fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає Верховну Раду терміново розблокувати доступ до інноваційних засобів захисту рослин

13/ 05/ 2020
  Уже четвертий рік поспіль в Україні діє заборона на ввезення зразків ЗЗР для державних випробувань без підтвердження їхньої реєстрації в країні виробництва. Такий стан справ ставить українського фермера у невигідне становище у порівнянні з сусідніми країнами. Варто зауважити, що подібного обмеження немає в жодній цивілізованій країні світу. Відповідно, доступ до сучасних систем захисту рослин Україна отримає із затримкою 3-5 років, а до деяких – взагалі не отримає, оскільки вони не реєструються в країні виробництва через неможливість або недоцільність. У звязку з цим, Україна втрачає конкурентоспроможні позиції вітчизняного агросектору порівняно з іншими країнами-лідерами в галузі сільського господарства.  А український фермер змушений використовувати те, що є на ринку, незважаючи на потенційні втрати в безпечності, обсязі та якості урожаю. Віктор Погорілий . Керівник Агрохімічного напрямку Європейської Бізнес Асоціації. Цієї весни українське сільське господарство вкрай болісно відчуло на собі наслідки зміни клімату, а нестача вологи та кардинальна зміна температурних режимів ймовірно вже цього року призведе до зниження урожайності основних культур. У той же час, такі зміни клімату вплинуть не лише на сільськогосподарські культури, але й на їх шкідників. А підвищення температур влітку, за оцінками експертів, призведе до росту популяції та появи нових комах та грибкових інфекцій. Відповідно, доступ українського аграрія до максимально широкого спектру інноваційних засобів захисту рослин – це запорука існування в ці складні часи. Саме для вирішення цієї проблеми ще минулого року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроєкт №2289, який отримав цілковиту підтримку Комітету з питань аграрної та земельної політики та рекомендований до прийняття за основу і в цілому. Європейська Бізнес Асоціація закликає Голову Верховної Ради України не відкладати питання прийняття цього законопроєкту «у довгий ящик», оскільки продовольча безпека – це фундамент національної безпеки та незалежності держави, а конкурентоспроможність аграрного сектору – запорука економічного зростання. Тож, важливо не втрачати, а розумно використовувати існуючі можливості!

Уже четвертий рік поспіль в Україні діє заборона на ввезення зразків ЗЗР для державних випробувань без підтвердження їхньої реєстрації в країні виробництва. Такий стан справ ставить українського фермера у невигідне становище у порівнянні з сусідніми країнами. Варто зауважити, що подібного обмеження немає в жодній цивілізованій країні світу.

Відповідно, доступ до сучасних систем захисту рослин Україна отримає із затримкою 3-5 років, а до деяких – взагалі не отримає, оскільки вони не реєструються в країні виробництва через неможливість або недоцільність.

У зв’язку з цим, Україна втрачає конкурентоспроможні позиції вітчизняного агросектору порівняно з іншими країнами-лідерами в галузі сільського господарства.  А український фермер змушений використовувати те, що є на ринку, незважаючи на потенційні втрати в безпечності, обсязі та якості урожаю.

Віктор Погорілий Керівник Агрохімічного напрямку Європейської Бізнес Асоціації
Цієї весни українське сільське господарство вкрай болісно відчуло на собі наслідки зміни клімату, а нестача вологи та кардинальна зміна температурних режимів ймовірно вже цього року призведе до зниження урожайності основних культур. У той же час, такі зміни клімату вплинуть не лише на сільськогосподарські культури, але й на їх шкідників. А підвищення температур влітку, за оцінками експертів, призведе до росту популяції та появи нових комах та грибкових інфекцій. Відповідно, доступ українського аграрія до максимально широкого спектру інноваційних засобів захисту рослин – це запорука існування в ці складні часи.

Саме для вирішення цієї проблеми ще минулого року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроєкт №2289, який отримав цілковиту підтримку Комітету з питань аграрної та земельної політики та рекомендований до прийняття за основу і в цілому.

Європейська Бізнес Асоціація закликає Голову Верховної Ради України не відкладати питання прийняття цього законопроєкту «у довгий ящик», оскільки продовольча безпека – це фундамент національної безпеки та незалежності держави, а конкурентоспроможність аграрного сектору – запорука економічного зростання. Тож, важливо не втрачати, а розумно використовувати існуючі можливості!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: