fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Прес-конференція: «5 років простою: чи отримають аграрії нарешті доступ до інноваційних ЗЗР?»

  • Дата: 14/06/2021 (ПН)
  • Мова: Українська (без перекладу)
  • Час: 14:00 - 15:00
Місце проведення:

Трансляція буде доступна на YouTube-каналі агентства "Інтерфакс-Україна"

Google Apple Outlook Telegram Bot
  Прес-конференція: «5 років простою: чи отримають аграрії нарешті доступ до інноваційних ЗЗР?». Дата: 14 червня2021. Час: 14:00 15:00. Мова: Українська (без перекладу). Місце проведення: Трансляція буде доступна на YouTube-каналі агентства Інтерфакс-Україна. Провідні бізнес та аграрні асоціації запрошують представників ЗМІ на прес-конференцію «5 років простою: чи отримають аграрії нарешті доступ до інноваційних ЗЗР», яка відбудеться 14 червня о 15:00 в прес-центрі  Interfax. Спікери: Віктор Погорілий, керівник агрохімічного напрямку Європейської Бізнес Асоціації Кучер Микола, народний депутат України, член депутатської групи ДОВІРА Сластьон Роман, генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Михайло Соколов, заступник голови ГС “Всеукраїнська Аграрна Рада” Олег Нівєвський, професор Київської школи економіки Верховна Рада України цього тижня в черговий, чотирнадцятий (!), раз планує розглянути законопроект №2289, який має усунути блокування протягом 5 років поспіль ввезення в країну інноваційних засобів захисту рослин для державних випробувань та наукових досліджень шляхом скасування дискримінаційної норми. Мова йде про інтегровану в 2015 році норму до ст. 4 ЗУ «Про пестициди та агрохімікати», якою передбачено обов’язкову реєстрацію ЗЗР у країні, де вони виробляються при ввезенні в Україну. Ця норма суттєво зменшила можливості реєстрації оригінальних препаратів  в Україні, і в результаті за 5 років кількість успішних реєстрацій інноваційних ЗЗР скоротилася в три рази. На сьогодні загалом для українського ринку залишаються заблокованими 95% інноваційних препаратів, а через неможливість використання інноваційних ЗЗР українські аграрії щорічно недоотримують 3 млрд грн. Суттєвих втрат зазнає й українська наука. Ключові виробники оригінальних пестицидів були змушені зменшити інвестиції в науково-дослідні установи на 90%. Також варто наголосити, що в рамках Європейського Зеленого Курсу ЄС посилить вимоги до країн-постачальників сільськогосподарської продукції до ЄС. Це означає, що без можливості паралельної реєстрації препаратів в Україні і ЄС наша держава буде позбавлена можливості збуту сільськогосподарської продукції на європейський ринок. Кожен день зволікання із прийняттям законопроекту №2289 в цілому негативно впливає як на економіку, так і на екологію, адже новітні препарати є більш безпечними для здоров’я людини і навколишнього природного середовища, а також блокує відновлення інвестицій в науково-дослідну діяльність в галузі ЗЗР в Україні. Тому ухвалення законопроекту №2289 на найближчому засіданні ВРУ є нагальним, довгоочікуваним та потрібним кроком як для аграріїв, науковців, держави, так і для покращення екологічної ситуації. Місце проведення: вул. Рейтарська, 8/5а УВАГА! Онлайн-трансляція розпочнеться о  15:00  14 червня і буде доступна на YouTube-каналі агентства Інтерфакс-Україна. Посилання на трансляцію прес-конференції в YouTube https://bit.ly/2TfZd3k Реєстрація журналістів на місці за редакційними посвідченнями.

Провідні бізнес та аграрні асоціації запрошують представників ЗМІ на прес-конференцію «5 років простою: чи отримають аграрії нарешті доступ до інноваційних ЗЗР», яка відбудеться 14 червня о 15:00 в прес-центрі  Interfax.

Спікери:

  • Віктор Погорілий, керівник агрохімічного напрямку Європейської Бізнес Асоціації
  • Кучер Микола, народний депутат України, член депутатської групи “ДОВІРА”
  • Сластьон Роман, генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”
  • Михайло Соколов, заступник голови ГС “Всеукраїнська Аграрна Рада”
  • Олег Нів’євський, професор Київської школи економіки

Верховна Рада України цього тижня в черговий, чотирнадцятий (!), раз планує розглянути законопроект №2289, який має усунути блокування протягом 5 років поспіль ввезення в країну інноваційних засобів захисту рослин для державних випробувань та наукових досліджень шляхом скасування дискримінаційної норми.

Мова йде про інтегровану в 2015 році норму до ст. 4 ЗУ «Про пестициди та агрохімікати», якою передбачено обов’язкову реєстрацію ЗЗР у країні, де вони виробляються при ввезенні в Україну.

Ця норма суттєво зменшила можливості реєстрації оригінальних препаратів  в Україні, і в результаті за 5 років кількість успішних реєстрацій інноваційних ЗЗР скоротилася в три рази. На сьогодні загалом для українського ринку залишаються заблокованими 95% інноваційних препаратів, а через неможливість використання інноваційних ЗЗР українські аграрії щорічно недоотримують 3 млрд грн.

Суттєвих втрат зазнає й українська наука. Ключові виробники оригінальних пестицидів були змушені зменшити інвестиції в науково-дослідні установи на 90%.

Також варто наголосити, що в рамках Європейського Зеленого Курсу ЄС посилить вимоги до країн-постачальників сільськогосподарської продукції до ЄС. Це означає, що без можливості паралельної реєстрації препаратів в Україні і ЄС наша держава буде позбавлена можливості збуту сільськогосподарської продукції на європейський ринок.

Кожен день зволікання із прийняттям законопроекту №2289 в цілому негативно впливає як на економіку, так і на екологію, адже новітні препарати є більш безпечними для здоров’я людини і навколишнього природного середовища, а також блокує відновлення інвестицій в науково-дослідну діяльність в галузі ЗЗР в Україні. Тому ухвалення законопроекту №2289 на найближчому засіданні ВРУ є нагальним, довгоочікуваним та потрібним кроком як для аграріїв, науковців, держави, так і для покращення екологічної ситуації.

Місце проведення: вул. Рейтарська, 8/5а

УВАГА! Онлайн-трансляція розпочнеться о  15:00  14 червня і буде доступна на YouTube-каналі агентства “Інтерфакс-Україна”.

Посилання на трансляцію прес-конференції в YouTube https://bit.ly/2TfZd3k

Реєстрація журналістів на місці за редакційними посвідченнями.

Зареєструватися
Ім'я (укр)
Прізвище (укр)
Посада (укр)
Ім'я (англ)
Прізвище (англ)
Посада (англ)
Контактний телефон
Оберіть форму відвідування
Зареєструватися
Закрити - 0
Зареєструватися
Закрити

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: