fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Лист-позиція Асоціації щодо ліцензування імпорту

08/ 02/ 2018
  Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, Голови Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками Наталії Гудзь  щодо необхідності перенесення певних положень щодо ліцензування імпорту. Набуття чинності ними 1 березня 2018 року може призвести до негативних наслідків щодо забезпечення ліками пацієнтів. Питання має тривалу історію. У 2013р. на імпортерів неочікувано були накладені дублюючі вимоги щодо контролю якості ліків, які ускладнили їх діяльність. На той момент часу в Україні вже діяла система державного контролю якості лікарських засобів, яка працює і нині. Проте, тодішніх керманичів не зупинило очевидне зайве накладання одна на одну різних моделей контролю. Повноцінно існувати нове регулювання не могло за об’єктивних причин, а подальше поглиблення вимог до імпортерів загрожувало припиненням постачання багатьох ліків. Тож, критичні положення, які об’єктивно не могли бути виконані імпортерами, були перенесені на пізніший термін. Наразі сподіваємось на вирішення ситуації не лише перенесенням положень, що, на жаль, знову стає питанням номер 1 для ринку, а й на концептуальне рішення для України. Від 7 лютого 2018р. маємо позитивний проміжний результат в цьому питанні за результатами зустрічі в МОЗ України: і МОЗ України, і Державна служба з лікарських засобів, і Асоціація та інші представники професійних кіл погодились, що спільне опрацювання питання прийнятної моделі контролю якості ліків в Україні відбуватиметься у найближчий час, а критичні для імпортерів положення потребують перенесення. Повний текст звернення Асоціації див. за посиланням

Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, Голови Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками Наталії Гудзь  щодо необхідності перенесення певних положень щодо ліцензування імпорту. Набуття чинності ними 1 березня 2018 року може призвести до негативних наслідків щодо забезпечення ліками пацієнтів.

Питання має тривалу історію. У 2013р. на імпортерів неочікувано були накладені дублюючі вимоги щодо контролю якості ліків, які ускладнили їх діяльність. На той момент часу в Україні вже діяла система державного контролю якості лікарських засобів, яка працює і нині. Проте, тодішніх керманичів не зупинило очевидне зайве накладання одна на одну різних моделей контролю. Повноцінно існувати нове регулювання не могло за об’єктивних причин, а подальше поглиблення вимог до імпортерів загрожувало припиненням постачання багатьох ліків. Тож, критичні положення, які об’єктивно не могли бути виконані імпортерами, були перенесені на пізніший термін.

Наразі сподіваємось на вирішення ситуації не лише перенесенням положень, що, на жаль, знову стає питанням номер 1 для ринку, а й на концептуальне рішення для України.

Від 7 лютого 2018р. маємо позитивний проміжний результат в цьому питанні за результатами зустрічі в МОЗ України: і МОЗ України, і Державна служба з лікарських засобів, і Асоціація та інші представники професійних кіл погодились, що спільне опрацювання питання прийнятної моделі контролю якості ліків в Україні відбуватиметься у найближчий час, а критичні для імпортерів положення потребують перенесення.

Повний текст звернення Асоціації див. за посиланням

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: