fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес зустрівся з представниками Держенергоефективності

30/ 06/ 2022
  Відповідно до нового рамкового Технічного регламенту енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів (затверджено Наказом МінРегіону №164) Україна має перейти на нову шкалу енергоефективності, яка буде встановлювати більш жорсткі вимоги до побутової техніки в частині споживання енергії. Крім того, має бути створена база енергоспоживчих товарів, по аналогії з базою, що нещодавно була створена в ЄС. В планах до кінця 2023 року також розробити та прийняти 16 нових технічних регламентів з екологічного дизайну та енергетичного маркування для окремих типів обладнання. Про це йшла мова під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з представниками Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Комітет побутової електротехніки Асоціації, в свою чергу, висловив підтримку таким планам, готовність аналізувати проєкти регламентів та в разі необхідності надавати до них свої пропозиції. Мова також йшла про темпи та перспективи подальшої гармонізації українського законодавства у сфері енергоефективності у відповідності з директивами ЄС, а також необхідність інтеграції України до бази даних енергоспоживчих продуктів ЄС. Детальніше учасники обговорили питання створення бази енергоспоживчих продуктів, яка надає інформацію споживачам щодо рівня споживання електроенергії тими чи іншими товарами, а також більш розширену інформацію представникам перевіряючих органів, наприклад, протоколи випробувань, певна технічна документація, тощо. Представники бізнесу зауважили, що з огляду на амбітні плани України в ключі прискореної євроінтеграції нам варто подумати над можливістю вже зараз приєднатись до бази даних ЄС, а в разі якщо на даному етапі це є неможливим, то створити українську базу на тій самій платформі та у такому самому вигляді як і база ЄС - аби пізніше українську базу можна було швидко в неї інтегрувати. Також, представники бізнесу наголосили на важливості впровадження нових програм підтримки населення з метою впровадження більш енергоефективних рішень в їх будинках. Це допоможе державі більш раціонально використовувати свої ресурси, а громадянам в майбутньому сплачувати менші рахунки за комунальні послуги. Наприклад, за підрахунками експертів Комітету, використання сучасного конденсаційного котла замість стандартного разом з використанням сучасної автоматики дозволить на 25% покращити рівень енергоефективності в кожному окремому домогосподарстві. А приймаючи до уваги зношеність старого парку котлів і циркуляційних насосів та неоптимальні режими їх роботи, реальний приріст ефективності може сягати до 30% і навіть вище. Тож Асоціація підтримує необхідність якнайшвидшої гармонізації нашого законодавства у сфері енергоефективності у відповідності з законодавством ЄС та готова й надалі активно підтримувати українські органи влади на цьому шляху.

Відповідно до нового рамкового Технічного регламенту енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів (затверджено Наказом МінРегіону №164) Україна має перейти на нову шкалу енергоефективності, яка буде встановлювати більш жорсткі вимоги до побутової техніки в частині споживання енергії. Крім того, має бути створена база енергоспоживчих товарів, по аналогії з базою, що нещодавно була створена в ЄС. В планах до кінця 2023 року також розробити та прийняти 16 нових технічних регламентів з екологічного дизайну та енергетичного маркування для окремих типів обладнання.

Про це йшла мова під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з представниками Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Комітет побутової електротехніки Асоціації, в свою чергу, висловив підтримку таким планам, готовність аналізувати проєкти регламентів та в разі необхідності надавати до них свої пропозиції.

Мова також йшла про темпи та перспективи подальшої гармонізації українського законодавства у сфері енергоефективності у відповідності з директивами ЄС, а також необхідність інтеграції України до бази даних енергоспоживчих продуктів ЄС.

Детальніше учасники обговорили питання створення бази енергоспоживчих продуктів, яка надає інформацію споживачам щодо рівня споживання електроенергії тими чи іншими товарами, а також більш розширену інформацію представникам перевіряючих органів, наприклад, протоколи випробувань, певна технічна документація, тощо. Представники бізнесу зауважили, що з огляду на амбітні плани України в ключі прискореної євроінтеграції нам варто подумати над можливістю вже зараз приєднатись до бази даних ЄС, а в разі якщо на даному етапі це є неможливим, то створити українську базу на тій самій платформі та у такому самому вигляді як і база ЄС – аби пізніше українську базу можна було швидко в неї інтегрувати.

Також, представники бізнесу наголосили на важливості впровадження нових програм підтримки населення з метою впровадження більш енергоефективних рішень в їх будинках. Це допоможе державі більш раціонально використовувати свої ресурси, а громадянам в майбутньому сплачувати менші рахунки за комунальні послуги. Наприклад, за підрахунками експертів Комітету, використання сучасного конденсаційного котла замість стандартного разом з використанням сучасної автоматики дозволить на 25% покращити рівень енергоефективності в кожному окремому домогосподарстві. А приймаючи до уваги зношеність старого парку котлів і циркуляційних насосів та неоптимальні режими їх роботи, реальний приріст ефективності може сягати до 30% і навіть вище.

Тож Асоціація підтримує необхідність якнайшвидшої гармонізації нашого законодавства у сфері енергоефективності у відповідності з законодавством ЄС та готова й надалі активно підтримувати українські органи влади на цьому шляху.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: