fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Криптовалюта

20/ 01/ 2023
  Нагадаємо, що 15 березня 2022 року Президент підписав проекту Закону України Про віртуальні активи №3637 від 11.06.2020 р (далі – Закон), а 16 березня 2022 року його вже було опубліковано в Голосі України. Цей Закон набирає чинності з дня набрання чинності законом України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами, але не раніше дня опублікування цього Закону. Тож поки очікуємо зміни в Податковому кодексі, розглянемо специфіку та нюанси криптовалюти. Криптовалюта – різновид цифрової валюти, емісія та облік якої здійснюється децентралізованою платіжною системою в повністю автоматичному режимі. Першою і найбільш відомою криптовалютою в світі став Bitcoin, який, як і будь-яка інша криптовалюта, побудований на основі технології Blockchain. Чим відрізняється криптовалюта від традиційної? Криптовалюта не має центрального органу управління та емісії. Криптовалюта не підкріплена жодною національною валютою Криптовалюу неможливо підробити Закон закріплює визначення віртуальних активів – нематеріальне благо, що є об’єктом цивільних прав, має вартість та виражене сукупністю даних в електронній формі. Існування та оборотоздатність віртуального активу забезпечується системою забезпечення обороту віртуальних активів. Віртуальний актив може посвідчувати майнові права, зокрема права вимоги на інші об’єкти цивільних прав. Цим Законом запроваджуються норми, що відповідають міжнародним стандартам регулювання операцій із віртуальними активами міжнародної групи із протидії відмиванню грошей (FATF), та врегульовують питання обігу віртуальних активів в Україні, права власності на них, визначають учасників ринку віртуальних активів та державну політику у сфері обороту віртуальних активів. Що зміниться після впровадження Закону в «життя»: легально працюватимуть іноземні та українські криптобіржі; банки відкриватимуть рахунки для криптокомпаній; українці зможуть захистити свої заощадження у віртуальних активах; держава гарантуватиме судовий захист прав на віртуальні активи. Вказаним Законом пропонується оподатковувати прибуток від операцій продажу криптовалюти податком на прибуток підприємств за пільговою ставкою – 5% до кінця 2024 року. З 1 січня 2025 року – 18%. Ставка податку на доходи фізичних осіб становитиме 5%. Оподаткуванню ПДВ операції з віртуальними активами не підлягатимуть.

Нагадаємо, що 15 березня 2022 року Президент підписав проекту Закону України “Про віртуальні активи” №3637 від 11.06.2020 р (далі – Закон), а 16 березня 2022 року його вже було опубліковано в Голосі України.

Цей Закон набирає чинності з дня набрання чинності законом України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами, але не раніше дня опублікування цього Закону.

Тож поки очікуємо зміни в Податковому кодексі, розглянемо специфіку та нюанси криптовалюти.

Криптовалюта – різновид цифрової валюти, емісія та облік якої здійснюється децентралізованою платіжною системою в повністю автоматичному режимі. Першою і найбільш відомою криптовалютою в світі став Bitcoin, який, як і будь-яка інша криптовалюта, побудований на основі технології Blockchain.

Чим відрізняється криптовалюта від традиційної?

  • Криптовалюта не має центрального органу управління та емісії.
  • Криптовалюта не підкріплена жодною національною валютою
  • Криптовалюу неможливо підробити

Закон закріплює визначення віртуальних активів – нематеріальне благо, що є об’єктом цивільних прав, має вартість та виражене сукупністю даних в електронній формі. Існування та оборотоздатність віртуального активу забезпечується системою забезпечення обороту віртуальних активів. Віртуальний актив може посвідчувати майнові права, зокрема права вимоги на інші об’єкти цивільних прав.

Цим Законом запроваджуються норми, що відповідають міжнародним стандартам регулювання операцій із віртуальними активами міжнародної групи із протидії відмиванню грошей (FATF), та врегульовують питання обігу віртуальних активів в Україні, права власності на них, визначають учасників ринку віртуальних активів та державну політику у сфері обороту віртуальних активів.

Що зміниться після впровадження Закону в «життя»:

  • легально працюватимуть іноземні та українські криптобіржі;
  • банки відкриватимуть рахунки для криптокомпаній;
  • українці зможуть захистити свої заощадження у віртуальних активах;
  • держава гарантуватиме судовий захист прав на віртуальні активи.

Вказаним Законом пропонується оподатковувати прибуток від операцій продажу криптовалюти податком на прибуток підприємств за пільговою ставкою – 5% до кінця 2024 року. З 1 січня 2025 року – 18%. Ставка податку на доходи фізичних осіб становитиме 5%. Оподаткуванню ПДВ операції з віртуальними активами не підлягатимуть.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: