fbpx

RAB регулювання як передумова для залучення інвестицій у енергетику України

26/ 04/ 2018
01/

 

24 квітня Європейська Бізнес Асоціація провела круглий стіл-дискусію на тему «RAB регулювання як передумова для залучення інвестицій у енергетику України».

Ми запросили провідних експертів галузі, щоб дізнатися точки зору усіх зацікавлених сторін та разом дійти згоди стосовно розвитку RAB регулювання в Україні.

Зокрема, до обговорення приєдналися:

  • Шевкі Аджунер, Директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні
  • Карел Хірман, Член робочої групи зі створення Фонду енергоефективності України
  • Ольга Буславець, генеральний директор директорату розвитку енергетичних ринків Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
  • Володимир Євдокімов, Керівник Проекту Управління реформування енергетичного ринку
  • Всеволод Ковальчук, СЕО НЕК “Укренерго” – NPC Ukrenergo

Ми почули думки компетентних представників влади, електропостачальних компаній, компаній-споживачів послуг електроенергії та міжнародних фінансових інституцій. Вони відзначили, що введення стимулюючого тарифоутворення (RAB-регулювання) дозволить забезпечити приплив інвестицій в модернізацію енергомереж, а інвесторам – повернення таких інвестицій. За оцінкою Міненерговугілля для підтримки мереж в робочому стані необхідно вкладати в їх модернізацію щонайменше 14 млрд грн, тоді як на сьогодні сумарно інвестпрограми всіх обленерго країни – 3 млрд в рік, що у 4,6 рази менше за необхідне.

Також експерти виказали думку про те, що дискусію про методологію запровадження стимтарифу може зняти пілотний проект на основі одного з українських обленерго, на практиці показавши її сильні та слабкі сторони. Усі присутні дійшли згоди, що питання запровадження нової концепції RAB регулювання потрібно розглядати у комплексі для того, щоб збалансувати інтереси компаній, інвесторів та споживачів.

Учасники дискусії висловили надію, що ця зустріч й ґрунтовне обговорення сприятиме пожвавленню роботи навколо реалізації на практиці найоптимальнішої моделі RAB регулювання в Україні.

Звіти та фотогалереї

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: