fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Повернення обвинувального акту не є підставою для відновлення досудового розслідування

18/ 08/ 2023
  Автор: Олександр Чорнуха, адвокат Dynasty Law & Investment З 1960 року сторона обвинувачення користувалася прогалинами Кримінально - процесуального кодексу та при поверненні обвинувального висновку проводила додаткове розслідування та долучала нововиявлені докази. Досудове розслідування остаточно відмовилося від практики додаткового розслідування, яке практикувалось з 1960 року та відповідало Кримінально-процесуальному кодексу того часу. Чинне законодавство не допускає можливості доповнення органами досудового розслідування після передачі слідством обвинувального акту до суду. Метою діючого КПК України, є розширення можливих прав підозрюваних та обвинувачених, скасування інституту повернення справи на додаткове розслідування. Сторона обвинувачення надає обвинувальний акт з: реєстром матеріалів досудового розслідування; документом, що посвідчує отримання копії обвинувального акту підозрюваним; цивільним позовом (у випадку його подачі потерпілим); інщі документи. Сторона обвинувачення не може використовувати обвинувальний акт для проведення додаткового розслідування, лише для приведення його у відповідність до Кримінально -процесульного кодексу України, хоча у кодексі, зазначена можливість повернення обвинувального акту прокурору для усунення недоліків на виконання вказівок суду. Кримінальний - процесуальний кодекс обмежує повноваження прокурора та надає можливість лише усунути недоліки обвинувального акту, а не продовжити досудове розслідування та зібрати додаткові докази при поверненні у підготовчому судовому засіданні обвинувального акту. Будь-які фактичні дані, зібрані під час відновлення досудового розслідування є недопустимими. Це дозволить стороні захисту схилити терези феміди на користь обвинуваченого.

Автор: Олександр Чорнуха, адвокат Dynasty Law & Investment

З 1960 року сторона обвинувачення користувалася прогалинами Кримінально – процесуального кодексу та при поверненні обвинувального висновку проводила додаткове розслідування та долучала нововиявлені докази.

Досудове розслідування остаточно відмовилося від практики додаткового розслідування, яке практикувалось з 1960 року та відповідало Кримінально-процесуальному кодексу того часу. Чинне законодавство не допускає можливості доповнення органами досудового розслідування після передачі слідством обвинувального акту до суду. Метою діючого КПК України, є розширення можливих прав підозрюваних та обвинувачених, скасування інституту повернення справи на додаткове розслідування.

Сторона обвинувачення надає обвинувальний акт з: реєстром матеріалів досудового розслідування; документом, що посвідчує отримання копії обвинувального акту підозрюваним; цивільним позовом (у випадку його подачі потерпілим); інщі документи.

Сторона обвинувачення не може використовувати обвинувальний акт для проведення додаткового розслідування, лише для приведення його у відповідність до Кримінально -процесульного кодексу України, хоча у кодексі, зазначена можливість повернення обвинувального акту прокурору для усунення недоліків на виконання вказівок суду.

Кримінальний – процесуальний кодекс обмежує повноваження прокурора та надає можливість лише усунути недоліки обвинувального акту, а не продовжити досудове розслідування та зібрати додаткові докази при поверненні у підготовчому судовому засіданні обвинувального акту.

Будь-які фактичні дані, зібрані під час відновлення досудового розслідування є недопустимими. Це дозволить стороні захисту схилити терези феміди на користь обвинуваченого.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: