fbpx

Бізнес закликає Верховну Раду терміново розблокувати доступ до інноваційних засобів захисту рослин

13/ 05/ 2020
  Уже четвертий рік поспіль в Україні діє заборона на ввезення зразків ЗЗР для державних випробувань без підтвердження їхньої реєстрації в країні виробництва. Такий стан справ ставить українського фермера у невигідне становище у порівнянні з сусідніми країнами. Варто зауважити, що подібного обмеження немає в жодній цивілізованій країні світу. Відповідно, доступ до сучасних систем захисту рослин Україна отримає із затримкою 3-5 років, а до деяких – взагалі не отримає, оскільки вони не реєструються в країні виробництва через неможливість або недоцільність. У звязку з цим, Україна втрачає конкурентоспроможні позиції вітчизняного агросектору порівняно з іншими країнами-лідерами в галузі сільського господарства.  А український фермер змушений використовувати те, що є на ринку, незважаючи на потенційні втрати в безпечності, обсязі та якості урожаю. Віктор Погорілий . Керівник Агрохімічного напрямку Європейської Бізнес Асоціації. Цієї весни українське сільське господарство вкрай болісно відчуло на собі наслідки зміни клімату, а нестача вологи та кардинальна зміна температурних режимів ймовірно вже цього року призведе до зниження урожайності основних культур. У той же час, такі зміни клімату вплинуть не лише на сільськогосподарські культури, але й на їх шкідників. А підвищення температур влітку, за оцінками експертів, призведе до росту популяції та появи нових комах та грибкових інфекцій. Відповідно, доступ українського аграрія до максимально широкого спектру інноваційних засобів захисту рослин – це запорука існування в ці складні часи. Саме для вирішення цієї проблеми ще минулого року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроєкт №2289, який отримав цілковиту підтримку Комітету з питань аграрної та земельної політики та рекомендований до прийняття за основу і в цілому. Європейська Бізнес Асоціація закликає Голову Верховної Ради України не відкладати питання прийняття цього законопроєкту «у довгий ящик», оскільки продовольча безпека – це фундамент національної безпеки та незалежності держави, а конкурентоспроможність аграрного сектору – запорука економічного зростання. Тож, важливо не втрачати, а розумно використовувати існуючі можливості!

Уже четвертий рік поспіль в Україні діє заборона на ввезення зразків ЗЗР для державних випробувань без підтвердження їхньої реєстрації в країні виробництва. Такий стан справ ставить українського фермера у невигідне становище у порівнянні з сусідніми країнами. Варто зауважити, що подібного обмеження немає в жодній цивілізованій країні світу.

Відповідно, доступ до сучасних систем захисту рослин Україна отримає із затримкою 3-5 років, а до деяких – взагалі не отримає, оскільки вони не реєструються в країні виробництва через неможливість або недоцільність.

У зв’язку з цим, Україна втрачає конкурентоспроможні позиції вітчизняного агросектору порівняно з іншими країнами-лідерами в галузі сільського господарства.  А український фермер змушений використовувати те, що є на ринку, незважаючи на потенційні втрати в безпечності, обсязі та якості урожаю.

Віктор Погорілий Керівник Агрохімічного напрямку Європейської Бізнес Асоціації
Цієї весни українське сільське господарство вкрай болісно відчуло на собі наслідки зміни клімату, а нестача вологи та кардинальна зміна температурних режимів ймовірно вже цього року призведе до зниження урожайності основних культур. У той же час, такі зміни клімату вплинуть не лише на сільськогосподарські культури, але й на їх шкідників. А підвищення температур влітку, за оцінками експертів, призведе до росту популяції та появи нових комах та грибкових інфекцій. Відповідно, доступ українського аграрія до максимально широкого спектру інноваційних засобів захисту рослин – це запорука існування в ці складні часи.

Саме для вирішення цієї проблеми ще минулого року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроєкт №2289, який отримав цілковиту підтримку Комітету з питань аграрної та земельної політики та рекомендований до прийняття за основу і в цілому.

Європейська Бізнес Асоціація закликає Голову Верховної Ради України не відкладати питання прийняття цього законопроєкту «у довгий ящик», оскільки продовольча безпека – це фундамент національної безпеки та незалежності держави, а конкурентоспроможність аграрного сектору – запорука економічного зростання. Тож, важливо не втрачати, а розумно використовувати існуючі можливості!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: