fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес зустрівся із заступником Міндовкілля

24/ 02/ 2023
  Вчора в Європейські Бізнес Асоціації відбулась зустріч з Євгенієм Федоренком, заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та Світланою Коломієць, радницею Міністра, де ключовими питаннями для обговорення стали питання продовження реформи управління відходами та дерегуляція екологічного напрямку. Так, на початку Міндовкілля представило вкрай амбітні, але важливі плани - відновлення економіки за зеленими технологіями, важливість інвестування в інфраструктуру екологічних проєктів, аби та відповідала кращим світовим стандартам, тощо. Під час діалогу бізнес запропонував зконцентруватись на конкретних планах та ініціативах, аби розуміти як далі рухатись, які регуляції та дерегуляційні ініціативи буде впроваджено. Зокрема, мова йшла про рамковий законопроєкт про управління відходами. Він має набрати чинності з 9 липня. Водночас, наразі розробляються і відповідні нормативно-правові акти. До прикладу, Національний перелік відходів (базовий документ, без якого реформа управління відходами рухатись далі не буде). Крім того, регіональні плани управління відходами (акт вже оприлюднено і наступного тижня його буде надіслано на погодження), проєкт постанови про інформаційні системи. Серед нормативно-правових актів, що будуть оприлюднені найближчим часом – нова концепція побічних продуктів, порядок та критерії припинення статусу відходів, управління безхазяйними відходами. Далі в плані – питання, що стосуються дозволів та небезпечних відходів (порядок проведення передліцензійної перевірки, ліцензування), розробка технічних вимог (до об’єктів оброблення відходів, до об’єктів спалювання, до експлуатації полігонів, тощо). В контексті законопроєкту №6077 про заборону одноразових пластикових виробів було поінформовано, що більшість пропозицій від бізнесу було враховано. А законопроєкт про управління відходами тари і упаковки – має бути опубліковано до обговорення наступного тижня. Законопроєкт про відходи видобувної галузі, як зазначили у Міндовкілля, є одним з найскладніших та найбільш комплексних. Драфт документу уже готовий, і протягом кількох місяців ключові моменти будуть погоджені в Міністерстві та представлені для публічного обговорення. Ключова задача – дерегуляція в індустрії, тож замість кількаступеневих процедур видачі дозволів має бути впроваджено струнку одноступеневу процедуру.   Від імені Європейської Бізнес Асоціації щиро дякуємо за зустріч та сподіваємось на подальшу співпрацю, аби спільно створити в країні дійсно стабільну та сприятливу для розвитку бізнесу екологічну регуляторну інфраструктуру.

Вчора в Європейські Бізнес Асоціації відбулась зустріч з Євгенієм Федоренком, заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та Світланою Коломієць, радницею Міністра, де ключовими питаннями для обговорення стали питання продовження реформи управління відходами та дерегуляція екологічного напрямку.

Так, на початку Міндовкілля представило вкрай амбітні, але важливі плани – відновлення економіки за зеленими технологіями, важливість інвестування в інфраструктуру екологічних проєктів, аби та відповідала кращим світовим стандартам, тощо.

Під час діалогу бізнес запропонував зконцентруватись на конкретних планах та ініціативах, аби розуміти як далі рухатись, які регуляції та дерегуляційні ініціативи буде впроваджено.

Зокрема, мова йшла про рамковий законопроєкт про управління відходами. Він має набрати чинності з 9 липня. Водночас, наразі розробляються і відповідні нормативно-правові акти. До прикладу, Національний перелік відходів (базовий документ, без якого реформа управління відходами рухатись далі не буде). Крім того, регіональні плани управління відходами (акт вже оприлюднено і наступного тижня його буде надіслано на погодження), проєкт постанови про інформаційні системи. Серед нормативно-правових актів, що будуть оприлюднені найближчим часом – нова концепція побічних продуктів, порядок та критерії припинення статусу відходів, управління безхазяйними відходами. Далі в плані – питання, що стосуються дозволів та небезпечних відходів (порядок проведення передліцензійної перевірки, ліцензування), розробка технічних вимог (до об’єктів оброблення відходів, до об’єктів спалювання, до експлуатації полігонів, тощо).

В контексті законопроєкту №6077 про заборону одноразових пластикових виробів було поінформовано, що більшість пропозицій від бізнесу було враховано. А законопроєкт про управління відходами тари і упаковки – має бути опубліковано до обговорення наступного тижня.

Законопроєкт про відходи видобувної галузі, як зазначили у Міндовкілля, є одним з найскладніших та найбільш комплексних. Драфт документу уже готовий, і протягом кількох місяців ключові моменти будуть погоджені в Міністерстві та представлені для публічного обговорення. Ключова задача – дерегуляція в індустрії, тож замість кількаступеневих процедур видачі дозволів має бути впроваджено струнку одноступеневу процедуру.  

Від імені Європейської Бізнес Асоціації щиро дякуємо за зустріч та сподіваємось на подальшу співпрацю, аби спільно створити в країні дійсно стабільну та сприятливу для розвитку бізнесу екологічну регуляторну інфраструктуру.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: