fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес наполягає на обов’язковому доопрацюванні законопроєкту «Про ринок деревини»

21/ 10/ 2021
  22 жовтня у Верховній Раді планується розгляд галузевого законопроєкту «Про ринок деревини №4197-д. Бізнес вже давно говорить про важливість прийняття комплексного законопроєкту, який би запровадив ефективні механізми регулювання ринку деревини. Варто зазначити, що в оновленій версії законопроєкту «Про ринок деревини» 4197-д було враховано деякі важливі пропозиції від бізнесу. Зокрема, з’явились положення, що передбачають механізм продажу деревини на умовах оферти в паритеті із аукціонними торгами та реструктуризацію державних лісогосподарських підприємств шляхом відокремлення деревообробних підрозділів держлісгоспів. Разом з тим, експерти Європейської Бізнес Асоціації наполягають на його обов’язковому доопрацюванні з урахуванням пропозицій бізнесу. По-перше, має бути передбачений каскадний принцип проведення аукціонних торгів. На нашу думку, першочерговий доступ до ресурсу необхідно надати компаніям, що мають виробничі потужності на території України та здійснюють переробку деревини на території України. По-друге, необхідно суттєво переглянути та спростити норми стосовно адміністрування операцій з виробами з деревини. На думку бізнесу, вони є не тільки надмірними, але й недоречними з огляду на специфіку функціонування ринку. Бізнес вбачає недоцільним декларування операцій з виробами з деревини, натомість варто було б зосередитися на декларуванні заготівлі та продажу (перепродажу) саме деревини. По-третє, варто переглянути перелік виробів з деревини, що потребують отримання сертифікату походження та виключити з нього товари, що не є продуктами первинної переробки деревини. Асоціація продовжує напрацьовувати пропозиції до редакції законопроєкту, які будуть надані додатково. Отже, бізнес розраховує, що у процесі подальшого доопрацювання законопроєкту будуть враховані зауваження та пропозиції від професійної спільноти та готовий надати свою експертну підтримку, аби напрацювати документ, який би системно вирішив проблеми галузі та дав поштовх для її розвитку.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

22 жовтня у Верховній Раді планується розгляд галузевого законопроєкту «Про ринок деревини №4197-д. Бізнес вже давно говорить про важливість прийняття комплексного законопроєкту, який би запровадив ефективні механізми регулювання ринку деревини. Варто зазначити, що в оновленій версії законопроєкту «Про ринок деревини» 4197-д було враховано деякі важливі пропозиції від бізнесу. Зокрема, з’явились положення, що передбачають механізм продажу деревини на умовах оферти в паритеті із аукціонними торгами та реструктуризацію державних лісогосподарських підприємств шляхом відокремлення деревообробних підрозділів держлісгоспів.

Разом з тим, експерти Європейської Бізнес Асоціації наполягають на його обов’язковому доопрацюванні з урахуванням пропозицій бізнесу. По-перше, має бути передбачений каскадний принцип проведення аукціонних торгів. На нашу думку, першочерговий доступ до ресурсу необхідно надати компаніям, що мають виробничі потужності на території України та здійснюють переробку деревини на території України. По-друге, необхідно суттєво переглянути та спростити норми стосовно адміністрування операцій з виробами з деревини. На думку бізнесу, вони є не тільки надмірними, але й недоречними з огляду на специфіку функціонування ринку. Бізнес вбачає недоцільним декларування операцій з виробами з деревини, натомість варто було б зосередитися на декларуванні заготівлі та продажу (перепродажу) саме деревини. По-третє, варто переглянути перелік виробів з деревини, що потребують отримання сертифікату походження та виключити з нього товари, що не є продуктами первинної переробки деревини. Асоціація продовжує напрацьовувати пропозиції до редакції законопроєкту, які будуть надані додатково.

Отже, бізнес розраховує, що у процесі подальшого доопрацювання законопроєкту будуть враховані зауваження та пропозиції від професійної спільноти та готовий надати свою експертну підтримку, аби напрацювати документ, який би системно вирішив проблеми галузі та дав поштовх для її розвитку.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: