fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

«АрселорМіттал Кривий Ріг» планує збільшити завантаження потужностей до 50%

10/ 03/ 2024
  Автор: Вадим Колісніченко Підприємство має намір максимально завантажити гірничий підрозділ й запустити в роботу другу доменну піч ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у 2024 році планує збільшувати завантаження гірничого та металургійного підрозділів завдяки поліпшенню морської логістики. Про це заявив гендиректор підприємства Мауро Лонгобардо в інтерв’ю Delo.ua. «У 2024 році ми плануємо збільшити виробництво, оскільки є хороші новини по відкриттю морської логістики. Я не буду вдаватись в деталі, але чорноморські порти доступні для нашого типу продукції – залізорудного концентрату, чавуну та металопрокату», – зазначив він. В планах підприємства – максимально завантажити гірничий підрозділ, а з другого кварталу поточного року, у квітні, запустити роботу металургійного підрозділу двома доменними печами. «Це приблизно 50% наших довоєнних потужностей. Ми не хотіли запускати другу піч раніше, оскільки був ризик атак на енергетичну інфраструктуру. Такі атаки дійсно були. На початку лютого росіяни атакували інфраструктуру Криворізького району, й в нас був повний блекаут. Тільки через 10 днів ми змогли повністю відновити нашу роботу. Таким чином рішення почекати із запуском другої домни було мудрим», – додав Мауро Лонгобардо. Наразі комбінат працює на 25% від повної потужності. При цьому, за словами гендиректора підприємства, хоч морський шлях відкрився для продукції ГМК, такий логістичний ланцюжок є досить дорогим для відправників. «Наразі ми платимо за фрахт подвійну вартість. Власники кораблів, які входять в наші порти, беруть гроші за ризик, команди суден також отримують премію за ризик. Ми також бачимо ціновий тренд: з початку дії коридору ціни були в 3-4 рази вище, а зараз – вдвічі вище. Ми рухаємось до зниження, й надіємось, що без інцидентів ціни будуть йти вниз, а трафік збільшуватиметься», – коментує Лонгобардо. Нагадаємо, «АрселорМіттал Кривий Ріг» в січні 2024 року збільшив виплавку сталі на 23% у порівнянні з попереднім місяцем – до 76 тис. т. Виробництво прокату за місяць зросло на 26% м./м. – до 72 тис. т, чавуну – на 10% м./м., до 149 тис. т, залізорудного концентрату – на 41% м./м., до 552 тис. т, коксу – на 9% м./м., до 85 тис. т. 2023 рік виявився складним для «АрселорМіттал Кривий Ріг» – вироблено 1 млн т сталі, 1,5 млн т чавуну та 0,9 млн т товарного прокату. Проте найголовніше, що підприємство продовжує працювати, роблячи внесок в українську економіку під час війни, та підтримує виробничі потужності у робочому стані, щоб за умови поліпшення ситуації якомога швидше наростити виробництво. «АрселорМіттал Кривий Ріг» – металургійне підприємство в Україні з повним виробничим циклом. Виробничі потужності розраховані на щорічний випуск понад 6 млн т сталі, 5 млн т прокату й 5,5 млн т чавуну. Підприємство забезпечує понад 20 тис. робочих місць.

Автор: Вадим Колісніченко

Підприємство має намір максимально завантажити гірничий підрозділ й запустити в роботу другу доменну піч

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у 2024 році планує збільшувати завантаження гірничого та металургійного підрозділів завдяки поліпшенню морської логістики. Про це заявив гендиректор підприємства Мауро Лонгобардо в інтерв’ю Delo.ua.

«У 2024 році ми плануємо збільшити виробництво, оскільки є хороші новини по відкриттю морської логістики. Я не буду вдаватись в деталі, але чорноморські порти доступні для нашого типу продукції – залізорудного концентрату, чавуну та металопрокату», – зазначив він.

В планах підприємства – максимально завантажити гірничий підрозділ, а з другого кварталу поточного року, у квітні, запустити роботу металургійного підрозділу двома доменними печами.

«Це приблизно 50% наших довоєнних потужностей. Ми не хотіли запускати другу піч раніше, оскільки був ризик атак на енергетичну інфраструктуру. Такі атаки дійсно були. На початку лютого росіяни атакували інфраструктуру Криворізького району, й в нас був повний блекаут. Тільки через 10 днів ми змогли повністю відновити нашу роботу. Таким чином рішення почекати із запуском другої домни було мудрим», – додав Мауро Лонгобардо.

Наразі комбінат працює на 25% від повної потужності.

При цьому, за словами гендиректора підприємства, хоч морський шлях відкрився для продукції ГМК, такий логістичний ланцюжок є досить дорогим для відправників.

«Наразі ми платимо за фрахт подвійну вартість. Власники кораблів, які входять в наші порти, беруть гроші за ризик, команди суден також отримують премію за ризик. Ми також бачимо ціновий тренд: з початку дії коридору ціни були в 3-4 рази вище, а зараз – вдвічі вище. Ми рухаємось до зниження, й надіємось, що без інцидентів ціни будуть йти вниз, а трафік збільшуватиметься», – коментує Лонгобардо.

Нагадаємо, «АрселорМіттал Кривий Ріг» в січні 2024 року збільшив виплавку сталі на 23% у порівнянні з попереднім місяцем – до 76 тис. т. Виробництво прокату за місяць зросло на 26% м./м. – до 72 тис. т, чавуну – на 10% м./м., до 149 тис. т, залізорудного концентрату – на 41% м./м., до 552 тис. т, коксу – на 9% м./м., до 85 тис. т.

2023 рік виявився складним для «АрселорМіттал Кривий Ріг» – вироблено 1 млн т сталі, 1,5 млн т чавуну та 0,9 млн т товарного прокату. Проте найголовніше, що підприємство продовжує працювати, роблячи внесок в українську економіку під час війни, та підтримує виробничі потужності у робочому стані, щоб за умови поліпшення ситуації якомога швидше наростити виробництво.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» – металургійне підприємство в Україні з повним виробничим циклом. Виробничі потужності розраховані на щорічний випуск понад 6 млн т сталі, 5 млн т прокату й 5,5 млн т чавуну. Підприємство забезпечує понад 20 тис. робочих місць.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: