fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

“Наука: жіночі голоси”: українки-вчені запустили подкаст про видатних дослідниць

08/ 09/ 2023
  Українські популяризаторки науки Юлія Іванчикова та Ольга Маслова стали ведучими “Наука: жіночі голоси” — подкасту про життєвий та професійний шлях видатних жінок-дослідниць. Шоу створене за підтримки освітнього проєкту STEM is FEM, комунікаційної компанії TRUMAN та Speka.media. Перші випуски подкасту вже доступні за посиланням. Юлія Іванчикова — зоологиня та дослідниця океану, Ольга Маслова — кандидатка біологічних наук та амбасадорка освітнього проєкту STEM is FEM. У кожному епізоді шоу ведучі обговорюють з гостею-експерткою відому науковицю: яким було її приватне життя, з якими перешкодами вона стикалась під час своєї дослідницької діяльності та що залишила у спадок. Героїнями першого сезону стали жінки-вчені у сферах ядерної фізики, програмування, математики, нейрофізіології, генетики, астро- та біофізики. “Для нас важливо говорити про яскравих жінок в науці, показувати, наскільки колосальним є їхній внесок. Ми намагаємось зробити цей подкаст інформативним, мотивуючим та розважальним. І я, і Юлія впевнені: розмови з науковицями і про науковиць здатні зацікавити не лише людей, дотичних до сфер їхньої діяльності. А якщо після прослуховування нашого шоу дівчата, які цікавляться наукою, повірять в свої сили і продовжать йти цим непростим шляхом — це означатиме, що ми досягли своєї мети”, — поділилась одна з ведучих подкасту Ольга Маслова. “Жінки завжди були присутніми в науці, однак їх часто викреслювали з історії, а їхні винаходи приписували чоловікам. За останні роки ми дізнались, скільки дослідниць стоїть за тим, без чого важко уявити наше життя сьогодні: саме завдяки їхній роботі з’явились мови програмування та WI-FI, були відкриті ДНК та ліки від малярії. Видатних жінок у науці безліч — і ми маємо про них говорити”, — зазначив Сергій Токарєв, ініціатор STEM is FEM. Відеовипуски подкасту “Наука: жіночі голоси” доступні на Youtube-каналі Speka.media. https://youtu.be/i0G4ASugK_8?si=HpphNZZ29G4eVv8Z STEM is FEM —  освітній проєкт популяризації STEM-спеціальностей (Science, Technology, Engineering and Mathematics) серед дівчат. Він об’єднує однодумиць, створює спільноту, в якій дівчата підтримують одна одну, діляться ідеями та розвиваються разом. У 2021 році STEM is FEM створив “Наука — це вона” — освітній арт-проєкт, покликаний розповісти про здобутки українських дослідниць та надихнути дівчат займатися наукою.

Українські популяризаторки науки Юлія Іванчикова та Ольга Маслова стали ведучими “Наука: жіночі голоси” — подкасту про життєвий та професійний шлях видатних жінок-дослідниць. Шоу створене за підтримки освітнього проєкту STEM is FEM, комунікаційної компанії TRUMAN та Speka.media. Перші випуски подкасту вже доступні за посиланням.

Юлія Іванчикова — зоологиня та дослідниця океану, Ольга Маслова — кандидатка біологічних наук та амбасадорка освітнього проєкту STEM is FEM. У кожному епізоді шоу ведучі обговорюють з гостею-експерткою відому науковицю: яким було її приватне життя, з якими перешкодами вона стикалась під час своєї дослідницької діяльності та що залишила у спадок. Героїнями першого сезону стали жінки-вчені у сферах ядерної фізики, програмування, математики, нейрофізіології, генетики, астро- та біофізики.

“Для нас важливо говорити про яскравих жінок в науці, показувати, наскільки колосальним є їхній внесок. Ми намагаємось зробити цей подкаст інформативним, мотивуючим та розважальним. І я, і Юлія впевнені: розмови з науковицями і про науковиць здатні зацікавити не лише людей, дотичних до сфер їхньої діяльності. А якщо після прослуховування нашого шоу дівчата, які цікавляться наукою, повірять в свої сили і продовжать йти цим непростим шляхом — це означатиме, що ми досягли своєї мети”, — поділилась одна з ведучих подкасту Ольга Маслова.

“Жінки завжди були присутніми в науці, однак їх часто викреслювали з історії, а їхні винаходи приписували чоловікам. За останні роки ми дізнались, скільки дослідниць стоїть за тим, без чого важко уявити наше життя сьогодні: саме завдяки їхній роботі з’явились мови програмування та WI-FI, були відкриті ДНК та ліки від малярії. Видатних жінок у науці безліч — і ми маємо про них говорити”, — зазначив Сергій Токарєв, ініціатор STEM is FEM.

Відеовипуски подкасту “Наука: жіночі голоси” доступні на Youtube-каналі Speka.media.

STEM is FEM —  освітній проєкт популяризації STEM-спеціальностей (Science, Technology, Engineering and Mathematics) серед дівчат. Він об’єднує однодумиць, створює спільноту, в якій дівчата підтримують одна одну, діляться ідеями та розвиваються разом. У 2021 році STEM is FEM створив “Наука — це вона” — освітній арт-проєкт, покликаний розповісти про здобутки українських дослідниць та надихнути дівчат займатися наукою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: