуляни)» передало ТОВ «Мастер-Авіа» в оренду цілісний майновий комплекс, окрім злітно-посадкової смуги і об’єктів соціальної сфери. Метою проведеної концентрації була реструктуризація КП для отримання прибутку і розвитку підприємства. В рамках інвестпроекту ТОВ «Мастер-Авіа» вклало близько 93 млн дол. у будівництво трьох термінальних комплексів – міжнародного терміналу «А», терміналу «D» для внутрішніх рейсів і терміналу «В» для бізнес-авіації, пасажирське і наземне обслуговування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: