fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес просить підтримати законопроєкт, який спрямований на проведення реальної реформи БЕБ

20/ 02/ 2024
  Минулого тижня у Верховній Раді було зареєстровано альтернативний законопроєкт №10439-2 щодо реформування Бюро економічної безпеки України.  Європейська Бізнес Асоціація підтримує даний проєкт Закону як такий, що враховує пропозиції та коментарі бізнесу в контексті реформування Бюро. Зокрема, спільнота акцентувала, що відбір на посаду Голови та на ключові посади БЕБ має здійснюватися на конкурсних засадах. Вкрай важливим та першочерговим є обрання на конкурсній ефективного керівника БЕБ, який, власне, і буде далі формувати команду. При цьому, надважливо щоб конкурси проводились Конкурсною  комісією з іноземними експертами аналогічно до НАБУ (Націона́льне антикорупці́йне бюро́ Украї́ни). Крім того, процедура переатестації старих працівників має бути чітко регламентованою і таким чином, щоб недоброчесні працівники (колишні податкові міліціонери) не мали змоги пройти переатестацію.  В той же час, після оновлення посадового складу БЕБ на конкурсній основі всі кримінальні провадження в економічній сфері мають бути передані до БЕБ (адже наразі ними можуть займатись усі інші правоохоронні органи). Водночас, саме аналітична робота має стати рушійною силою розвитку боротьби з економічною злочинністю в Україні та дати можливість виявляти кримінальні правопорушення на ранніх стадіях та запобігати їм, тощо.  За отриманою в робочому порядку інформацією, завтра, 21 лютого, на розгляд профільного Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики має бути винесено на розгляд низку законопроєктів щодо реформування БЕБ – для подальшого розгляду в сесійній залі ВРУ того, який буде підтримано Комітетом. Тож щиро сподіваємось, голос бізнесу буде почуто і підтримано законопроєкт  №10439-2, який дійсно зможе реально провести реформування БЕБ, забезпечивши створення прозорого та незалежного органу, метою якого буде пошук та покарання реальних економічних правопорушників, а не підконтрольність та тиск суто на прозорий бізнес.

Минулого тижня у Верховній Раді було зареєстровано альтернативний законопроєкт №10439-2 щодо реформування Бюро економічної безпеки України. 

Європейська Бізнес Асоціація підтримує даний проєкт Закону як такий, що враховує пропозиції та коментарі бізнесу в контексті реформування Бюро.

Зокрема, спільнота акцентувала, що відбір на посаду Голови та на ключові посади БЕБ має здійснюватися на конкурсних засадах. Вкрай важливим та першочерговим є обрання на конкурсній ефективного керівника БЕБ, який, власне, і буде далі формувати команду. При цьому, надважливо щоб конкурси проводились Конкурсною  комісією з іноземними експертами аналогічно до НАБУ (Націона́льне антикорупці́йне бюро́ Украї́ни). Крім того, процедура переатестації старих працівників має бути чітко регламентованою і таким чином, щоб недоброчесні працівники (колишні податкові міліціонери) не мали змоги пройти переатестацію. 

В той же час, після оновлення посадового складу БЕБ на конкурсній основі всі кримінальні провадження в економічній сфері мають бути передані до БЕБ (адже наразі ними можуть займатись усі інші правоохоронні органи). Водночас, саме аналітична робота має стати рушійною силою розвитку боротьби з економічною злочинністю в Україні та дати можливість виявляти кримінальні правопорушення на ранніх стадіях та запобігати їм, тощо. 

За отриманою в робочому порядку інформацією, завтра, 21 лютого, на розгляд профільного Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики має бути винесено на розгляд низку законопроєктів щодо реформування БЕБ – для подальшого розгляду в сесійній залі ВРУ того, який буде підтримано Комітетом. Тож щиро сподіваємось, голос бізнесу буде почуто і підтримано законопроєкт  №10439-2, який дійсно зможе реально провести реформування БЕБ, забезпечивши створення прозорого та незалежного органу, метою якого буде пошук та покарання реальних економічних правопорушників, а не підконтрольність та тиск суто на прозорий бізнес.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: