fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

До «Доступних ліків» будуть додані лікарські засоби, що використовуються під час трансплантації

27/ 03/ 2018
  Нещодавно було опубліковано текст постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1107 (далі – «постанова № 1107»), якою розширено сферу дії програми реімбурсації «Доступні ліки». Постанова набирає чинності з 1 липня 2018 року.Як відомо, програма «Доступні ліки» передбачає змогу пацієнтів отримати безкоштовно або з доплатою лікарські засоби для лікування деяких захворювань. Пацієнт може за рецептом отримати ліки у будь-якій аптеці, що уклала договір з розпорядником бюджетних коштів та долучилася до програми у встановленому законодавством порядку. На сьогодні «Доступні ліки» поширюють дію на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу та бронхіальну астму, оскільки ці захворювання найбільше впливають на показники смертності населення, суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Перелік захворювань та лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, передбачений у постанові Кабінету Міністрів України «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів» від 9 листопада 2016 року № 863. Варто відзначити, що востаннє «Доступні ліки» були розширені двома новими препаратами для серцево-судинних захворювань та цукрового діабету II типу постановою КМУ від 27 грудня 2017 року № 1080. З метою покращення доступу відповідної категорії пацієнтів до необхідної терапії нова постанова № 1107 доповнює перелік міжнародними непатентованими назвами лікарських засобів, що використовуються у доопераційний та післяопераційний періоди під час трансплантації, а саме: азатіоприн (azathioprine), циклоспорин (ciclosporin), такролімус (tacrolimus), мікофенолова кислота та її солі (mycophenolic acid). Вищевказана постанова вносить зміни у низку актів, якими врегульовується застосування програми «Доступні ліки»: до постанов КМУ від 9 листопада 2016 року № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів»; від 9 листопада 2016 року № 862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби»; від 17 березня 2017 року № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів»; від 17 жовтня 2008 року № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби».
Нещодавно було опубліковано текст постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1107 (далі – «постанова № 1107»), якою розширено сферу дії програми реімбурсації «Доступні ліки». Постанова набирає чинності з 1 липня 2018 року.Як відомо, програма «Доступні ліки» передбачає змогу пацієнтів отримати безкоштовно або з доплатою лікарські засоби для лікування деяких захворювань. Пацієнт може за рецептом отримати ліки у будь-якій аптеці, що уклала договір з розпорядником бюджетних коштів та долучилася до програми у встановленому законодавством порядку.

На сьогодні «Доступні ліки» поширюють дію на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу та бронхіальну астму, оскільки ці захворювання найбільше впливають на показники смертності населення, суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Перелік захворювань та лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, передбачений у постанові Кабінету Міністрів України «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів» від 9 листопада 2016 року № 863. Варто відзначити, що востаннє «Доступні ліки» були розширені двома новими препаратами для серцево-судинних захворювань та цукрового діабету II типу постановою КМУ від 27 грудня 2017 року № 1080.

З метою покращення доступу відповідної категорії пацієнтів до необхідної терапії нова постанова № 1107 доповнює перелік міжнародними непатентованими назвами лікарських засобів, що використовуються у доопераційний та післяопераційний періоди під час трансплантації, а саме:

  • азатіоприн (azathioprine),
  • циклоспорин (ciclosporin),
  • такролімус (tacrolimus),
  • мікофенолова кислота та її солі (mycophenolic acid).

Вищевказана постанова вносить зміни у низку актів, якими врегульовується застосування програми «Доступні ліки»: до постанов КМУ від 9 листопада 2016 року № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів»; від 9 листопада 2016 року № 862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби»; від 17 березня 2017 року № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів»; від 17 жовтня 2008 року № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: