fbpx

Прес-конференція: «5 років простою: чи отримають аграрії нарешті доступ до інноваційних ЗЗР?»

  • Дата: 14/06/2021
  • Мова: Українська (без перекладу)
  • Час: 14:00 - 15:00
Місце проведення:

Трансляція буде доступна на YouTube-каналі агентства "Інтерфакс-Україна"

Провідні бізнес та аграрні асоціації запрошують представників ЗМІ на прес-конференцію «5 років простою: чи отримають аграрії нарешті доступ до інноваційних ЗЗР», яка відбудеться 14 червня о 15:00 в прес-центрі  Interfax.

Спікери:

  • Віктор Погорілий, керівник агрохімічного напрямку Європейської Бізнес Асоціації
  • Кучер Микола, народний депутат України, член депутатської групи “ДОВІРА”
  • Сластьон Роман, генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”
  • Михайло Соколов, заступник голови ГС “Всеукраїнська Аграрна Рада”
  • Олег Нів’євський, професор Київської школи економіки

Верховна Рада України цього тижня в черговий, чотирнадцятий (!), раз планує розглянути законопроект №2289, який має усунути блокування протягом 5 років поспіль ввезення в країну інноваційних засобів захисту рослин для державних випробувань та наукових досліджень шляхом скасування дискримінаційної норми.

Мова йде про інтегровану в 2015 році норму до ст. 4 ЗУ «Про пестициди та агрохімікати», якою передбачено обов’язкову реєстрацію ЗЗР у країні, де вони виробляються при ввезенні в Україну.

Ця норма суттєво зменшила можливості реєстрації оригінальних препаратів  в Україні, і в результаті за 5 років кількість успішних реєстрацій інноваційних ЗЗР скоротилася в три рази. На сьогодні загалом для українського ринку залишаються заблокованими 95% інноваційних препаратів, а через неможливість використання інноваційних ЗЗР українські аграрії щорічно недоотримують 3 млрд грн.

Суттєвих втрат зазнає й українська наука. Ключові виробники оригінальних пестицидів були змушені зменшити інвестиції в науково-дослідні установи на 90%.

Також варто наголосити, що в рамках Європейського Зеленого Курсу ЄС посилить вимоги до країн-постачальників сільськогосподарської продукції до ЄС. Це означає, що без можливості паралельної реєстрації препаратів в Україні і ЄС наша держава буде позбавлена можливості збуту сільськогосподарської продукції на європейський ринок.

Кожен день зволікання із прийняттям законопроекту №2289 в цілому негативно впливає як на економіку, так і на екологію, адже новітні препарати є більш безпечними для здоров’я людини і навколишнього природного середовища, а також блокує відновлення інвестицій в науково-дослідну діяльність в галузі ЗЗР в Україні. Тому ухвалення законопроекту №2289 на найближчому засіданні ВРУ є нагальним, довгоочікуваним та потрібним кроком як для аграріїв, науковців, держави, так і для покращення екологічної ситуації.

Місце проведення: вул. Рейтарська, 8/5а

УВАГА! Онлайн-трансляція розпочнеться о  15:00  14 червня і буде доступна на YouTube-каналі агентства “Інтерфакс-Україна”.

Посилання на трансляцію прес-конференції в YouTube https://bit.ly/2TfZd3k

Реєстрація журналістів на місці за редакційними посвідченнями.

Зареєструватися
Ім'я (укр)
Прізвище (укр)
Посада (укр)
Ім'я (англ)
Прізвище (англ)
Посада (англ)
Контактний телефон
Оберіть форму відвідування
Зареєструватися
Закрити - 0
Зареєструватися
Закрити

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: