fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

У 2021 році сфера надрокористування може стати більш привабливою для інвестора

05/ 02/ 2021
  3 лютого Комітет ВРУ з питань екологічної політики та природокористування рекомендував прийняти за основу законопроєкт №4344, яким удосконалюється процедура проведення конкурсів на укладення угод про розподіл продукції (УРП). Асоціація наголошує на важливості цього документу, який сприятиме вирішенню основних проблем слабкого розвитку вітчизняного надрокористування, а саме відсутності стратегічної та прогнозованої державної політики, недосконалого і непрозорого регулювання сфери, проявів корупції тощо. Водночас вклад видобувної галузі в економіку України є недооціненим. Так, за даними Держстату, у 2019 році частка добувної промисловості та розроблення кар’єрів становила 222,3 млрд гривень, або 5,59 % обсягу ВВП України. І це за умов, коли тільки третина розвіданих родовищ знаходяться у розробці. Основними позитивними змінами у Проєкті Закону №4344, на думку бізнесу, є такі: уточнюються умови проведення конкурсу на укладення УРП та критерії оцінки пропозицій учасників конкурсів Міжвідомчою комісією; забезпечується відкритість та публічність визначення переможців конкурсів; оптимізуються строки для проведення оцінки впливу на довкілля; збільшується строк між публікацією оголошення про проведення конкурсу на укладення УРП та граничним строком подання заявки на участь у конкурсі; надається можливість використання під час проведення експертизи та оцінки запасів корисних копалин міжнародних стандартів (РКООН-2009, СRIRSCO, PRMS); виключено необхідності отримувати дозвіл ДАБІ на виконання будівельних робіт на деяких об’єктах нафтогазового сектору, тощо. Сподіваємось, вже незабаром законопроєкт №4344 буде прийнято Парламентом, а сфера надрокористування стане ще більш привабливою для інвесторів!   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

3 лютого Комітет ВРУ з питань екологічної політики та природокористування рекомендував прийняти за основу законопроєкт №4344, яким удосконалюється процедура проведення конкурсів на укладення угод про розподіл продукції (УРП).

Асоціація наголошує на важливості цього документу, який сприятиме вирішенню основних проблем слабкого розвитку вітчизняного надрокористування, а саме відсутності стратегічної та прогнозованої державної політики, недосконалого і непрозорого регулювання сфери, проявів корупції тощо. Водночас вклад видобувної галузі в економіку України є недооціненим.

Так, за даними Держстату, у 2019 році частка добувної промисловості та розроблення кар’єрів становила 222,3 млрд гривень, або 5,59 % обсягу ВВП України. І це за умов, коли тільки третина розвіданих родовищ знаходяться у розробці.

Основними позитивними змінами у Проєкті Закону №4344, на думку бізнесу, є такі:

  • уточнюються умови проведення конкурсу на укладення УРП та критерії оцінки пропозицій учасників конкурсів Міжвідомчою комісією;
  • забезпечується відкритість та публічність визначення переможців конкурсів;
  • оптимізуються строки для проведення оцінки впливу на довкілля;
  • збільшується строк між публікацією оголошення про проведення конкурсу на укладення УРП та граничним строком подання заявки на участь у конкурсі;
  • надається можливість використання під час проведення експертизи та оцінки запасів корисних копалин міжнародних стандартів (РКООН-2009, СRIRSCO, PRMS);
  • виключено необхідності отримувати дозвіл ДАБІ на виконання будівельних робіт на деяких об’єктах нафтогазового сектору, тощо.

Сподіваємось, вже незабаром законопроєкт №4344 буде прийнято Парламентом, а сфера надрокористування стане ще більш привабливою для інвесторів!

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: