fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає сісти за стіл переговорів щодо законопроєкту №5600

30/ 06/ 2021
  Стало відомо, що 1 липня одіозний законопроєкт №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», який жодним чином не підтримується бізнесом, буде винесено на розгляд Верховної Ради України у першому читанні. Бізнес-спільнота, об’єднана Європейською Бізнес Асоціацією, Американською торговельною палатою в Україні та Спілкою Українських Підприємців, глибоко стурбовані даною новиною, адже вона означає, що відповідальні органи державної влади абсолютно не чують бізнес та не хочуть звертати увагу на жодні коментарі й пропозиції. Представники бізнес-асоціацій неодноразово зверталися з численними листами й заявами до народних депутатів та органів державної влади з проханням не підтримувати законопроєкт №5600 та провести грунтовні обговорення з бізнесом. Крім того, запрошували ініціаторів законопроєкту на зустрічі, аби обговорити даний законопроєкт та визначити, все ж, як можна досягти компромісу в даній ситуації. На жаль, жодна зустріч бізнесу з ініціаторами так і не відбулась. 24 червня відбулось засідання профільного комітету ВРУ, де найбільш нераціональний із законопроєктів (№5600) було рекомендовано прийняти за основу. На переконання бізнесу, запропоновані Урядом заходи у період економічної кризи здатні лише поглибити кризові явища в економіці України та, врешті решт, зменшити податкові надходження до Державного бюджету. За попередніми розрахунками Мінекономіки, рівень тіньової економіки у 2020 році становив 30% від обсягу офіційного ВВП, що на 3 в.п. більше за показник 2019 року. Якщо Уряд та ВРУ продовжать використовувати лише методи посилення податкового тиску на бізнес, розширюючи і без того немалі повноваження різноманітних контролерів, то, на жаль, тіньовий сектор лише зростатиме. Бізнес закликає до розвитку економіки через залучення інвестицій й створення нових робочих місць та до збільшення доходів Державного бюджету шляхом перекриття нелегальних схем. Законопроєкт №5600, який збільшує навантаження на сумлінний бізнес та створює умови для посилення необгрунтованого тиску на бізнес, є спробою зійти зі шляху цивілізованого розвитку економіки. Прийняття законопроєкту №5600 є неприпустимим. Тож бізнес звертається до народних депутатів із закликом не голосувати за даний законопроєкт.  Бізнес-спільнота звертає увагу, що дана ситуація порушує принципи справедливості, рівності та можливості довгострокового планування. А це - недопустимо, якщо ми будуємо прогресивну країну.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Стало відомо, що 1 липня одіозний законопроєкт №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», який жодним чином не підтримується бізнесом, буде винесено на розгляд Верховної Ради України у першому читанні.

Бізнес-спільнота, об’єднана Європейською Бізнес Асоціацією, Американською торговельною палатою в Україні та Спілкою Українських Підприємців, глибоко стурбовані даною новиною, адже вона означає, що відповідальні органи державної влади абсолютно не чують бізнес та не хочуть звертати увагу на жодні коментарі й пропозиції.

Представники бізнес-асоціацій неодноразово зверталися з численними листами й заявами до народних депутатів та органів державної влади з проханням не підтримувати законопроєкт №5600 та провести грунтовні обговорення з бізнесом. Крім того, запрошували ініціаторів законопроєкту на зустрічі, аби обговорити даний законопроєкт та визначити, все ж, як можна досягти компромісу в даній ситуації. На жаль, жодна зустріч бізнесу з ініціаторами так і не відбулась.

24 червня відбулось засідання профільного комітету ВРУ, де найбільш нераціональний із законопроєктів (№5600) було рекомендовано прийняти за основу.

На переконання бізнесу, запропоновані Урядом заходи у період економічної кризи здатні лише поглибити кризові явища в економіці України та, врешті решт, зменшити податкові надходження до Державного бюджету.

За попередніми розрахунками Мінекономіки, рівень тіньової економіки у 2020 році становив 30% від обсягу офіційного ВВП, що на 3 в.п. більше за показник 2019 року. Якщо Уряд та ВРУ продовжать використовувати лише методи посилення податкового тиску на бізнес, розширюючи і без того немалі повноваження різноманітних контролерів, то, на жаль, тіньовий сектор лише зростатиме.

Бізнес закликає до розвитку економіки через залучення інвестицій й створення нових робочих місць та до збільшення доходів Державного бюджету шляхом перекриття нелегальних схем.

Законопроєкт №5600, який збільшує навантаження на сумлінний бізнес та створює умови для посилення необгрунтованого тиску на бізнес, є спробою зійти зі шляху цивілізованого розвитку економіки.

Прийняття законопроєкту №5600 є неприпустимим. Тож бізнес звертається до народних депутатів із закликом не голосувати за даний законопроєкт. 

Бізнес-спільнота звертає увагу, що дана ситуація порушує принципи справедливості, рівності та можливості довгострокового планування. А це – недопустимо, якщо ми будуємо прогресивну країну.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: