fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Зустріч з Володимиром Лапою, Головою Держпродспоживслужби

14/ 03/ 2018
    Відбулася зустріч Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи та представників Комітету зернових та олійних культур Європейської бізнес асоціації. Участь у зустрічі також взяв заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки – начальник відділу карантину рослин Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Вадим Чайковський. Під час зустрічі сторони обговорили поточний стан експорту зернових та фітосанітарні вимоги країн-партнерів у міжнародній торгівлі. Як наголосив Володимир Лапа, Україна є одним із провідних експортерів в світі сільськогосподарської продукції. Щорічний експорт зернових і олійних культур становить близько 40 млн. тонн. Експорт з України зерна пшениці в 2016-2017 маркетинговому році становив понад 17,5 млн тонн. При цьому Індонезія в системі експорту пшениці з України посідала 4 місце – понад 1,6 млн тонн (9%). Водночас у 2017-2018 маркетинговому році Індонезія займає 1 місце в статистиці експорту пшениці з України, що становить понад 1 млн. тонн. У свою чергу Вадим Чайковський зауважив, що при формуванні експортних партій рослин та продуктів рослинного походження потрібно дотримуватись фітосанітарних вимог країн-партнерів України у міжнародній торгівлі. Де це необхідно, зауважив Вадим Чайковський, потрібно встановлювати вільні ділянки від шкідливих організмів та готуватись для  щорічного обстеження с/г культур для експорту до Китайської Народної Республіки. Зокрема, обговорювались питання процедури проведення обстеження сільськогосподарських культур в період вегетації та встановлення вільних ділянок виробництва від шкідливих організмів, а також логістики із вільних зон. Під час зустрічі Держпродспоживслужба надала інформацію про вимоги країн-партнерів у встановленні вільних ділянок від шкідливих організмів в період вегетації с/г культур. Крім того, сторони обговорили проект фітосанітарних вимог для експорту української пшениці до Індонезії, який заплановано підписати в квітні поточного року. Члени бізнес-асоціацій зобов’язались ознайомитись з текстом протоколу та надати свої коментарі. Учасники зустрічі також зупинилися на перспективах на 2018 рік щодо відкриття експорту української пшениці до Китаю і В’єтнаму та лібералізації експорту до Індонезії, а також програми візиту представників національних організацій захисту рослин. Представники бізнес-асоціацій запропонували взяти активну участь у вищезазначених заходах. Джерело: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
01/

 

Відбулася зустріч Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи та представників Комітету зернових та олійних культур Європейської бізнес асоціації. Участь у зустрічі також взяв заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки – начальник відділу карантину рослин Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Вадим Чайковський.

Під час зустрічі сторони обговорили поточний стан експорту зернових та фітосанітарні вимоги країн-партнерів у міжнародній торгівлі.

Як наголосив Володимир Лапа, Україна є одним із провідних експортерів в світі сільськогосподарської продукції. Щорічний експорт зернових і олійних культур становить близько 40 млн. тонн.

Експорт з України зерна пшениці в 2016-2017 маркетинговому році становив понад 17,5 млн тонн. При цьому Індонезія в системі експорту пшениці з України посідала 4 місце – понад 1,6 млн тонн (9%). Водночас у 2017-2018 маркетинговому році Індонезія займає 1 місце в статистиці експорту пшениці з України, що становить понад 1 млн. тонн.

У свою чергу Вадим Чайковський зауважив, що при формуванні експортних партій рослин та продуктів рослинного походження потрібно дотримуватись фітосанітарних вимог країн-партнерів України у міжнародній торгівлі. Де це необхідно, зауважив Вадим Чайковський, потрібно встановлювати вільні ділянки від шкідливих організмів та готуватись для  щорічного обстеження с/г культур для експорту до Китайської Народної Республіки.

Зокрема, обговорювались питання процедури проведення обстеження сільськогосподарських культур в період вегетації та встановлення вільних ділянок виробництва від шкідливих організмів, а також логістики із вільних зон.

Під час зустрічі Держпродспоживслужба надала інформацію про вимоги країн-партнерів у встановленні вільних ділянок від шкідливих організмів в період вегетації с/г культур.

Крім того, сторони обговорили проект фітосанітарних вимог для експорту української пшениці до Індонезії, який заплановано підписати в квітні поточного року. Члени бізнес-асоціацій зобов’язались ознайомитись з текстом протоколу та надати свої коментарі.

Учасники зустрічі також зупинилися на перспективах на 2018 рік щодо відкриття експорту української пшениці до Китаю і В’єтнаму та лібералізації експорту до Індонезії, а також програми візиту представників національних організацій захисту рослин.

Представники бізнес-асоціацій запропонували взяти активну участь у вищезазначених заходах.

Джерело: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: