fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

EBA Dnipro Updates: Військовий облік жінок. Що потрібно знати?

01/ 09/ 2022
  На черговому заході EBA Dnipro Updates бізнес-спільнота обговорила актуальну тему щодо військового обліку жінок (далі – ВО) разом зі спікеркою Поліна Марченко. Так, з 1 жовтня 2022 року в Україні жінки у віці від 18 до 60 років окремих категорій повинні стати на ВО. Такий обовязок зявився з прийняттям наказу Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313, яким затверджено «Перелік спеціальностей і професій, що відповідають військово-обліковим спеціальностям, після отримання яких жінки беруться на військовий облік». Наразі, як пояснює експерт, немає роз’яснень щодо критеріїв для постановки на ВО: за дипломною освітою, записом у трудовій книжці чи КВЕДами. Тож, як стати на ВО? Необхідно звернутись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК) за місцем реєстрації проживання. Процедура постановки на ВО включає наступний перелік документів:  заява про взяття на облік (надає ТЦК);  паспорт або ID-картка;  ідентифікаційний номер;  документ про здобуття спеціальності або професії;  довідка з роботи із зазначенням спеціальності, за якою працює наразі;  свідоцтво про народження дітей або документ про опіку (в разі наявності);  свідоцтво про шлюб;  фотокартки 3х4. Жінки, які перебувають на ВО, не будуть призвані на фронт для ведення бойових дій. Вони будуть залучені тільки в разі потреби для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час, за своєю спеціальністю. Ми щиро вдячні Поліні Марченко за змістовний та корисний захід, а також за допомогу з індивідуальними питаннями від аудиторії ЕВА.

На черговому заході EBA Dnipro Updates бізнес-спільнота обговорила актуальну тему щодо військового обліку жінок (далі – ВО) разом зі спікеркою Поліна Марченко.

Так, з 1 жовтня 2022 року в Україні жінки у віці від 18 до 60 років окремих категорій повинні стати на ВО. Такий обов’язок з’явився з прийняттям наказу Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313, яким затверджено «Перелік спеціальностей і професій, що відповідають військово-обліковим спеціальностям, після отримання яких жінки беруться на військовий облік».

Наразі, як пояснює експерт, немає роз’яснень щодо критеріїв для постановки на ВО: за дипломною освітою, записом у трудовій книжці чи КВЕДами.

Тож, як стати на ВО? Необхідно звернутись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК) за місцем реєстрації проживання.

Процедура постановки на ВО включає наступний перелік документів:

💠 заява про взяття на облік (надає ТЦК);

💠 паспорт або ID-картка;

💠 ідентифікаційний номер;

💠 документ про здобуття спеціальності або професії;

💠 довідка з роботи із зазначенням спеціальності, за якою працює наразі;

💠 свідоцтво про народження дітей або документ про опіку (в разі наявності);

💠 свідоцтво про шлюб;

💠 фотокартки 3х4.

Жінки, які перебувають на ВО, не будуть призвані на фронт для ведення бойових дій. Вони будуть залучені тільки в разі потреби для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час, за своєю спеціальністю.

Ми щиро вдячні Поліні Марченко за змістовний та корисний захід, а також за допомогу з індивідуальними питаннями від аудиторії ЕВА.

Спікери

1 / 1
Поліна Марченко
Адвокат, co-founder Proctor Law Company, експертка з питань призову та мобілізації, експертка академії “Ліга закон” з питань трудового законодавства, лекторка Unit School of Busines з питань корпоративного партнерства. Від початку війни провела корпоративне навчання більше як для 2000 працівників щодо роботи під час війни. Досвід роботи із бізнесом більше 8 років.
Поліна Марченко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: