fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес не відчуває змін на митниці

11/ 03/ 2019
  Показник Митного індексу залишився на рівні попереднього періоду та склав 2,92 бали за 5-ти бальною шкалою у другій половині 2018 року. Відтак, індекс продовжує знаходитися у негативній площині. За підсумками дослідження, 35,6% митних експертів вважають, що корупція в митних органах залишається на тому ж рівні. Оцінюючи якість митних послуг та професіоналізм посадовців, думки експертів розділилися. Так, 42,6% опитаних скоріше або повністю задоволені якістю митних послуг та професіоналізмом посадових осіб, з якими вони взаємодіють на митниці, тоді як 40,2% виявилися незадоволеними. Переглянути презентацію За словами представників бізнесу, найбільше труднощів під час проходження митного контролю у другій половині 2018 року викликала недосконала система фітосанітарного, радіологічного контролю, а особливо, обтяжливий контроль товарів у дерев’яній тарі. До того ж, бізнес скаржився на затягування процесу митного оформлення, необґрунтовані запити на надання додаткових документів. З лютого 2018 року застосування системи «Єдиного вікна» стало обов’язковим при імпорті товарів. Опитування показало, що 54,1% експертів були задоволені роботою системи «Єдине вікно» та відмітили спрощення та прискорення проходження митних формальностей. У попередньому періоді таких було тільки 37,7%. Водночас лишається 16% незадоволених, тож усунення недоліків та налагодження більш ефективної роботи системи лишається актуальним питанням. Анна Дерев’янко. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Результати опитування демонструють точкове покращення настроїв спеціалістів, що взаємодіють з митними органами. Однак очікування бізнесу від реформ випереджають швидкість їх впровадження, а цього недостатньо, щоб говорити про комплексне покращення ситуації. Взяти хоча б виникнення непередбачуваних затримок (понад 4 години) у проходженні митних процедур – це є неприпустимим, адже ставить під загрозу довгострокове планування економічної діяльності компаній. Бізнес в очікуванні змін. Сподіваємося, що по завершенні реорганізації Державної фіскальної служби якість комунікації між контролюючими органами та швидкість змін у митних органах відчутно зростуть. Довідково: Митний індекс − проводиться Європейською Бізнес Асоціацією з 2010 року. Дослідження складається з трьох тематичних блоків – корупція, якість митних послуг, робота «Єдиного вікна». Індекс вимірюється два рази на рік. Позначка три вважається нейтральною. Максимальна оцінка складає 5 балів. Опитування проводилось у січні-лютому 2019 року, у ньому взяли участь 90 митних експертів з компаній-членів Асоціації. Партнер дослідження

Показник Митного індексу залишився на рівні попереднього періоду та склав 2,92 бали за 5-ти бальною шкалою у другій половині 2018 року. Відтак, індекс продовжує знаходитися у негативній площині.

За підсумками дослідження, 35,6% митних експертів вважають, що корупція в митних органах залишається на тому ж рівні. Оцінюючи якість митних послуг та професіоналізм посадовців, думки експертів розділилися. Так, 42,6% опитаних скоріше або повністю задоволені якістю митних послуг та професіоналізмом посадових осіб, з якими вони взаємодіють на митниці, тоді як 40,2% виявилися незадоволеними.

Переглянути презентацію

За словами представників бізнесу, найбільше труднощів під час проходження митного контролю у другій половині 2018 року викликала недосконала система фітосанітарного, радіологічного контролю, а особливо, обтяжливий контроль товарів у дерев’яній тарі. До того ж, бізнес скаржився на затягування процесу митного оформлення, необґрунтовані запити на надання додаткових документів.

З лютого 2018 року застосування системи «Єдиного вікна» стало обов’язковим при імпорті товарів. Опитування показало, що 54,1% експертів були задоволені роботою системи «Єдине вікно» та відмітили спрощення та прискорення проходження митних формальностей. У попередньому періоді таких було тільки 37,7%. Водночас лишається 16% незадоволених, тож усунення недоліків та налагодження більш ефективної роботи системи лишається актуальним питанням.

Анна Дерев’янко Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Результати опитування демонструють точкове покращення настроїв спеціалістів, що взаємодіють з митними органами. Однак очікування бізнесу від реформ випереджають швидкість їх впровадження, а цього недостатньо, щоб говорити про комплексне покращення ситуації. Взяти хоча б виникнення непередбачуваних затримок (понад 4 години) у проходженні митних процедур – це є неприпустимим, адже ставить під загрозу довгострокове планування економічної діяльності компаній. Бізнес в очікуванні змін. Сподіваємося, що по завершенні реорганізації Державної фіскальної служби якість комунікації між контролюючими органами та швидкість змін у митних органах відчутно зростуть.

Довідково:

Митний індекс − проводиться Європейською Бізнес Асоціацією з 2010 року.

Дослідження складається з трьох тематичних блоків – корупція, якість митних послуг, робота «Єдиного вікна». Індекс вимірюється два рази на рік. Позначка три вважається нейтральною. Максимальна оцінка складає 5 балів.

Опитування проводилось у січні-лютому 2019 року, у ньому взяли участь 90 митних експертів з компаній-членів Асоціації.

Партнер дослідження

Презентації та документи

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: