fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

У рамках соцільного проєкту RDS: фотовиставка про переосмислення війни та окупації під назвою «33 дні» в Макарові

09/ 10/ 2023
    Наразі експозиція знаходиться на площі перед кінотеатром Ольвія. Виставка триватиме сім днів — до 10 жовтня включно. Світлини вражають, надаючи можливість пережити окупацію від першої особи. В експозиції беруть участь переважно роботи місцевих жителів. Більшість фотографій раніше не використовувалися в інших заходах або ЗМІ. Головним ідеологом та куратором виставки став Віталій Гедз, історик та житель Макарівської громади. Також, подію курує Вероніка Моль, мисткиня, котра працює з моментальною фотографією. Виставка отримала назву «33 дні» — саме стільки часу Макарівська громада перебувала в окупації та активно чинила спротив російським військам. Протягом цього періоду з 49 населених пунктів Макарівської громади 20 перебували під тимчасовою окупацією і 32 було пошкоджено. На тимчасово окупованих територіях росіяни знущалися з українців: вбивали, мародерили, ґвалтували, катували. Загалом загинуло 30 бійців та 238 мирних жителів, серед них — восьмеро дітей. Пізніше казатимуть, що зусилля військових та місцевих в області врятували столицю. Захід влаштовують з нагоди Дня захисників та захисниць України (1 жовтня) та Дня Макарова (4 жовтня).  6 жовтня експозицію перенесуть на городище Панського парку. Вона стане тимчасовою експозицією Краєзнавчого музею. Надалі «33 дні» вирушить у тур Макарівською громадою. Виставка проходить у рамках проєкту «Наше місце» за сприяння Макарівської селищної ради та за співпраці Центру культури і дозвілля. Партнери заходу — Центр досліджень воєнної історії Збройних Сил України Генерального штабу ЗСУ, компанія Tikkurila та ініціатива «Публічна платформа». Медіапартнер —  MKV інформаційне агентство. Про проєкт «Наше місце» Проєкт «Наше місце» спрямований на відродження громадських просторів, які були занедбані або постраждали в результаті російсько-української війни. Ми фокусуємося на малих містах та селищах. Разом із командою «Нашого місця» локальна громада створить сучасний простір для спільного користування: від втіленого професійними архітекторами та дизайнерами бачення до спорудження малих форм за допомогою найкращих спеціалістів. Процес дає спільноті змогу налагодити горизонтальні звʼязки, а місце надає можливості з гідністю та комфортом організовувати своє життя поза домом. Проєкт ініціювала і фінансує група компаній RDS. Дізнатися більше ->
01/

 

Наразі експозиція знаходиться на площі перед кінотеатром Ольвія. Виставка триватиме сім днів — до 10 жовтня включно.

Світлини вражають, надаючи можливість пережити окупацію від першої особи. В експозиції беруть участь переважно роботи місцевих жителів. Більшість фотографій раніше не використовувалися в інших заходах або ЗМІ. Головним ідеологом та куратором виставки став Віталій Гедз, історик та житель Макарівської громади. Також, подію курує Вероніка Моль, мисткиня, котра працює з моментальною фотографією.

Виставка отримала назву «33 дні» — саме стільки часу Макарівська громада перебувала в окупації та активно чинила спротив російським військам. Протягом цього періоду з 49 населених пунктів Макарівської громади 20 перебували під тимчасовою окупацією і 32 було пошкоджено. На тимчасово окупованих територіях росіяни знущалися з українців: вбивали, мародерили, ґвалтували, катували. Загалом загинуло 30 бійців та 238 мирних жителів, серед них — восьмеро дітей. Пізніше казатимуть, що зусилля військових та місцевих в області врятували столицю. Захід влаштовують з нагоди Дня захисників та захисниць України (1 жовтня) та Дня Макарова (4 жовтня). 

6 жовтня експозицію перенесуть на городище Панського парку. Вона стане тимчасовою експозицією Краєзнавчого музею. Надалі «33 дні» вирушить у тур Макарівською громадою.

Виставка проходить у рамках проєкту «Наше місце» за сприяння Макарівської селищної ради та за співпраці Центру культури і дозвілля. Партнери заходу — Центр досліджень воєнної історії Збройних Сил України Генерального штабу ЗСУ, компанія Tikkurila та ініціатива «Публічна платформа». Медіапартнер —  MKV інформаційне агентство.

Про проєкт «Наше місце»

Проєкт «Наше місце» спрямований на відродження громадських просторів, які були занедбані або постраждали в результаті російсько-української війни. Ми фокусуємося на малих містах та селищах. Разом із командою «Нашого місця» локальна громада створить сучасний простір для спільного користування: від втіленого професійними архітекторами та дизайнерами бачення до спорудження малих форм за допомогою найкращих спеціалістів. Процес дає спільноті змогу налагодити горизонтальні звʼязки, а місце надає можливості з гідністю та комфортом організовувати своє життя поза домом. Проєкт ініціювала і фінансує група компаній RDS.

Дізнатися більше ->

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: