fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Податкову частину «Дія Сіті» було обговорено з бізнесом

14/ 05/ 2021
  13 травня на засіданні Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики відбулось перше обговорення резонансної та надважливої частини «Дія Сіті» - мова йде про податкову складову, тобто законопроєкт №5376. Дискусія учасників комітету відносно податкових умов видалась напрочуд палкою та неоднозначною: коментарі учасників були як за, так і проти чинного тексту. Серед найголовніших зауважень до законопроєкту, які були озвучені: Встановити сплату ЄСВ для гіг-контрактів на рівні 22% з мінімальної зарплати (як, до речі, було обіцяно раніше, проте наразі в тексті ЄСВ встановлюється у розмірі 22% без прив’язки до мінімального внеску); Встановити 5%-оподаткування ПДФО не лише для заробітної плати, але й на інші виплати (наприклад премії, бонуси тощо); Варто зазначити, що ці зміни були запропоновані, зокрема, ІТ Комітетом Європейської Бізнес Асоціації у ході обговорень та звернень до основних стейкхолдерів «Дія Сіті. Крім цього, під час обговорення учасники звернули увагу на додаткові ризики, які варто вирішити: Зафіксувати можливість взаємодії із ФОП (нівелювавши ризики перекваліфікації таких відносин у трудові) як альтернативу, щоб Дія Сіті залишалась дійсно добровільним механізмом, а не примусовим; Негативний висновок Міністерства фінансів України стосовно податкових надходжень та важкості аргументації такого режиму перед МВФ. Тим не менш, за результатами голосування на податковому комітеті ВРУ, законопроєкт №5376 було рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу в цілому, за умови виправлення проблемного питання ЄСВ (тобто, встановити ЄСВ для гіг-контрактів у розмірі 22% з мінімальної зарплати). В свою чергу, ІТ Комітет Асоціації підкреслює важливість доопрацювання податкової частини для ІТ-індустрії, та, окрім зазначених вище пропозицій, також врахувати наступне: Збільшити поріг з 1 млн грн до 7 млн грн для цілей обовязкової реєстрації платниками ПДВ; Зберегти поширення правил оподаткування відповідно до умов режиму «Дія Сіті» на платників податків, які успішно оскаржили виключеня з режиму «Дія Сіті» - в періоді такого оскарження. Якщо ж ці ключові положення буде враховано, ІТ Комітет Асоціації зможе підтримати проєкт №5376. Наразі важливо не форсувати усіма силами його прийняття, аби між потенційним першим та другим читанням була можливість досконально доопрацювати сам текст та умови, щоб в майбутньому дійсно створити чудово працюючий механізм для стимулювання розвитку української ІТ-індустрії. Зі свого ж боку, бізнес відкритий до діалогу та спільного доопрацювання усіх важливих для індустрії деталей.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

13 травня на засіданні Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики відбулось перше обговорення резонансної та надважливої частини «Дія Сіті» – мова йде про податкову складову, тобто законопроєкт №5376. Дискусія учасників комітету відносно податкових умов видалась напрочуд палкою та неоднозначною: коментарі учасників були як за, так і проти чинного тексту. Серед найголовніших зауважень до законопроєкту, які були озвучені:

  • Встановити сплату ЄСВ для гіг-контрактів на рівні 22% з мінімальної зарплати (як, до речі, було обіцяно раніше, проте наразі в тексті ЄСВ встановлюється у розмірі 22% без прив’язки до мінімального внеску);
  • Встановити 5%-оподаткування ПДФО не лише для заробітної плати, але й на інші виплати (наприклад премії, бонуси тощо);

Варто зазначити, що ці зміни були запропоновані, зокрема, ІТ Комітетом Європейської Бізнес Асоціації у ході обговорень та звернень до основних стейкхолдерів «Дія Сіті.

Крім цього, під час обговорення учасники звернули увагу на додаткові ризики, які варто вирішити:

  • Зафіксувати можливість взаємодії із ФОП (нівелювавши ризики перекваліфікації таких відносин у трудові) як альтернативу, щоб Дія Сіті залишалась дійсно добровільним механізмом, а не примусовим;
  • Негативний висновок Міністерства фінансів України стосовно податкових надходжень та важкості аргументації такого режиму перед МВФ.

Тим не менш, за результатами голосування на податковому комітеті ВРУ, законопроєкт №5376 було рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу в цілому, за умови виправлення проблемного питання ЄСВ (тобто, встановити ЄСВ для гіг-контрактів у розмірі 22% з мінімальної зарплати).

В свою чергу, ІТ Комітет Асоціації підкреслює важливість доопрацювання податкової частини для ІТ-індустрії, та, окрім зазначених вище пропозицій, також врахувати наступне:

  • Збільшити поріг з 1 млн грн до 7 млн грн для цілей обов’язкової реєстрації платниками ПДВ;
  • Зберегти поширення правил оподаткування відповідно до умов режиму «Дія Сіті» на платників податків, які успішно оскаржили виключеня з режиму «Дія Сіті» – в періоді такого оскарження.

Якщо ж ці ключові положення буде враховано, ІТ Комітет Асоціації зможе підтримати проєкт №5376. Наразі важливо не форсувати усіма силами його прийняття, аби між потенційним першим та другим читанням була можливість досконально доопрацювати сам текст та умови, щоб в майбутньому дійсно створити чудово працюючий механізм для стимулювання розвитку української ІТ-індустрії. Зі свого ж боку, бізнес відкритий до діалогу та спільного доопрацювання усіх важливих для індустрії деталей.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: