fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає прискорення митної інтеграції України з ЄС

12/ 07/ 2022
  7 липня на засіданні робочої групи EU-CTC було ухвалене рішення запросити Україну приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Очікується, що систему спільного транзиту або так званий «митний безвіз» Україна зможе застосовувати наприкінці 2022 року. Експерти Європейської Бізнес Асоціації вітають цей довгоочікуваний крок та сподіваються, що пришвидшення митної інтеграції з ЄС допоможе зменшити затримки вантажів на кордоні через єдину систему контролю за переміщенням транзитних вантажів, підвищити ефективність аналізу ризиків, зменшити бюрократичні бар’єри в пунктах пропуску на кордоні. За інформацією Міністерства фінансів України, після приєднання України до NCTS український бізнес зможе користуватися такими перевагами та спрощеннями: одна транзитна декларація та одна гарантія для переміщення товарів між 36 країнами (з Україною, країнами ЄС і ще з Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном та Швейцарією). авторизовані підприємства зможуть відправляти та отримувати товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали; українські фінансові гарантії діятимуть ще у 35 країнах світу. Наталія Артемчук. Менеджер Податкового та Митного комітетів Асоціації. Впровадження системи NCTS має суттєво прискорити митні процедури та, відповідно, зекономити час митникам та бізнесу. Бізнес з нетерпінням очікує на голосування у другому читанні законопроєкту №7420, який має гармонізувати митне законодавство України та ЄС.

7 липня на засіданні робочої групи EU-CTC було ухвалене рішення запросити Україну приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Очікується, що систему спільного транзиту або так званий «митний безвіз» Україна зможе застосовувати наприкінці 2022 року.

Експерти Європейської Бізнес Асоціації вітають цей довгоочікуваний крок та сподіваються, що пришвидшення митної інтеграції з ЄС допоможе зменшити затримки вантажів на кордоні через єдину систему контролю за переміщенням транзитних вантажів, підвищити ефективність аналізу ризиків, зменшити бюрократичні бар’єри в пунктах пропуску на кордоні.

За інформацією Міністерства фінансів України, після приєднання України до NCTS український бізнес зможе користуватися такими перевагами та спрощеннями:

  • одна транзитна декларація та одна гарантія для переміщення товарів між 36 країнами (з Україною, країнами ЄС і ще з Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном та Швейцарією).
  • авторизовані підприємства зможуть відправляти та отримувати товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали;
  • українські фінансові гарантії діятимуть ще у 35 країнах світу.
Наталія Артемчук Менеджер Податкового та Митного комітетів Асоціації
Впровадження системи NCTS має суттєво прискорити митні процедури та, відповідно, зекономити час митникам та бізнесу. Бізнес з нетерпінням очікує на голосування у другому читанні законопроєкту №7420, який має гармонізувати митне законодавство України та ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: