fbpx

У Києві обговорили нововведення в сфері закупівель лікарських засобів за бюджетні кошти

09/ 10/ 2017

28 вересня цього року в Києві відбувся семінар “Державні закупівлі лікарських засобів”, організований ЮК “Правовий Альянс” спільно з Newtend, офіційною платформою PROZORRO. Захід відвідали понад 70 представників фармацевтичного ринку, недержавних організацій, а також профільних ЗМІ.

Учасники заходу обговорили питання, що стосуються законодавства в сфері закупівель, і його актуальні проблеми, а також детальніше ознайомилися з особливостями системи електронних закупівель PROZORRO.

Під час першої сесії заходу, присвяченої юридичним питанням закупівель лікарських засобів за бюджетні кошти, а також реформуванню системи закупівель, виступили партнер Юридичної компанії “Правовий Альянс” Дмитро Алешко та старший юрист Олександр Бондар. Нагадаємо, що вже третій рік Дмитро і Олександр консультують проект ПРООН в Україні, пов’язаний з розробкою політики в області державних закупівель лікарських засобів і медичних виробів.

Дмитро Алешко, говорячи про реформування системи державних закупівель лікарських засобів і медичних виробів і створення Централізованої закупівельної організації, зупинився на етапах концепції реформування механізмів публічних закупівель в цій сфері і підкреслив: “У сфері реформування державних закупівель лікарських засобів і медичних виробів зроблено лише перший крок. Необхідно внести зміни до законодавства, в тому числі, для забезпечення можливості застосування переговорної процедури, оплати сервісних зборів централізованої закупівельної організації, а також внести зміни до вимог до формування номенклатури на рівні підзаконних нормативних актів”.

Олександр Бондар в ході свого виступу приділив увагу практиці Антимонопольного комітету України (АМКУ) у сфері оскарження процедур закупівель лікарських засобів. Зокрема, Олександр обговорив з учасниками порядок оскарження і навів типові приклади помилок як з боку замовника, так і з боку учасників публічних закупівель при складанні тендерної документації та тендерної пропозиції. Також доповідач зупинився на “класичних” дискримінаційних вимогах у частині встановлення замовниками вимог щодо підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям та розповів про позицію АМКУ на підставі проаналізованих недавніх скарг. Олександр Бондар підкреслив: “Механізм оскарження процедур закупівель в АМКУ є тим правовим інструментом, який може дозволити учасникам своєчасно захистити свої порушені права і законні інтереси”.

У другому блоці заходу були представлені доповіді Ірини Горлової, генерального директора компанії SMD, Сергія Ярошенка, керівника служби підтримки NEWTEND, а також консультанта з питань державних закупівель Тетяни Колісник.

Ірина Горлова розповіла про проект моніторингу закупівель за бюджетні кошти, їх динаміку і роль платформи PROZORRO в забезпеченні прозорості системи закупівель. Ірина Горлова зауважила: “Це унікальний проект дослідження фармацевтичного ринку України, що триває з 2013 року і до сьогодні. Проект заснований на договорах, укладених після торгів, кожен з яких обробляється вручну, а інформація вноситься до бази даних. Таким чином Ви отримуєте інструмент вивчення всіх аспектів закупівель за державні кошти на всіх рівнях. У свою чергу ми готові продемонструвати можливості програми”.

Сергій Ярошенко звернув увагу учасників на існуючі способи перемогти в закупівлі, якщо в ній беруть участь недобросовісні учасники, з якими можна і потрібно боротися чесними методами. “Не варто піддаватися їх хитрощам і безпідставно знижувати свою ставку. До того ж, необхідно визначити мінімальний поріг, нижче якого ставка бути не може. Але якщо превентивні заходи все ж не принесли результату, тоді ефективний інструмент відновлення справедливості – це оскарження” – зазначив він.

Консультант з питань державних закупівель Тетяна Колісник виступила з доповіддю, присвяченою перевагам і недолікам системи PROZORRO, під час якої розповіла про процес реєстрації і про роботу на електронних майданчиках. Тетяна детально розповіла про практичні моменти здійснення допорогових і зверхпорогових закупівель, зробивши акцент на підготовці тендерної пропозиції.

«Існують процеси, що є неминучими, – прокоментував підсумки семінару Дмитро Алешко. – Так, закупівлі за бюджетні кошти переходять в більш цивілізоване русло. Сподіваюся, що на аналогічному семінарі через два роки ми зможемо говорити про перші успіхи Централізованого закупівельного агентства. Ніхто, крім нас самих, не прийде і не побудує все за нас. Попереду велика робота».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: