fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес просить Парламент врегулювати проблему ненавмисного порушення строків реєстрації податкових накладних через нещодавні кібер-атаки

10/ 07/ 2017
  Як відомо, 27 червня 2017 року відбулася масова кібер-атака, що спричинила ряд негативних наслідків для бізнесу, зокрема призвела до суттєвих труднощів під час реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування, виписаних у період з 1 до 15 червня цього року. До того ж, наразі існує ризик, що компанії не зможуть зареєструвати своєчасно податкові накладні не лише за зазначений період, а й за весь червень, оскільки необхідно чимало часу для пошуку, встановлення, налаштування взаємодії систем підприємств з новим програмним забезпеченням. Оскільки чинна редакція Податкового кодексу України передбачає застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних навіть у випадку відсутності провини платника, єдиний дієвий спосіб – це внесення змін до Кодексу. Наразі Міністерство фінансів України разом з Державною фіскальною службою України розробили, а Уряд схвалив проект Закону змін до Кодексу, який найближчим часом має бути зареєстрований у Верховній Раді України. Ця ініціатива дозволить не застосовувати до платників податків штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних чи розрахунків коригування, що були складені з 1 до 15 червня, за умови їх реєстрації не пізніше 15 липня 2017 року. У зв’язку з цим, представники Асоціації висловлюють свою підтримку та сподівання на якнайшвидше прийняття проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних». Водночас, беручи до уваги, що вірусна атака охопила велику кількість підприємств та ймовірність того, що такі втручання у роботу комп’ютерних мереж можуть траплятися у майбутньому, Асоціація наголошує на необхідності системного вирішення цієї проблеми. Зокрема, ми вбачаємо важливими такі кроки: Підготувати узагальнюючу податкову консультацію стосовно алгоритму дій платників податків для вирішення ситуації неумисного порушення граничних строків реєстрації податкових накладних за весь червень з причин кібер-атаки. Налагодити роботу та повну функціональність Електронного кабінету платника податків, що зможе стати альтернативою програмного забезпечення «M.E.doc.». Законодавчо врегулювати потенційні аналогічні проблеми, які можуть виникати через повторні проникнення шкідливих шифрувальників до комп’ютерів. Компанії-члени Асоціації вдячні Міністерству фінансів України та Державній фіскальній службі за розуміння ситуації, в якій опинилися платники податків, та їх проактивні кроки задля мінімізації негативних  наслідків вірусу для бізнесу та сподіваються на якнайшвидше прийняття відповідного проекту Закону народними депутатами України. Також ми пропонуємо увазі бізнесу деякі поради, що можуть бути корисними у даній ситуації: Рекомендації від Кіберполіції України - http://bit.ly/2v2oWLb   Рекомендації від Торгово-промислової палати України - http://bit.ly/2u8wsI1

Як відомо, 27 червня 2017 року відбулася масова кібер-атака, що спричинила ряд негативних наслідків для бізнесу, зокрема призвела до суттєвих труднощів під час реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування, виписаних у період з 1 до 15 червня цього року. До того ж, наразі існує ризик, що компанії не зможуть зареєструвати своєчасно податкові накладні не лише за зазначений період, а й за весь червень, оскільки необхідно чимало часу для пошуку, встановлення, налаштування взаємодії систем підприємств з новим програмним забезпеченням.

Оскільки чинна редакція Податкового кодексу України передбачає застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних навіть у випадку відсутності провини платника, єдиний дієвий спосіб – це внесення змін до Кодексу. Наразі Міністерство фінансів України разом з Державною фіскальною службою України розробили, а Уряд схвалив проект Закону змін до Кодексу, який найближчим часом має бути зареєстрований у Верховній Раді України. Ця ініціатива дозволить не застосовувати до платників податків штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних чи розрахунків коригування, що були складені з 1 до 15 червня, за умови їх реєстрації не пізніше 15 липня 2017 року.

У зв’язку з цим, представники Асоціації висловлюють свою підтримку та сподівання на якнайшвидше прийняття проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних».

Водночас, беручи до уваги, що вірусна атака охопила велику кількість підприємств та ймовірність того, що такі втручання у роботу комп’ютерних мереж можуть траплятися у майбутньому, Асоціація наголошує на необхідності системного вирішення цієї проблеми. Зокрема, ми вбачаємо важливими такі кроки:

  1. Підготувати узагальнюючу податкову консультацію стосовно алгоритму дій платників податків для вирішення ситуації неумисного порушення граничних строків реєстрації податкових накладних за весь червень з причин кібер-атаки.
  2. Налагодити роботу та повну функціональність Електронного кабінету платника податків, що зможе стати альтернативою програмного забезпечення «M.E.doc.».
  3. Законодавчо врегулювати потенційні аналогічні проблеми, які можуть виникати через повторні проникнення шкідливих шифрувальників до комп’ютерів.

Компанії-члени Асоціації вдячні Міністерству фінансів України та Державній фіскальній службі за розуміння ситуації, в якій опинилися платники податків, та їх проактивні кроки задля мінімізації негативних  наслідків вірусу для бізнесу та сподіваються на якнайшвидше прийняття відповідного проекту Закону народними депутатами України.

Також ми пропонуємо увазі бізнесу деякі поради, що можуть бути корисними у даній ситуації:

Рекомендації від Кіберполіції України – http://bit.ly/2v2oWLb  

Рекомендації від Торгово-промислової палати України – http://bit.ly/2u8wsI1

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: