fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Розбудова інфраструктури має бути у фокусі повоєнного відновлення Одеського регіону

11/ 08/ 2023
  Російські удари по інфраструктурі Одеського регіону тільки посилили логістичні та інфраструктурні виклики для півдня України. Як і минулого року, для більшості компаній Південноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації відновлення зруйнованих об’єктів та розбудова інфраструктурного потенціалу регіону – найперша умова для пожвавлення роботи бізнесу. Повоєнна відбудова регіону, на думку бізнесу, має також найперше фокусуватися на відновленні інфраструктури, транспортних вузлів та сполучень. Серед інших затребуваних реформ – покращення роботи судової та правоохоронної системи, а також диджиталізація взаємодії з органами державної влади, що може допомогти у контексті боротьби з корупцією. Адже саме корупцію разом з непередбачуваними діями держави, що впливають на роботу бізнесу, підприємці називають одними з головних негативних факторів впливу, разом з відтоком персоналу за кордон та логістичними викликами, згаданими вище. В цілому, інтегральна оцінка умов ведення бізнесу в регіоні цього року склала 2,47 балів за 5-ти бальною шкалою та є вищою за минулорічну (2,15 балів). Наразі 53% підприємців стверджують, що їм складно вести бізнес, 41% – задовільно, і ще 6% – легко. З початку повномасштабного вторгнення 12% підприємців регіону релокували офіс чи виробництво в межах України, а 6% – за кордон. Майже половина, а саме 47% опитаних працюють в повному обсязі, інші 53% – з певними обмеженнями. Жодних втрат внаслідок війни не зазнали тільки 19% компаній. Водночас 44% повідомляють про втрату до 1 млн$ за цей час, 12% фіксують втрати в діапазоні 1-10 млн$, а 25% повідомляють про втрати більше 10 млн$.  У 82% компаній Південного регіону є співробітники, мобілізовані до лав ЗСУ, зокрема майже у половини – 47% – їх кількість сягає 10-20% від військовозобов’язаних працівників компанії, у 29% – до 10%, і у 6% – 20-30%. Оцінюючи роботу місцевих органів влади в Одеському регіоні, найвищу оцінку отримала робота Нацполіції та ОВА, а найнижчу – робота ТЦК СП (територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки) в регіоні. У закінчення війни до кінця поточного року вірять 12% опитаних нами підприємців, 53% вважають, що війна закінчиться у 2024 році, і 24% – протягом наступних трьох років. Попри це, у найближчі пів року компанії мають в планах розширення бізнесу, вихід на нові ринки та збільшення штату співробітників. Довідково: Опитування проводилось серед членських компаній Південноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації з 4 до 24 липня 2023 року. Загальна новина доступна за посиланням.

Російські удари по інфраструктурі Одеського регіону тільки посилили логістичні та інфраструктурні виклики для півдня України. Як і минулого року, для більшості компаній Південноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації відновлення зруйнованих об’єктів та розбудова інфраструктурного потенціалу регіону – найперша умова для пожвавлення роботи бізнесу.

Повоєнна відбудова регіону, на думку бізнесу, має також найперше фокусуватися на відновленні інфраструктури, транспортних вузлів та сполучень. Серед інших затребуваних реформ – покращення роботи судової та правоохоронної системи, а також диджиталізація взаємодії з органами державної влади, що може допомогти у контексті боротьби з корупцією. Адже саме корупцію разом з непередбачуваними діями держави, що впливають на роботу бізнесу, підприємці називають одними з головних негативних факторів впливу, разом з відтоком персоналу за кордон та логістичними викликами, згаданими вище.

В цілому, інтегральна оцінка умов ведення бізнесу в регіоні цього року склала 2,47 балів за 5-ти бальною шкалою та є вищою за минулорічну (2,15 балів). Наразі 53% підприємців стверджують, що їм складно вести бізнес, 41% – задовільно, і ще 6% – легко. З початку повномасштабного вторгнення 12% підприємців регіону релокували офіс чи виробництво в межах України, а 6% – за кордон.

Майже половина, а саме 47% опитаних працюють в повному обсязі, інші 53% – з певними обмеженнями. Жодних втрат внаслідок війни не зазнали тільки 19% компаній. Водночас 44% повідомляють про втрату до 1 млн$ за цей час, 12% фіксують втрати в діапазоні 1-10 млн$, а 25% повідомляють про втрати більше 10 млн$. 

У 82% компаній Південного регіону є співробітники, мобілізовані до лав ЗСУ, зокрема майже у половини – 47% – їх кількість сягає 10-20% від військовозобов’язаних працівників компанії, у 29% – до 10%, і у 6% – 20-30%.

Оцінюючи роботу місцевих органів влади в Одеському регіоні, найвищу оцінку отримала робота Нацполіції та ОВА, а найнижчу – робота ТЦК СП (територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки) в регіоні.

У закінчення війни до кінця поточного року вірять 12% опитаних нами підприємців, 53% вважають, що війна закінчиться у 2024 році, і 24% – протягом наступних трьох років. Попри це, у найближчі пів року компанії мають в планах розширення бізнесу, вихід на нові ринки та збільшення штату співробітників.

Довідково:

Опитування проводилось серед членських компаній Південноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації з 4 до 24 липня 2023 року. Загальна новина доступна за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: