fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес пропонує запровадити «зелені коридори» для усієї української продукції до портів ЄС

18/ 08/ 2023
  За оцінками бізнесу, з початку війни, що розв’язала рф на території України через блокаду і знищення інфраструктури українських морських портів економічні збитки України нараховують близько 18 мільярдів доларів валютної виручки та 135 мільярдів гривень неотриманих надходжень від податків. Однак спад вітчизняної економіки та світова продовольча криза ризикують ще більше загостритись внаслідок: виходу рф із зернової ініціативи; торговельної блокади в акваторії Чорного моря; авіаударів по інфраструктурі українських портів, включаючи розташовані в дельті Дунаю, які віднедавна стали логістичною альтернативою. Як демонструють різні опитування, які Європейська Бізнес Асоціація проводить серед своїх членів, бізнес продовжує працювати в країні, однак, шукає альтернативи для продовження роботи. В даному контексті мова йде про альтернативи заблокованим морським портам України. Так, зокрема, експортери змушені переорієнтовувати вантажопотоки в напрямку західних прикордонних переходів до портів Європи. Водночас, через обмеженість пропускної здатності залізничної інфраструктури все ж виникає і певна конкуренція серед різних типів вантажів. Безумовно, українська аграрна продукція є вкрай важливою для мільйонів людей по всьому світу та забезпечення світової продовольчої безпеки. Водночас, і інші сфери важливі для економіки країни, бюджетних надходжень у вигляді податків, тощо були та залишаються орієнтовними на експортний потенціал, зокрема, підприємства гірничо-металургійного комплексу. Тож і для них налагодження альтернативних маршрутів для експорту є вкрай актуальним. Нещодавно Асоціація зверталась з проханням запровадження «зелених коридорів» для експорту української агропродукції до портів країн Балтії, Німеччини, Нідерландів, Хорватії, Італії та Словенії. Проте, враховуючи важливість і інших індустрій для економічного фронту країни, Європейська Бізнес Асоціація звертається до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Віце-прем’єр-міністра з відновлення України — Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова з проханням сприяти створенню паритетних логістичних умов для всіх секторів економіки шляхом запровадження «зелених коридорів» для всієї української продукції до портів країн ЄС. Зокрема, йдеться, по-перше, про створення логістичних коридорів з використанням та розширенням можливостей країн ЄС (автомобільної, залізничної, портової інфраструктури) для максимізації обсягів експорту товарів українського походження. По-друге, можливості застосування механізмів підтримки (надання пільг, субсидій тощо) для недопущення зростання логістичних витрат українських експортерів і, відповідно, забезпечення економічної доцільності експорту. По-третє, оптимізацію здійснення митних, санітарних, ветеринарних формальностей, усунення можливих логістичних перепон з метою запобігання утворенню заторів на прикордонних пунктах та маршрутах слідування. Щиро сподіваємось, що пропозиції бізнесу буде почуто!

За оцінками бізнесу, з початку війни, що розв’язала рф на території України через блокаду і знищення інфраструктури українських морських портів економічні збитки України нараховують близько 18 мільярдів доларів валютної виручки та 135 мільярдів гривень неотриманих надходжень від податків.

Однак спад вітчизняної економіки та світова продовольча криза ризикують ще більше загостритись внаслідок: виходу рф із зернової ініціативи; торговельної блокади в акваторії Чорного моря; авіаударів по інфраструктурі українських портів, включаючи розташовані в дельті Дунаю, які віднедавна стали логістичною альтернативою.

Як демонструють різні опитування, які Європейська Бізнес Асоціація проводить серед своїх членів, бізнес продовжує працювати в країні, однак, шукає альтернативи для продовження роботи. В даному контексті мова йде про альтернативи заблокованим морським портам України. Так, зокрема, експортери змушені переорієнтовувати вантажопотоки в напрямку західних прикордонних переходів до портів Європи. Водночас, через обмеженість пропускної здатності залізничної інфраструктури все ж виникає і певна конкуренція серед різних типів вантажів.

Безумовно, українська аграрна продукція є вкрай важливою для мільйонів людей по всьому світу та забезпечення світової продовольчої безпеки. Водночас, і інші сфери важливі для економіки країни, бюджетних надходжень у вигляді податків, тощо були та залишаються орієнтовними на експортний потенціал, зокрема, підприємства гірничо-металургійного комплексу. Тож і для них налагодження альтернативних маршрутів для експорту є вкрай актуальним.

Нещодавно Асоціація зверталась з проханням запровадження «зелених коридорів» для експорту української агропродукції до портів країн Балтії, Німеччини, Нідерландів, Хорватії, Італії та Словенії.

Проте, враховуючи важливість і інших індустрій для економічного фронту країни, Європейська Бізнес Асоціація звертається до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Віце-прем’єр-міністра з відновлення України — Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова з проханням сприяти створенню паритетних логістичних умов для всіх секторів економіки шляхом запровадження «зелених коридорів» для всієї української продукції до портів країн ЄС.

Зокрема, йдеться, по-перше, про створення логістичних коридорів з використанням та розширенням можливостей країн ЄС (автомобільної, залізничної, портової інфраструктури) для максимізації обсягів експорту товарів українського походження. По-друге, можливості застосування механізмів підтримки (надання пільг, субсидій тощо) для недопущення зростання логістичних витрат українських експортерів і, відповідно, забезпечення економічної доцільності експорту. По-третє, оптимізацію здійснення митних, санітарних, ветеринарних формальностей, усунення можливих логістичних перепон з метою запобігання утворенню заторів на прикордонних пунктах та маршрутах слідування. Щиро сподіваємось, що пропозиції бізнесу буде почуто!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: