fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Асоціація закликає оскаржити Рішення суду щодо скасування Наказу Держлісагентства №42

10/ 04/ 2018
  Європейська Бізнес Асоціація звернулася з листом до Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державного агентства лісових ресурсів України з проханням вжити заходів для апеляційного оскарження Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, яке визнало незаконним та нечинним наказ Держлісагентства «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини» від 19 лютого 2007 року №42, що затверджує Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини. На разі Рішення суду ще не набрало законної сили, проте компанії-члени Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації зазначають, що скасування Наказу №42 без ухвалення відповідного нормативно-правового акту на його заміну створить правову невизначеність у сфері продажу необробленої деревини та негативно вплине на деревообробний бізнес, що потребує безперебійного постачання деревини для виробничих цілей. Компанії-члени Комітету Асоціації занепокоєні швидкістю розгляду справи, що могло вплинути на всебічність вивчення питання та об’єктивність розгляду справи, тим паче, що визнання нечинним зазначеного нормативно-правового акту зачіпає інтереси великої кількості деревообробних підприємств. Окрім цього, адміністративний суд мав би залучити до розгляду справи КМУ та Мінагрополітики, які координують роботу Держлісагентства. Визнання Наказу №42 незаконним та нечинним матиме негативний вплив на діяльність деревообробних підприємств. Адже, на переконання компаній-членів Комітету Асоціації, незважаючи на можливі його недоліки, цей нормативно-правовий акт все ж вніс значний ступінь впорядкованості у відносини з придбання деревини, зокрема, забезпечив їх відповідність ринковим умовам та конкурентний підхід до реалізації необробленої деревини (через аукціони), що призвело до підвищення прозорості ціноутворення. Як зазначають експерти Асоціації, у разі скасування Наказу №42 процес реалізації деревини через аукціони буде неврегульованим. Ми передбачаємо, що у разі існування такої прогалини у правовому регулюванні, підприємства галузі мають ризик залишитись без сировини або отримати її в недостатній кількості, як результат – будуть недозавантажені. А це у свою чергу може спричинити втрату ринків, скорочення персоналу та інші негативні наслідки для економіки держави в цілому. Крім того, збут деревини здійснюватиметься за цінами, що встановлюватимуться керівниками лісогосподарств на власний розсуд за прямими договорами, що потенційно збільшить корупційні ризики у деревообробній галузі. А отже, компанії-члени Комітету Асоціації вважають, що визнання нечинним Наказу №42 шкодить інтересам держави та суспільства. За детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, [email protected]
Європейська Бізнес Асоціація звернулася з листом до Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державного агентства лісових ресурсів України з проханням вжити заходів для апеляційного оскарження Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, яке визнало незаконним та нечинним наказ Держлісагентства «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини» від 19 лютого 2007 року №42, що затверджує Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини.

На разі Рішення суду ще не набрало законної сили, проте компанії-члени Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації зазначають, що скасування Наказу №42 без ухвалення відповідного нормативно-правового акту на його заміну створить правову невизначеність у сфері продажу необробленої деревини та негативно вплине на деревообробний бізнес, що потребує безперебійного постачання деревини для виробничих цілей.

Компанії-члени Комітету Асоціації занепокоєні швидкістю розгляду справи, що могло вплинути на всебічність вивчення питання та об’єктивність розгляду справи, тим паче, що визнання нечинним зазначеного нормативно-правового акту зачіпає інтереси великої кількості деревообробних підприємств. Окрім цього, адміністративний суд мав би залучити до розгляду справи КМУ та Мінагрополітики, які координують роботу Держлісагентства.

Визнання Наказу №42 незаконним та нечинним матиме негативний вплив на діяльність деревообробних підприємств. Адже, на переконання компаній-членів Комітету Асоціації, незважаючи на можливі його недоліки, цей нормативно-правовий акт все ж вніс значний ступінь впорядкованості у відносини з придбання деревини, зокрема, забезпечив їх відповідність ринковим умовам та конкурентний підхід до реалізації необробленої деревини (через аукціони), що призвело до підвищення прозорості ціноутворення.

Як зазначають експерти Асоціації, у разі скасування Наказу №42 процес реалізації деревини через аукціони буде неврегульованим. Ми передбачаємо, що у разі існування такої прогалини у правовому регулюванні, підприємства галузі мають ризик залишитись без сировини або отримати її в недостатній кількості, як результат – будуть недозавантажені. А це у свою чергу може спричинити втрату ринків, скорочення персоналу та інші негативні наслідки для економіки держави в цілому. Крім того, збут деревини здійснюватиметься за цінами, що встановлюватимуться керівниками лісогосподарств на власний розсуд за прямими договорами, що потенційно збільшить корупційні ризики у деревообробній галузі.

А отже, компанії-члени Комітету Асоціації вважають, що визнання нечинним Наказу №42 шкодить інтересам держави та суспільства.

За детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, pr@eba.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: