fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес обговорив з представниками МОЗ стан євроінтеграції фармацевтичної галузі

06/ 12/ 2021
  2 грудня 2021 року відбулася зустріч представників Комітету з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації із заступником Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Олексієм Яременко та В.о. Генерального директора Директорату фармацевтичного забезпечення Іваном Задворних. В ході зустрічі було обговорено пріоритетні питання імплементації законодавства та практик Європейського Союзу у медичній та фармацевтичній сферах, стан виконання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також питання формування проєкту Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. Так, наразі МОЗ України завершує формування первісного проєкту Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. Найближчим часом очікується, що проєкт буде передано професійним спільнотам. Тому, МОЗ України очікує від Європейської Бізнес Асоціації зауважень та пропозицій, які стануть основою для відповідних публічних консультацій. Окрему увагу було приділено анонсованому раніше новому проєкту під назвою «фармацевтичне страхування». Як вже повідомлялось, «фармацевтичне страхування» – новий вид добровільного страхування, що покриватиме витрати громадян на лікарські засоби, які не покриваються Програмою медичних гарантій. Мова йде, насамперед, про ліки для амбулаторного лікування. Піднімалось і питання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (надалі – Угода АСАА) між Україною та Європейським Союзом. Заключення вищевказаної Угоди щодо медичних виробів, за інформацією представників МОЗ України, пов’язано з першочерговою необхідністю оновлення технічного регулювання сфери, а також запуску Реєстру медичних виробів як основних передумов для ініціювання підвищення пріоритету медичних виробів у рамках Угоди АСАА. Так само ведеться робота у напряму взаємного визнання GMP сертифікатів з Європейським Союзом у рамках Угоди АСАА, зокрема здійснюється аналіз стану імплементації Україною відповідного галузевого законодавства. Крім того, учасники зустрічі обговорили питання співпраці з Європейською організацією верифікації лікарських засобів (EMVO) щодо впровадження в Україні системи верифікації, беручи до уваги, що в проєкті Закону «Про лікарські засоби» №5547 пропонується закласти повністю європейську модель верифікації. Європейська Бізнес Асоціація від імені представників бізнесу висловлює щиру подяку представникам Міністерства охорони здоров’я України за конструктивний діалог та сподівання на подальшу співпрацю задля покращення умов для ведення прозорого бізнесу та побудови сучасної системи охорони здоров’я.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

2 грудня 2021 року відбулася зустріч представників Комітету з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації із заступником Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Олексієм Яременко та В.о. Генерального директора Директорату фармацевтичного забезпечення Іваном Задворних.

В ході зустрічі було обговорено пріоритетні питання імплементації законодавства та практик Європейського Союзу у медичній та фармацевтичній сферах, стан виконання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також питання формування проєкту Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року.

Так, наразі МОЗ України завершує формування первісного проєкту Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. Найближчим часом очікується, що проєкт буде передано професійним спільнотам. Тому, МОЗ України очікує від Європейської Бізнес Асоціації зауважень та пропозицій, які стануть основою для відповідних публічних консультацій.

Окрему увагу було приділено анонсованому раніше новому проєкту під назвою «фармацевтичне страхування». Як вже повідомлялось, «фармацевтичне страхування» – новий вид добровільного страхування, що покриватиме витрати громадян на лікарські засоби, які не покриваються Програмою медичних гарантій. Мова йде, насамперед, про ліки для амбулаторного лікування.

Піднімалось і питання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (надалі – Угода АСАА) між Україною та Європейським Союзом. Заключення вищевказаної Угоди щодо медичних виробів, за інформацією представників МОЗ України, пов’язано з першочерговою необхідністю оновлення технічного регулювання сфери, а також запуску Реєстру медичних виробів як основних передумов для ініціювання підвищення пріоритету медичних виробів у рамках Угоди АСАА. Так само ведеться робота у напряму взаємного визнання GMP сертифікатів з Європейським Союзом у рамках Угоди АСАА, зокрема здійснюється аналіз стану імплементації Україною відповідного галузевого законодавства.

Крім того, учасники зустрічі обговорили питання співпраці з Європейською організацією верифікації лікарських засобів (EMVO) щодо впровадження в Україні системи верифікації, беручи до уваги, що в проєкті Закону «Про лікарські засоби» №5547 пропонується закласти повністю європейську модель верифікації.

Європейська Бізнес Асоціація від імені представників бізнесу висловлює щиру подяку представникам Міністерства охорони здоров’я України за конструктивний діалог та сподівання на подальшу співпрацю задля покращення умов для ведення прозорого бізнесу та побудови сучасної системи охорони здоров’я.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: