fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

«Ілляшев та Партнери» захистили у Верховному Суді право власності Ferrexpo на частку в Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті

24/ 04/ 2023
  Велика Палата Верховного Суду ухвалила остаточне рішення на користь Ferrexpo AG у справі про визнання недійсним договору купівлі-продажу 40,19% акцій ПрАТ «Полтавський ГЗК» і передачу їх чотирьом компаніям – колишнім акціонерам підприємства. Велика Палата Верховного Суду задовольнила касаційну скаргу компанії Ferrexpo AG та скасувала попередню постанову суду апеляційної інстанції щодо витребування акцій ПрАТ «Полтавський ГЗК» з власності Fеrrexpo AG на користь колишніх акціонерів. Судові розгляди щодо визнання недійсним договору купівлі-продажу 40,19% акцій ПрАТ «Полтавський ГЗК» за позовами колишніх акціонерів велись з 2005 року. У 2015 році Вищий господарський суд України відхилив усі претензії колишніх акціонерів ПрАТ «Полтавський ГЗК». Однак наприкінці 2020 року ще один колишній акціонер ПГЗК – Trimcroft Services Limited – знову спробував оскаржити договір купівлі-продажу в суді. Пізніше до позову приєдналися три інші колишні акціонери – Emsworth Assets Limited, Calefort Developments Limited і Gilson Investmens Limited. У травні 2021 року Господарський суд міста Києва відмовив у задоволенні позовних вимог компаній, визнавши їх безпідставними. Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, зазначені компанії подали апеляційні скарги. У вересні 2022 року Північний апеляційний господарський суд визнав договір, укладений 20 років тому, недійсним та постановив витребувати із законного володіння компанії Fеrrexpo AG 40,19% акцій ПрАТ «Полтавський ГЗК» на користь позивачів. З метою захисту інтересів клієнта юридична фірма «Ілляшев та Партнери» подала касаційну скаргу до Верховного Суду. Велика Палата Верховного Суду, розглянувши касаційну скаргу Fеrrexpo AG, поставила крапку у судовому спорі та скасувала постанову Північного апеляційного Господарського суду про витребування акцій ПрАТ «Полтавський ГЗК» чотирьом компаніям-колишнім акціонерам. Таким чином, Верховний Суд залишив 40,19% акцій у власності законного власника – Ferrexpo AG. Над проектом працювали радники «Ілляшев та Партнери» Андрій Конопля та Марина Рященко під керівництвом керуючого партнера Михайла Ілляшева. «Рішення Верховного Суду стало фактично зразковою справою. Це означає, що суди усіх ланок у випадку розгляду справ з аналогічних підстав будуть орієнтуватися на цю постанову. Справедливість рішення говорить про дотримання Україною принципів верховенства права і захист міжнародних інвесторів та українського бізнесу», – заявив Михайло Ілляшев. ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» – виробник та найбільший український експортер залізорудних котунів до Європи. Має повний технологічний цикл – від видобутку сирої руди до виробництва залізорудних котунів. Група Ferrexpo, до складу якої входить ПрАТ «Полтавський ГЗК», спеціалізується на видобутку залізної руди кар’єрним способом. Активи Ferrexpo є одними із найбільших залізорудних ресурсів у світі.

Велика Палата Верховного Суду ухвалила остаточне рішення на користь Ferrexpo AG у справі про визнання недійсним договору купівлі-продажу 40,19% акцій ПрАТ «Полтавський ГЗК» і передачу їх чотирьом компаніям – колишнім акціонерам підприємства.

Велика Палата Верховного Суду задовольнила касаційну скаргу компанії Ferrexpo AG та скасувала попередню постанову суду апеляційної інстанції щодо витребування акцій ПрАТ «Полтавський ГЗК» з власності Fеrrexpo AG на користь колишніх акціонерів.

Судові розгляди щодо визнання недійсним договору купівлі-продажу 40,19% акцій ПрАТ «Полтавський ГЗК» за позовами колишніх акціонерів велись з 2005 року. У 2015 році Вищий господарський суд України відхилив усі претензії колишніх акціонерів ПрАТ «Полтавський ГЗК».

Однак наприкінці 2020 року ще один колишній акціонер ПГЗК – Trimcroft Services Limited – знову спробував оскаржити договір купівлі-продажу в суді. Пізніше до позову приєдналися три інші колишні акціонери – Emsworth Assets Limited, Calefort Developments Limited і Gilson Investmens Limited. У травні 2021 року Господарський суд міста Києва відмовив у задоволенні позовних вимог компаній, визнавши їх безпідставними.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, зазначені компанії подали апеляційні скарги. У вересні 2022 року Північний апеляційний господарський суд визнав договір, укладений 20 років тому, недійсним та постановив витребувати із законного володіння компанії Fеrrexpo AG 40,19% акцій ПрАТ «Полтавський ГЗК» на користь позивачів.

З метою захисту інтересів клієнта юридична фірма «Ілляшев та Партнери» подала касаційну скаргу до Верховного Суду. Велика Палата Верховного Суду, розглянувши касаційну скаргу Fеrrexpo AG, поставила крапку у судовому спорі та скасувала постанову Північного апеляційного Господарського суду про витребування акцій ПрАТ «Полтавський ГЗК» чотирьом компаніям-колишнім акціонерам. Таким чином, Верховний Суд залишив 40,19% акцій у власності законного власника – Ferrexpo AG.

Над проектом працювали радники «Ілляшев та Партнери» Андрій Конопля та Марина Рященко під керівництвом керуючого партнера Михайла Ілляшева.

«Рішення Верховного Суду стало фактично зразковою справою. Це означає, що суди усіх ланок у випадку розгляду справ з аналогічних підстав будуть орієнтуватися на цю постанову. Справедливість рішення говорить про дотримання Україною принципів верховенства права і захист міжнародних інвесторів та українського бізнесу», – заявив Михайло Ілляшев.

ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» – виробник та найбільший український експортер залізорудних котунів до Європи. Має повний технологічний цикл – від видобутку сирої руди до виробництва залізорудних котунів.

Група Ferrexpo, до складу якої входить ПрАТ «Полтавський ГЗК», спеціалізується на видобутку залізної руди кар’єрним способом. Активи Ferrexpo є одними із найбільших залізорудних ресурсів у світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: