fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Зустріч Комітету енергетики Асоціації щодо реєстру гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії

28/ 03/ 2024
  26 березня на платформі Комітету енергетики Асоціації відбулася онлайн-дискусія щодо реєстру гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії. До участі долучилися представники Офісу Президента України, НКРЕКП, Міністерства енергетики України. Висловлюємо особливу подяку експертам Energy Community та USAID, які зробили свій цінний внесок до дискусії та надали по-кроковий план реалізації запуску реєстру гарантій походження. Зокрема, в ході дискусії було обговорено актуальні питання по запуску реєстру гарантій походження , терміни, створення реєстру генеруючих установок, міжнародного визнання та створення внутрішнього попиту на гарантії походження. Учасників обговорення було поінформовано, що НКРЕКП вже придбало ПО Grexel та Регулятор знаходиться в процесі його провадження. За оцінками, Реєстр має запрацювати у серпні 2024 року. Учасники зустрічі окреслили, що наступним необхідним кроком є процес інтеграції НКРЕКП з АІВ, що має розпочатися орієнтовно з середини 2024 року та має зайняти 9-12 місяців. Український Реєстр гарантій походження має бути інтегровано з європейським до середини 2025 року. Також, наразі відбувається важливий процес двостороннього визнання гарантій походження з країнами ЄС. Єврокомісія уже направила Україні орієнтовний перелік вимог, які необхідно імплементувати в українське законодавство для визнання українських гарантій походження в ЄС. Тому, зараз йде узгодження дорожньої карти реформ. Водночас було обговорено, що після вступу в силу СВАМ має бути дозволено експорт «зеленої» електроенергії без додаткових платежів, при наявності гарантій походження після їх міжнародного визнання у країни, з якими є пряме взаємоз’єднання. Окремо представниками Міністерства енергетики та НКРЕКП були обговорені можливі моделі впливу екологічної цінності, яку мають гарантії на обсяг викидів парникових газів споживачів електроенергії. Експерти Комітету енергетики засвідчують готовність підтримувати імплементацію законодавства ЄС, необхідного для визнання українських гарантій походження в ЄС та найближчим часом нададуть свої пропозиції щодо стимулювання внутрішнього попиту на гарантії походження електроенергії. Дякуємо всім за участь у дискусії та продовжуємо нашу плідну співпрацю!

26 березня на платформі Комітету енергетики Асоціації відбулася онлайн-дискусія щодо реєстру гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії. До участі долучилися представники Офісу Президента України, НКРЕКП, Міністерства енергетики України. Висловлюємо особливу подяку експертам Energy Community та USAID, які зробили свій цінний внесок до дискусії та надали по-кроковий план реалізації запуску реєстру гарантій походження.

Зокрема, в ході дискусії було обговорено актуальні питання по запуску реєстру гарантій походження , терміни, створення реєстру генеруючих установок, міжнародного визнання та створення внутрішнього попиту на гарантії походження. Учасників обговорення було поінформовано, що НКРЕКП вже придбало ПО Grexel та Регулятор знаходиться в процесі його провадження. За оцінками, Реєстр має запрацювати у серпні 2024 року. Учасники зустрічі окреслили, що наступним необхідним кроком є процес інтеграції НКРЕКП з АІВ, що має розпочатися орієнтовно з середини 2024 року та має зайняти 9-12 місяців. Український Реєстр гарантій походження має бути інтегровано з європейським до середини 2025 року.

Також, наразі відбувається важливий процес двостороннього визнання гарантій походження з країнами ЄС. Єврокомісія уже направила Україні орієнтовний перелік вимог, які необхідно імплементувати в українське законодавство для визнання українських гарантій походження в ЄС. Тому, зараз йде узгодження дорожньої карти реформ. Водночас було обговорено, що після вступу в силу СВАМ має бути дозволено експорт «зеленої» електроенергії без додаткових платежів, при наявності гарантій походження після їх міжнародного визнання у країни, з якими є пряме взаємоз’єднання. Окремо представниками Міністерства енергетики та НКРЕКП були обговорені можливі моделі впливу екологічної цінності, яку мають гарантії на обсяг викидів парникових газів споживачів електроенергії.

Експерти Комітету енергетики засвідчують готовність підтримувати імплементацію законодавства ЄС, необхідного для визнання українських гарантій походження в ЄС та найближчим часом нададуть свої пропозиції щодо стимулювання внутрішнього попиту на гарантії походження електроенергії. Дякуємо всім за участь у дискусії та продовжуємо нашу плідну співпрацю!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: