fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Business welcomes new foreign exchange easing for foreign investors

10/ 09/ 2019
  Відсьогодні, 10 вересня, іноземні інвестори можуть без лімітів репатріювати кошти від продажу цінних паперів і корпоративних прав. Європейська Бізнес Асоціація вітає черговий крок в рамках валютної лібералізації, адже це допоможе бізнесу більш гнучко розпоряджатись власними коштами та взаємодіяти з іноземними інвесторами. Так, НБУ скасовано щомісячний ліміт у сумі 5 млн євро на репатріацію коштів від продажу цінних паперів, корпоративних прав, коштів, отриманих унаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, тощо. Водночас, перелік операцій, які дозволяється здійснювати за рахунками нерезидентів – розширюється, а саме – на поточні рахунки фізичних осіб-нерезидентів відтепер можливо зараховувати кошти в гривнях, отримані як дивіденди, процентні доходи за цінними паперами, інші доходи, не повязані з їх відчуженням, продажем, ліквідацією або зменшенням статутного капіталу. Це означає, що відтепер бізнес не обмежений лімітом у виплаті дивідентів іноземним інвесторам, має право обирати будь-яку кількість банків, з яких можна проводити операції з виплати дивідендів. Ігор Гоцик. Керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації. За останній рік це вже шосте валютне послаблення. Очікуємо, що зазначені зміни допоможуть покращити інвестиційний клімат та зацікавити потенційних інвесторів, адже раніше бізнес був дещо обмеженим у своїх можливостях щодо репатріації коштів. Водночас, продаж цінних паперів, а тим паче, корпоративних прав є важливими бізнес операціями з точки зору інвесторів, тоді як обмеження таких операцій не є приводом для оптимізму. Нагадаємо, Верховна Рада схвалила Закон «Про валюту та валютні операції» 21 червня 2018 року. Україна отримала кардинально новий та прогресивний закон. І сподіваємось, він забезпечить максимально прозорі та безпечні умови для ведення бізнесу та поліпшить імідж країни для потенційних інвесторів. 

Відсьогодні, 10 вересня, іноземні інвестори можуть без лімітів репатріювати кошти від продажу цінних паперів і корпоративних прав.

Європейська Бізнес Асоціація вітає черговий крок в рамках валютної лібералізації, адже це допоможе бізнесу більш гнучко розпоряджатись власними коштами та взаємодіяти з іноземними інвесторами.

Так, НБУ скасовано щомісячний ліміт у сумі 5 млн євро на репатріацію коштів від продажу цінних паперів, корпоративних прав, коштів, отриманих унаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, тощо.

Водночас, перелік операцій, які дозволяється здійснювати за рахунками нерезидентів – розширюється, а саме – на поточні рахунки фізичних осіб-нерезидентів відтепер можливо зараховувати кошти в гривнях, отримані як дивіденди, процентні доходи за цінними паперами, інші доходи, не пов’язані з їх відчуженням, продажем, ліквідацією або зменшенням статутного капіталу.

Це означає, що відтепер бізнес не обмежений лімітом у виплаті дивідентів іноземним інвесторам, має право обирати будь-яку кількість банків, з яких можна проводити операції з виплати дивідендів.

Ігор Гоцик Керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації
За останній рік це вже шосте валютне послаблення. Очікуємо, що зазначені зміни допоможуть покращити інвестиційний клімат та зацікавити потенційних інвесторів, адже раніше бізнес був дещо обмеженим у своїх можливостях щодо репатріації коштів. Водночас, продаж цінних паперів, а тим паче, корпоративних прав є важливими бізнес операціями з точки зору інвесторів, тоді як обмеження таких операцій не є приводом для оптимізму.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила Закон «Про валюту та валютні операції» 21 червня 2018 року. Україна отримала кардинально новий та прогресивний закон. І сподіваємось, він забезпечить максимально прозорі та безпечні умови для ведення бізнесу та поліпшить імідж країни для потенційних інвесторів. 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: