fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Зерновий коридор: як запобігти збиткам

20/ 09/ 2023
  Вже тривалий час на зерновому ринку не стихає конфлікт щодо розриву міжнародними трейдерами контрактів з аграріями через закриття «зернового коридору» і неможливість вивезти зерно з терміналу ТІС. Проблеми трейдерів: неможливість фактично вивезти товар морем з морського порту Південний; витрати у зв’язку зі зберіганням; ризики псування та втрати зерна. Проблеми фермерів: вартість зерна знизилась і фермери вимушені перепродавати те ж саме зерно дешевше, ніж передбачалось первинним контрактом; термінал не заточений на тривале зберігання, наслідком цього вже є псування зерна, отже до ринкового зниження вартості зерна додається ще зниження вартості у зв’язку з погіршенням якості; перепродаж зерна повязаний з додатковими витратами на перевалку, логістику, які також покладаються на фермерів; під терміналом зявляються фермери, які намагаються повернути своє зерно. Але термінал не може цього зробити, бо не має договірних відносин з аграріями – лише з трейдерами. Що спричиняє як простій транспортних засобів (є випадки і двотижневого простою), так і продовження нарахуваннясплати за зберігання. Якщо коротко, то ситуація, яка склалася, невигідна жодній зі сторін, оскільки спричиняє колосальні збитки. На підставі проведеного Interlegal аналізу ми можемо констатувати, що не в кожному випадку дії міжнародного трейдера є правомірними. А отже, у фермерів існує можливість вимагати компенсації понесених збитків. Команда у складі юриста Кочерби Микити під керівництвом асоційованої партнерки Горової Карини вже супроводжує кейс щодо компенсації понесених збитків і уважно слідкує за розвитком подій, щоб як зазвичай надати Клієнтові необхідну юридичну допомогу вчасно та влучно. Якщо Ви є учасником даної ситуації, Interlegal готові допомогти: надати рекомендації щодо мінімізації збитків та подальших дій; проконсультувати щодо правомірності розірвання контракту; допомогти в організації отримання зерна з терміналу; стягнути понесені збитки.

Вже тривалий час на зерновому ринку не стихає конфлікт щодо розриву міжнародними трейдерами контрактів з аграріями через закриття «зернового коридору» і неможливість вивезти зерно з терміналу ТІС.

Проблеми трейдерів:

 1. неможливість фактично вивезти товар морем з морського порту Південний;
 2. витрати у зв’язку зі зберіганням;
 3. ризики псування та втрати зерна.

Проблеми фермерів:

 1. вартість зерна знизилась і фермери вимушені перепродавати те ж саме зерно дешевше, ніж передбачалось первинним контрактом;
 2. термінал не заточений на тривале зберігання, наслідком цього вже є псування зерна, отже до ринкового зниження вартості зерна додається ще зниження вартості у зв’язку з погіршенням якості;
 3. перепродаж зерна пов’язаний з додатковими витратами на перевалку, логістику, які також покладаються на фермерів;
 4. під терміналом з’являються фермери, які намагаються повернути своє зерно. Але термінал не може цього зробити, бо не має договірних відносин з аграріями – лише з трейдерами. Що спричиняє як простій транспортних засобів (є випадки і двотижневого простою), так і продовження нарахуваннясплати за зберігання.

Якщо коротко, то ситуація, яка склалася, невигідна жодній зі сторін, оскільки спричиняє колосальні збитки.

На підставі проведеного Interlegal аналізу ми можемо констатувати, що не в кожному випадку дії міжнародного трейдера є правомірними. А отже, у фермерів існує можливість вимагати компенсації понесених збитків.

Команда у складі юриста Кочерби Микити під керівництвом асоційованої партнерки Горової Карини вже супроводжує кейс щодо компенсації понесених збитків і уважно слідкує за розвитком подій, щоб як зазвичай надати Клієнтові необхідну юридичну допомогу вчасно та влучно.

Якщо Ви є учасником даної ситуації, Interlegal готові допомогти:

 • надати рекомендації щодо мінімізації збитків та подальших дій;
 • проконсультувати щодо правомірності розірвання контракту;
 • допомогти в організації отримання зерна з терміналу;
 • стягнути понесені збитки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: