fbpx

Зустріч Асоціації в Одесі з керівництвом РВ Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях

20/ 08/ 2020
  Нині в Україні у державній власності перебувають 3600 підприємств. З одного боку, кожне п’яте — збиткове, а заборгованість із зарплати в таких структурах становить 2,9 мільярда гривень, з іншого — у 2020 році кількість учасників приватизаційних аукціонів зросла вдвічі, а від початку почтоного року Україна збільшила доходи від приватизації державних підприємств та майна у 6,3 рази. Тож, для продовження позитивної динаміки важливо пришвидшити процес приватизації. Так, на початку літа 2020 року Європейська Бізнес Асоціація зустрілася з Головою Фонду Державного Майна України Дмитром Сенниченком. А вже 20 серпня, відбулася перша регіональна зустріч — Південноукраїнського офісу Асоціації з керівництвом РВ Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях. Символічно, адже Одеська область займає 2-е місце після Києва за кількістю державних обєктів, які здаються в оренду і таким чином значно поповнюють державний бюджет за рахунок орендної плати. Начальник Регіонального відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях Олександр Поздняков та його заступники — Олександр Базік, Дмитро Оксамитний, Олег Сокол — розкрили питання приватизації, як інструменту для залучення інвестицій та сприяння конкурентоспроможності, розповіли про різні моделі реструктуризації державних підприємств та  шляхи залучення інвестицій  в державні проєкти, впровадження онлайн інструментарію та відкритих даних, (зокрема, онлайн порталу www.privatization.gov.uaз доступними пропозиціями для приватизації та категоризацією об’єктів за станом, електронної торгової системи ProZorro.Продажі для об’єктів малої приватизації на електронних аукціонах), а також ознайомили нас з основними об’єктами великої та малої приватизації в областях. Питання аудиторії стосувались звільнення орендарів державної власності від орендної плати та карантинних знижок, порядку реалізації права інвесторів в договорах оренди, пролонгації існуючих договорів оренди нерухомого майна з урахуванням нового Порядку, оренди в портах та нових планів стосовно концесії, тощо. Модератор зустрічі, Катерина Морозова, Керівник Південноукраїнського офісу Асоціації, зазначила, що Фонд Держмайна докорінно змінив підхід своєї роботи та зробив свої сервіси більш клієнтоорієнтованими, а приватизація відкрила нові можливості для бізнесу, і підтвердженням цього є приклади успішної приватизації в Одеській та Миколаївській областях. Своєю чергою, Асоціація підтримує ініціативу Фонду щодо внесення змін до законів України з метою належного врегулювання орендних відносин, а бізнес наполягає на необхідності затвердження Урядом відповідних підзаконних актів для забезпечення належної роботи механізму, передбаченого чинним законодавством. Дякуємо пану Позднякову та його колегам за готовність до діалогу. Бізнес-спільнота сподівається, що держава може бути і буде надійним партнером для бізнесу, діятиме відкрито, публічно, спираючись на сучасні ІТ-розробки.

Нині в Україні у державній власності перебувають 3600 підприємств. З одного боку, кожне п’яте — збиткове, а заборгованість із зарплати в таких структурах становить 2,9 мільярда гривень, з іншого — у 2020 році кількість учасників приватизаційних аукціонів зросла вдвічі, а від початку почтоного року Україна збільшила доходи від приватизації державних підприємств та майна у 6,3 рази. Тож, для продовження позитивної динаміки важливо пришвидшити процес приватизації.

Так, на початку літа 2020 року Європейська Бізнес Асоціація зустрілася з Головою Фонду Державного Майна України Дмитром Сенниченком. А вже 20 серпня, відбулася перша регіональна зустріч — Південноукраїнського офісу Асоціації з керівництвом РВ Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях. Символічно, адже Одеська область займає 2-е місце після Києва за кількістю державних об’єктів, які здаються в оренду і таким чином значно поповнюють державний бюджет за рахунок орендної плати.

Начальник Регіонального відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях Олександр Поздняков та його заступники — Олександр Базік, Дмитро Оксамитний, Олег Сокол — розкрили питання приватизації, як інструменту для залучення інвестицій та сприяння конкурентоспроможності, розповіли про різні моделі реструктуризації державних підприємств та  шляхи залучення інвестицій  в державні проєкти, впровадження онлайн інструментарію та відкритих даних, (зокрема, онлайн порталу www.privatization.gov.uaз доступними пропозиціями для приватизації та категоризацією об’єктів за станом, електронної торгової системи ProZorro.Продажі для об’єктів малої приватизації на електронних аукціонах), а також ознайомили нас з основними об’єктами великої та малої приватизації в областях. Питання аудиторії стосувались звільнення орендарів державної власності від орендної плати та карантинних знижок, порядку реалізації права інвесторів в договорах оренди, пролонгації існуючих договорів оренди нерухомого майна з урахуванням нового Порядку, оренди в портах та нових планів стосовно концесії, тощо.

Модератор зустрічі, Катерина Морозова, Керівник Південноукраїнського офісу Асоціації, зазначила, що Фонд Держмайна докорінно змінив підхід своєї роботи та зробив свої сервіси більш клієнтоорієнтованими, а приватизація відкрила нові можливості для бізнесу, і підтвердженням цього є приклади успішної приватизації в Одеській та Миколаївській областях. Своєю чергою, Асоціація підтримує ініціативу Фонду щодо внесення змін до законів України з метою належного врегулювання орендних відносин, а бізнес наполягає на необхідності затвердження Урядом відповідних підзаконних актів для забезпечення належної роботи механізму, передбаченого чинним законодавством. Дякуємо пану Позднякову та його колегам за готовність до діалогу. Бізнес-спільнота сподівається, що держава може бути і буде надійним партнером для бізнесу, діятиме відкрито, публічно, спираючись на сучасні ІТ-розробки.

Спікери

1 / 1
Олександр Поздняков
Начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях
Олександр Поздняков

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: