fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес підтримує 4 кроки задля зменшення кількості нелегального алкоголю

24/ 10/ 2019
  22 жовтня в Мінекономіки відбулась нарада щодо реформування спиртової галузі, в якій взяли участь представники Комітету з питань імпорту та роздрібної торгівлі алкогольними напоями Європейської Бізнес Асоціації. Для розуміння ситуації, за даними ВООЗ в Україні, частка нелегального алкоголю становить 45%. В грошовому еквіваленті це приблизно 10 млрд грн. Так, на думку бізнесу, головні порушення спостерігаються при: Виробництві спирту ДП «Укрспирт». Зокрема, йдеться про монополію на ринку спирту, відсутність витратомірів на більшості заводів, відпуск денатурованого спирту без електронного обліку, роботу заводів, що, по факту, не функціонують. Так, наприклад, при наявності 80 спиртових заводів в Україні, працюючими є лише близько половини. Однак, на їх підтримку з бюджету виділяється майже 250 млн грн. І першим кроком у вирішенні питання їх монополії може стати прийняття проекту закону №2300 щодо демонополізації. Відвантаженні та доставці. Так, при доставці спирту документи або не видаються або є недостовірними. Водночас, при пересиланні поштою контроль за посилками фізичних осіб та їх вмістом не відбувається, що дає можливість пересилати у будь-якій кількості алкоголь, будь-якої якості та без документів. Реалізації. Так, основними порушниками є нелегальні інтернет магазини, так звані розливайки, маленькі магазини у віддалених куточках країни. Це зумовлено відсутністю контролю, зарегульованістю процесу анулювання ліцензії, тощо. Враховуючи ситуацію, що склалась, бізнес-спільнотою було запропоновано контролюючим органам найближчим часом провести інвентаризацію (із залученням бізнесу як незалежної комісії) заводів та виявити непрацюючі, обмежити пересилання алкоголю фізичними особами, розробити чіткі правила торгівлі через мережу інтернет. Крістіна Лініченко. Керівник напрямку FMCG Європейської Бізнес Асоціації. Крім того, одна з пропозицій, що також активно обговорювалась – цього року розробити електронну систему, що має контролювати рух спирту та підакцизних товарів. Наразі вкрай необхідно мінімізувати вплив людського фактору при здійсненні контролю. Адже наявність лише людини на акцизному складі підтверджує неефективність контролю при наявності постів на заводах. Сподіваємось, ці кроки будуть зроблені найближчим часом. Адже, в протилежному випадку,  кількість нелегального алкоголю буде лише збільшуватиметься.

22 жовтня в Мінекономіки відбулась нарада щодо реформування спиртової галузі, в якій взяли участь представники Комітету з питань імпорту та роздрібної торгівлі алкогольними напоями Європейської Бізнес Асоціації.

Для розуміння ситуації, за даними ВООЗ в Україні, частка нелегального алкоголю становить 45%. В грошовому еквіваленті це приблизно 10 млрд грн.

Так, на думку бізнесу, головні порушення спостерігаються при:

  • Виробництві спирту ДП «Укрспирт». Зокрема, йдеться про монополію на ринку спирту, відсутність витратомірів на більшості заводів, відпуск денатурованого спирту без електронного обліку, роботу заводів, що, по факту, не функціонують. Так, наприклад, при наявності 80 спиртових заводів в Україні, працюючими є лише близько половини. Однак, на їх підтримку з бюджету виділяється майже 250 млн грн. І першим кроком у вирішенні питання їх монополії може стати прийняття проекту закону №2300 щодо демонополізації.
  • Відвантаженні та доставці. Так, при доставці спирту документи або не видаються або є недостовірними. Водночас, при пересиланні поштою контроль за посилками фізичних осіб та їх вмістом не відбувається, що дає можливість пересилати у будь-якій кількості алкоголь, будь-якої якості та без документів.
  • Реалізації. Так, основними порушниками є нелегальні інтернет магазини, так звані розливайки, маленькі магазини у віддалених куточках країни. Це зумовлено відсутністю контролю, зарегульованістю процесу анулювання ліцензії, тощо.

Враховуючи ситуацію, що склалась, бізнес-спільнотою було запропоновано контролюючим органам найближчим часом провести інвентаризацію (із залученням бізнесу як незалежної комісії) заводів та виявити непрацюючі, обмежити пересилання алкоголю фізичними особами, розробити чіткі правила торгівлі через мережу інтернет.

Крістіна Лініченко Керівник напрямку FMCG Європейської Бізнес Асоціації
Крім того, одна з пропозицій, що також активно обговорювалась – цього року розробити електронну систему, що має контролювати рух спирту та підакцизних товарів. Наразі вкрай необхідно мінімізувати вплив людського фактору при здійсненні контролю. Адже наявність лише людини на акцизному складі підтверджує неефективність контролю при наявності постів на заводах.

Сподіваємось, ці кроки будуть зроблені найближчим часом. Адже, в протилежному випадку,  кількість нелегального алкоголю буде лише збільшуватиметься.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: