fbpx

EBA Kharkiv Оnline Expert Talk: Оренда. Інвестиції. Карантин як “чорний лебідь” для ринку нерухомості

07/ 04/ 2020
  На вебінарі Ігор Балака, голова Комітету з нерухомості, інвестицій та стратегічного розвитку ЕВА Kharkiv, директор «ВПФ «Крона», ділився інсайдерською інформацією щодо ринку нерухомості Харкова. Так, за обсягами угод лютий 2020р. став найрезультативнішим періодом із часів 2009р. Проте, введення карантину дещо пригальмувало обороти. Хоча продажі тривають, кількість дзвінків зменшилась удвічі, а ринок завмер в очікуванні та невизначеності. 41 % ріелторів відклали операції або знизили вартість на 20 %, інші продають вторинне житло за старими цінами. «Ринок нерухомості не може швидко обвалитися, бо пропозиція на ньому є низько еластичною в короткостроковому періоді. Зміни відбуватимуться протягом 3–6 місяців залежно від подальших сценаріїв продовження карантину», — пояснив Ігор. Первинне житло зараз продається зі знижками 10–12 %. На ринку комерційної нерухомості ситуація майже не змінилися: 70–80 % продавців поки не знижують ціни. Cергій Сільченко, керівник практики бізнес-консалтингу ЮФ ILF, прояснив ситуацію щодо оренди. У цій сфері ситуація є більш різноманітною й залежить від типу бізнесу орендаторів. Продуктові магазини й аптеки не відчувають складнощів із виплатами. Представники інших сфер вирішують орендні питання в індивідуальному порядку. Хтось платить за складськими цінами, якщо магазини зайняті під товар і тимчасово не працюють. Інші орендатори домовилися про знижки в розмірі плати за землю, від якої тимчасово звільнили власників приміщень. Проте, експлуатаційні й комунальні платежі залишаються обов’язковими. Чи варто зараз покупати житло? «Якщо Ви маєте вільну гривневу масу та фінансову подушку на проживання — купуйте, це завжди інвестиція», -порадив експерт. Дякуємо спікерам за цікаву дискусію!

На вебінарі Ігор Балака, голова Комітету з нерухомості, інвестицій та стратегічного розвитку ЕВА Kharkiv, директор «ВПФ «Крона», ділився інсайдерською інформацією щодо ринку нерухомості Харкова. Так, за обсягами угод лютий 2020р. став найрезультативнішим періодом із часів 2009р. Проте, введення карантину дещо пригальмувало обороти. Хоча продажі тривають, кількість дзвінків зменшилась удвічі, а ринок завмер в очікуванні та невизначеності. 41 % ріелторів відклали операції або знизили вартість на 20 %, інші продають вторинне житло за старими цінами. «Ринок нерухомості не може швидко обвалитися, бо пропозиція на ньому є низько еластичною в короткостроковому періоді. Зміни відбуватимуться протягом 3–6 місяців залежно від подальших сценаріїв продовження карантину», — пояснив Ігор. Первинне житло зараз продається зі знижками 10–12 %. На ринку комерційної нерухомості ситуація майже не змінилися: 70–80 % продавців поки не знижують ціни.

Cергій Сільченко, керівник практики бізнес-консалтингу ЮФ ILF, прояснив ситуацію щодо оренди. У цій сфері ситуація є більш різноманітною й залежить від типу бізнесу орендаторів. Продуктові магазини й аптеки не відчувають складнощів із виплатами. Представники інших сфер вирішують орендні питання в індивідуальному порядку. Хтось платить за складськими цінами, якщо магазини зайняті під товар і тимчасово не працюють. Інші орендатори домовилися про знижки в розмірі плати за землю, від якої тимчасово звільнили власників приміщень. Проте, експлуатаційні й комунальні платежі залишаються обов’язковими.

Чи варто зараз покупати житло? «Якщо Ви маєте вільну гривневу масу та фінансову подушку на проживання — купуйте, це завжди інвестиція», -порадив експерт.

Дякуємо спікерам за цікаву дискусію!

Спікери

1 / 2
Сергій Сільченко
партнер ЮФ ILF
Ігор Балака
Голова Комітету з нерухомості, інвестицій та стратегічного розвитку Харківського офісу Асоціації, генеральний директор «ВПФ «Крона»
Сергій Сільченко
Ігор Балака

Партнери

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: