fbpx

Бізнес закликає не зволікати зі спрощенням видачі готівки на касі

22/ 04/ 2020
  Експерти Європейської Бізнес Асоціації вважають за необхідне у найкоротші терміни погодити та прийняти зміни, що дозволять спростити порядок реєстрації операцій з видачі готівки на касах торгових точок. Йдеться про зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ №148 від 29 грудня 2017 року. Тривалий час бізнес очікує на запровадження анонсованих змін, які втім затягуються через бюрократичні перепони.  На сьогодні здійснювати такі операції можна тільки за умови занесення відповідного запису до книги обліку розрахункових операцій – КОРО, але така вимога є обтяжливою для бізнесу та не дозволяє масштабувати надання даної послуги. Затвердження запропонованих змін створить можливість для практичної реалізації операцій з видачі готівки держателям електронних платіжних засобів за допомогою платіжного терміналу на касах торгових точок. Попередньо така можливість також була узаконена народними депутатами шляхом прийняття Закону №128-IX. У контексті карантинних заходів подібна ініціатива набуває додаткової актуальності, адже це зручний альтернативний спосіб отримання пенсій та інших соціальних виплат за мінімальної кількості контактів. Враховуючи важливість цього питання, Асоціація просить пришвидшити процес погодження та прийняття змін до Постанови №148, які створять нові можливості для власників платіжних карток щодо доступу до коштів на рахунку.

Експерти Європейської Бізнес Асоціації вважають за необхідне у найкоротші терміни погодити та прийняти зміни, що дозволять спростити порядок реєстрації операцій з видачі готівки на касах торгових точок. Йдеться про зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ №148 від 29 грудня 2017 року. Тривалий час бізнес очікує на запровадження анонсованих змін, які втім затягуються через бюрократичні перепони. 

На сьогодні здійснювати такі операції можна тільки за умови занесення відповідного запису до книги обліку розрахункових операцій – КОРО, але така вимога є обтяжливою для бізнесу та не дозволяє масштабувати надання даної послуги. Затвердження запропонованих змін створить можливість для практичної реалізації операцій з видачі готівки держателям електронних платіжних засобів за допомогою платіжного терміналу на касах торгових точок. Попередньо така можливість також була узаконена народними депутатами шляхом прийняття Закону №128-IX.

У контексті карантинних заходів подібна ініціатива набуває додаткової актуальності, адже це зручний альтернативний спосіб отримання пенсій та інших соціальних виплат за мінімальної кількості контактів. Враховуючи важливість цього питання, Асоціація просить пришвидшити процес погодження та прийняття змін до Постанови №148, які створять нові можливості для власників платіжних карток щодо доступу до коштів на рахунку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: