fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Плаває чи серфить Україна на сьогодні в нових технологіях?

02/ 06/ 2023
    Вчора в Європейській Бізнес Асоціації відбувся День інновацій, де мова йшла про технології, які Україні можуть допомогти більш швидко виграти війну, інновації в освіті, екології, зеленій енергетиці, загалом тренди в інноваціях, тощо. Зокрема, для України важливими є robotics, технології кібербезпеки, сенсорні, оптичні та звукові технології. Водночас, крім технологій самі українці показують неймовірну адаптивність, це допомагає перемагати. Тому, важливо вже зараз думати як ми можемо масштабувати такі скіли та передавати їх дітям для подальшого розвитку країни. А поки, відповідаючи на питання із заголовку все ж видається, що Україна плаває в нових технологій, проте, завдяки амбітності, харизматичності та старанності українців у нас точно все попереду! Окрема дискусія була присвячена розвитку освіти та науки. Так, учасники погодились, що наразі орієнтація на інновації в науці вкрай далека. Більше того, немає і продуманого механізму практичного впровадження розробок, як, наприклад, в Ізраїлі, де є технопарки, що реалізуються успішні наукові проєкти. Це потребує змін як, власне, і те, що наразі наукові розробки є власністю держави, що стримує їх подальше впровадження, тож хотілося б, щоб науковці почали багатіти та розвиватись від впровадження тих розробок, що вони створюють. Крім того, було б добре в Україні мати і базу, де можна подивитись фундаментальні дослідження над якими триває робота. Водночас, освіта також потребує суттєвого реформування в країні, учасники підтримали ідею, що краще мати менше, зокрема, і вищих навчальних закладів, але нехай вони будуть більш якісними. Як одна з озвучених ідей – поступово Україна буде переходити до приватних вишів, що є нормальною світовою практикою, де, наприклад, студенти можуть самі обирати собі предмети, сперечаючись доводити викладачу свою думку, тощо. В Україні поки закладів з таким рівнем свободи, на жаль, не багато. Загалом же, для розвитку освіти важливим є фінансування,  підтримка гуманітарної як і математичної освіти, інвестиції від бізнесу, зокрема, і часові (наприклад, аби співробітники бізнесу викладали в університетах, адже системі дуже не вистачає викладачів з іншим досвідом та іншим баченням), тощо. Щиро дякуємо спікерам за цікаві дискусії та корисні інсайти! Окрема вдячність Imperial Brands та Посольству Швейцарії в Україні та підтримку та партнерство в рамках Дня інновацій ЕВА! Головні партнери     
01/

 

Вчора в Європейській Бізнес Асоціації відбувся День інновацій, де мова йшла про технології, які Україні можуть допомогти більш швидко виграти війну, інновації в освіті, екології, зеленій енергетиці, загалом тренди в інноваціях, тощо.

Зокрема, для України важливими є robotics, технології кібербезпеки, сенсорні, оптичні та звукові технології. Водночас, крім технологій самі українці показують неймовірну адаптивність, це допомагає перемагати. Тому, важливо вже зараз думати як ми можемо масштабувати такі скіли та передавати їх дітям для подальшого розвитку країни. А поки, відповідаючи на питання із заголовку все ж видається, що Україна плаває в нових технологій, проте, завдяки амбітності, харизматичності та старанності українців у нас точно все попереду!

Окрема дискусія була присвячена розвитку освіти та науки. Так, учасники погодились, що наразі орієнтація на інновації в науці вкрай далека. Більше того, немає і продуманого механізму практичного впровадження розробок, як, наприклад, в Ізраїлі, де є технопарки, що реалізуються успішні наукові проєкти. Це потребує змін як, власне, і те, що наразі наукові розробки є власністю держави, що стримує їх подальше впровадження, тож хотілося б, щоб науковці почали багатіти та розвиватись від впровадження тих розробок, що вони створюють. Крім того, було б добре в Україні мати і базу, де можна подивитись фундаментальні дослідження над якими триває робота.

Водночас, освіта також потребує суттєвого реформування в країні, учасники підтримали ідею, що краще мати менше, зокрема, і вищих навчальних закладів, але нехай вони будуть більш якісними. Як одна з озвучених ідей – поступово Україна буде переходити до приватних вишів, що є нормальною світовою практикою, де, наприклад, студенти можуть самі обирати собі предмети, сперечаючись доводити викладачу свою думку, тощо. В Україні поки закладів з таким рівнем свободи, на жаль, не багато. Загалом же, для розвитку освіти важливим є фінансування,  підтримка гуманітарної як і математичної освіти, інвестиції від бізнесу, зокрема, і часові (наприклад, аби співробітники бізнесу викладали в університетах, адже системі дуже не вистачає викладачів з іншим досвідом та іншим баченням), тощо.

Щиро дякуємо спікерам за цікаві дискусії та корисні інсайти! Окрема вдячність Imperial Brands та Посольству Швейцарії в Україні та підтримку та партнерство в рамках Дня інновацій ЕВА!

Головні партнери

    

Звіти та фотогалереї

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: