fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Зміни щодо порядку обчислення строків досудового розслідування та підстав закриття кримінального провадження

09/ 01/ 2024
  Автор: Денис Ревта, адвокат Dynasty Law & Investment 01 січня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України шо до посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури» № 3509-ІХ від 08.12.2023 року, яким, зокрема, внесено зміни щодо порядку та строків досудового розслідування та підстав для прийняття рішення про закриття кримінального провадження. Вказаним законом встановлено, що строк досудового розслідування обчислюється з моменту повідомлення особі про підозру, а не з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, як передбачено попередньою редакцією кодексу, а також виключено встановлені попередньою редакцією обмеження строків досудового розслідування. Також, вказаним законом виключено підставу для закриття кримінального провадження у вигляді закінчення граничних строків проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, в якому особу не повідомлено про підозру. Наслідком таких змін стало усунення будь-яких обмежень у часі для проведення досудового розслідування слідчими органами та розширення можливості тиску на бізнес, зокрема проведення у «фактовому» кримінальному провадженні необмеженої кількості обшуків, втручання у приватне спілкування шляхом проведення негласних слідчих (розшукових) дій, отримання доступу до документів, накладення арешту на майно, в тому числі банківські рахунки. При цьому, внаслідок необмеженої тривалості такого досудового розслідування, повноваження осіб у кримінальному провадженні, відносно яких воно проводиться, значно звужуються, зважаючи на відсутність процесуального статусу, який би дозволив таким особам знайомитись із матеріалами провадження та реагувати на дії органів досудового розслідування. Зважаючи на те, що внесені зміни значно розширили можливості та повноваження органів досудового розслідування стосовно можливості здійснення тиску на суб’єктів господарювання, особливої актуальності набуває необхідність отримання кваліфікованої правничої допомоги  у сфері захисту бізнесу у кримінально-правовій сфері.

Автор: Денис Ревта, адвокат Dynasty Law & Investment

01 січня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України шо до посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури» № 3509-ІХ від 08.12.2023 року, яким, зокрема, внесено зміни щодо порядку та строків досудового розслідування та підстав для прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

Вказаним законом встановлено, що строк досудового розслідування обчислюється з моменту повідомлення особі про підозру, а не з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, як передбачено попередньою редакцією кодексу, а також виключено встановлені попередньою редакцією обмеження строків досудового розслідування.

Також, вказаним законом виключено підставу для закриття кримінального провадження у вигляді закінчення граничних строків проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, в якому особу не повідомлено про підозру.

Наслідком таких змін стало усунення будь-яких обмежень у часі для проведення досудового розслідування слідчими органами та розширення можливості тиску на бізнес, зокрема проведення у «фактовому» кримінальному провадженні необмеженої кількості обшуків, втручання у приватне спілкування шляхом проведення негласних слідчих (розшукових) дій, отримання доступу до документів, накладення арешту на майно, в тому числі банківські рахунки.

При цьому, внаслідок необмеженої тривалості такого досудового розслідування, повноваження осіб у кримінальному провадженні, відносно яких воно проводиться, значно звужуються, зважаючи на відсутність процесуального статусу, який би дозволив таким особам знайомитись із матеріалами провадження та реагувати на дії органів досудового розслідування.

Зважаючи на те, що внесені зміни значно розширили можливості та повноваження органів досудового розслідування стосовно можливості здійснення тиску на суб’єктів господарювання, особливої актуальності набуває необхідність отримання кваліфікованої правничої допомоги  у сфері захисту бізнесу у кримінально-правовій сфері.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: