fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Адміністративна процедура: хто матиме право скористатися та які питання можна буде вирішити?

22/ 09/ 2022
  Автор: Наталія Пономаренко, адвокат Dynasty Law & Investment 13 червня 2022 року Президентом було підписано довгоочікуваний Закон «Про адміністративну процедуру», який є справжнім проривом у боротьбі із бюрократією. Закон почне повноцінно діяти через 18 місяців з дати його опублікування. Адміністративна процедура - це позасудовий спосіб вирішення спірних ситуацій, які виникають між громадянами та бізнесом і посадовцями. Введення адміністративної процедури значно зменшить надмірну завантаженість адміністративних судів. Враховуючи кількість порушень, які допускають органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, очікування судового рішення може розтягнутися навіть на 1,5-2 роки, коли вирішення питання вже втрачає для заявника інтерес. Ініціювати відкриття адміністративної процедури зможе будь-яка фізична або юридична особа, яка має заінтересованість у прийнятті адміністративного акту, що має забезпечити реалізацію її права, свободи чи законного інтересу або виконання визначеного законом обов’язку, у тому числі щодо отримання адміністративної послуги. Тобто, після введення закону в дію, якщо ви звернулися за оформленням документа, наданням дозволу, або за іншою державною послугою, якщо вам чинять перешкоди, вимагають додаткові документи, відмовляють без пояснення причин, анулюють дозвільні документи, - у вас з’явиться альтернативний спосіб вирішення проблеми, який буде значно швидшим, дешевшим та простішим у реалізації, аніж звернення із позовом до адміністративного суду. Проте, законом визначено перелік питань, які не можна вирішувати в рамках адміністративної процедури. НЕМОЖЛИВО ЗДІЙСНЮВАТИ АДМІНІСТРАТИВНУ ПРОЦЕДУРУ ЩОДО: формування державної політики, вирішення питань місцевого значення, а також врегулювання суспільних відносин; військової та правоохоронної діяльності; питань, пов’язаних із проходженням публічної або військової служби; виборчого права; оскарження процедур публічних закупівель; нагородження державними нагородами та відзнаками; здійснення помилування.

Автор: Наталія Пономаренко, адвокат Dynasty Law & Investment

13 червня 2022 року Президентом було підписано довгоочікуваний Закон «Про адміністративну процедуру», який є справжнім проривом у боротьбі із бюрократією. Закон почне повноцінно діяти через 18 місяців з дати його опублікування.

Адміністративна процедура – це позасудовий спосіб вирішення спірних ситуацій, які виникають між громадянами та бізнесом і посадовцями.

Введення адміністративної процедури значно зменшить надмірну завантаженість адміністративних судів. Враховуючи кількість порушень, які допускають органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, очікування судового рішення може розтягнутися навіть на 1,5-2 роки, коли вирішення питання вже втрачає для заявника інтерес.

Ініціювати відкриття адміністративної процедури зможе будь-яка фізична або юридична особа, яка має заінтересованість у прийнятті адміністративного акту, що має забезпечити реалізацію її права, свободи чи законного інтересу або виконання визначеного законом обов’язку, у тому числі щодо отримання адміністративної послуги.

Тобто, після введення закону в дію, якщо ви звернулися за оформленням документа, наданням дозволу, або за іншою державною послугою, якщо вам чинять перешкоди, вимагають додаткові документи, відмовляють без пояснення причин, анулюють дозвільні документи, – у вас з’явиться альтернативний спосіб вирішення проблеми, який буде значно швидшим, дешевшим та простішим у реалізації, аніж звернення із позовом до адміністративного суду.

Проте, законом визначено перелік питань, які не можна вирішувати в рамках адміністративної процедури. НЕМОЖЛИВО ЗДІЙСНЮВАТИ АДМІНІСТРАТИВНУ ПРОЦЕДУРУ ЩОДО:

  • формування державної політики, вирішення питань місцевого значення, а також врегулювання суспільних відносин;
  • військової та правоохоронної діяльності;
  • питань, пов’язаних із проходженням публічної або військової служби;
  • виборчого права;
  • оскарження процедур публічних закупівель;
  • нагородження державними нагородами та відзнаками;
  • здійснення помилування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: